Samsung mu? Arcelik mi? Sizce

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,232
evet şimdi benim bu paneli çıplak gözle bir izlemem gerekiyor!
ama Allah bilir nerede bu meret bilen beri gelsin yaw:hoba1

VA dedikleri tam 9785 mi acaba???

zira herifler de bir sürü kafa karıştıran 9xx serileri var,tam şu model dir dediğin VA lı model hangisi hocam
9785 veya hangisi/hangileri?

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

tati_splendid

Yeni Üye
15 Nis 2018
29
39
evet şimdi benim bu paneli çıplak gözle bir izlemem gerekiyor!
ama Alah bilir nerede bu meret bilen beri gelsin yaw:hoba1

VA dedikleri tam 9785 mi acaba???

zira herifler de bir sürü kafa karıştıran 9xx serileri var,tam şu model dir dediğin VA lı model hangisi hocam
9785 veya hangisi/hangileri?
albanez albanez Adem Helvacı Ado abi yetkili servise ve ben urfadayim d.bakirda bir y.satici ile gorustum 9xxx yani ultra hd + diye gecen tum modellerin panel VA ve gercek ekran yenile hizi 100 hertz yani bu modeller
Arcelik
A49 L 9785 5s ultima +
A49 L 9783 5s ultima +
Grundig
49 vlx 9650 sp
49 vlx 9750 sp
Miami 49 clx 9675 sp
Miami 49 vlx 9775 sp bu modeller abim benim

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,232
ülen bilmece gibi be,herifler panelin ayağını farklı takıyor alsana "model" çerçeveyi silver yapıyor al sana model
çerçeve siyah olursa alsana yine model!

yaw kardeşim şunu tek bir tane seri yap olsun bitsin yemişim ayağını veya çerçevesini ülen eve resim tablosumu alıyorum da
yok çerçeve yok ayağı tırnağı diye ne varsa alayına seri/model deyip vatandaşın kafasını karıştırmanın alemi ne???

biz de habire omu bumu diye düşüyorunuz

Benim anladığım 9875 en üst seri iyi de 9783 neyin nesi? ayağımı farklı? 9bin bilmem ne nedir o zaman?

+++

Gelelim konuya;daha önce de dedim,bu herifler arada çok sıkı paneller de çıkarıyor diye;çıkarıyor derken abartmadan yazayım
daha doğrusu bir kere çıkardılar "Fine ARTS 9595" bakınız bu seri harbi den sıkıydı,ama ilk zamanlar çok pahalıydı ve ben
"geçin" demiştim!! Samsung/Sony ile kafa kafayaydı! sonra fiyat tatlı rakamlara düştü "kapın" demiştim ve aynen kapıldı zaten!

96xx diye çıkardıkları devam serileri ise hikaye IPS li idi geçin demiştim!

şimdi yine VA/100Hz li panel çıkmışsa önce bir göreyim notumu daha sonra veririm,geçinmi kapınmı o zaman net anlarız!

Not;"MIDEON" diye Almanya çıkışlı bir MARKA vardır ama marka çakma,sanırım bir Alman kişinin bu ve adamlar heryere mal
yaptırıyor fason olarak,bizim Beko Grubu da buraya bolca mal yapıyor;Mideon Markasıyla tabi ki!
Hatta bir ara şirketin de Alman işi olmayıp Koç a a it olduğu muhabbeti yapılmıştı ama sonra ne oldu bilmiyorum zaten kimin
şirketi olduğu da beni hiç ilgilendirmez! ben mala ve parasına bakarım gerisi hikaye!

Finlux da örneğin Vestel Grubunun Markasıdır Canada/USA dan tutunda UK/Ireland/bazı Avrupa v.s her yere malı satıyorlar
yıllardır

++

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,232
tati kardeş

bahsettiğin tüm model/seri paneller 9xx serisi 100Hz/VA mı hepsi de?
yani bu aşağıda yazdıkların

A49 L 9785 5s ultima +
A49 L 9783 5s ultima +
Grundig
49 vlx 9650 sp
49 vlx 9750 sp
Miami 49 clx 9675 sp
Miami 49 vlx 9775 sp

Not;MARKA önemli değildir bunlar da BEKO/ARÇELİK/GRUNDIG diye görebilirsiniz ve aynı paneli
örneğin 3 ayrı Marka da 3 ayrı model no.ile de görebilirsiniz ve hatta kasa+çerçeve+ayak v.s
de farklı olur/olabilir ama aynı TV dir:mutlu

Amaç mal satmak! fiyatları da farklı olur/olabilir onu almazsa vatandaş ayağı daha güzel olanı verirler!
adam farklı panel sanır ama aynısıdır aslında! maksat mal satmak yaw!!

yaw bizim millet de kusura bakmayın ama böyle gösterişe veya saçma sapan ilgisiz v.s şeylere
takıldığı için,sırf o yüzden onu almaz bunu alır!! uyanık üreticiler de bundan dolayı 55 tane farklı model
diye aynı malı çıkarıp gazlar millete!

Bu taktiği SONY bulmuştur geçmişte!! şimdiler de hemen herkes yapıyor,sadece Pio yapmazdı böyle atraksiyonlar!

T Çevrimdışı

tati_splendid

Yeni Üye
15 Nis 2018
29
39
albanez albanez abim bana soylenen hem servisten hem d.bakirda birby.satici var sitesi ve youtubede bir kavlc modelide incelemisbonu aradik oda merakli bir adam cikti oda aynisini soyledi cunku 444 lu nodan bilgi alamadim servidlse yonlendirdi beni onlar son durum bu abi VA panel ve 100 hertz

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,232
gel de bul şimdi paneli:ara

akşam yürüyüşe çıkmıştım bizim orada bir tane Arçelik büyük bayisi var kapalıydılar yarın sorarım ama vitrinde
3 tane panel vardı bir şeyler dönen osuruktan demo koymuşlar gören kaçar panellerden!

model no.su 9863 gibi geldi bana diğer ikisi zaten hikaye idi hiç bakmadım bile! 9863 de beni hiç açmadı

Let's _be_ honest Çevrimdışı

Let's _be_ honest

Süper Üye
30 Mar 2018
666
albanez albanez Üstad senin o dediğin panel 9595 finarts 70. yıla özel ürün,. Ben tekrar aynı piyangonun çıkacağını sanmıyorum. Çıkarsa hayır demem tabi, fiyata bağlı:yeah 75. yılı bekleyelim:haha

Son düzenleme:
albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,232
evet şimdi hatırladım paneli,zaten DH de yazmamla bitmesi an gibi oldu yaw:hoba1

ülen varmı böyle işler yaw 75.yıl yok bilmem ne anısı v.s
adma gibi panel çıkarın kardeşim ya da yapmayın bu işi zaten 1500 kalem üretiyorsunuz
daha doğrusu ÇİN den getirip "montajlıyorsunuz",ama panel işi özeldir bilmiyorsan yapma bu işi

kaldı ki panel işinde çok düzgün de mal çıkarmıyor Beko Grup!! Vestel çok daha iyi bu konuda
Koç bey SPOR için bu işi yapıyor bu belli artık!

ayrıca yukarıda fiyatına baktım şimdi 49luk paneli 3,6 kağıt;hadi yaw git işine!
ben bu rakamı verirsim Samy 49/8500 alırım en azından bildiğim panel! teşhir veya 2.el
farketmez benim için 3,6 kağıda net den buldum bazı satanlar 3 kağıda düşsünler kaparım hemen
veya 2,8/2,9 da uyar:haha

T Çevrimdışı

tati_splendid

Yeni Üye
15 Nis 2018
29
39
Abi 98 se
gel de bul şimdi paneli:ara

akşam yürüyüşe çıkmıştım bizim orada bir tane Arçelik büyük bayisi var kapalıydılar yarın sorarım ama vitrinde
3 tane panel vardı bir şeyler dönen osuruktan demo koymuşlar gören kaçar panellerden!

model no.su 9863 gibi geldi bana diğer ikisi zaten hikaye idi hiç bakmadım bile! 9863 de beni hiç açmadı
Abi 98 serisi yok diye biliyorum ama sen daha ii bilirsin yarin bakarsan bizi cok mutlu edersin

Geri
Üst Alt