Samsung ml 1640 lazer yazici

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,610
250-260 TL'den aşağı sıfır lazer yazıcı yok zaten.
Ürünün drum temizliği vs. iyi ise alınabilir.
Fakat şöyle bir durum var, ürüne çip takıldı mı toner dolumu için?
Takılmadı ise, yeni toner almanız gerekir doldurulmuş tonerleri çalıştırmaz diye biliyorum.
Konsollardaki gibi yazıcılara da çip takarak güvenlik engelini aşıyorlar bildiğim kadarıyla.

E Çevrimdışı

emrah74 

Yeni Üye
29 Ağu 2018
44
Cevap için teşekkür ederim.Cihazda orjinal toner varmis.Dolum yapılmamış,birde bu yazıcıya yazilim atarakta güvenlik engelini asiyolarmis ne kadar sağlıklı bilmiyirum

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,610
Cevap için teşekkür ederim.Cihazda orjinal toner varmis.Dolum yapılmamış,birde bu yazıcıya yazilim atarakta güvenlik engelini asiyolarmis ne kadar sağlıklı bilmiyirum

Rica ederim. Yazılım doldurma veya muadil toner kullanabilmeniz içindir hocam.
Orjinal toner maliyeti beni etkilemez diyorsanız yazılım attırmadan kullanırsınız.

E Çevrimdışı

emrah74 

Yeni Üye
29 Ağu 2018
44
Yazılımın muadil toner kullanım için olduğunu biliyorum.Muadil veya dolum yaptira bilirim yada kendim doldururum.Bu yazilim meselesi ilerde sıkıntı cikartir mi?Yazıcıyı aldim biraz tozluydu temizlemek ve içini merak ettiğim için küçük bir operasyon düzenledim? ve genel temizliğini yaptım.
Operasyon sonrası gördüklerim
1)toner drum ünitesinde,küçük bir fiziki hasar var.
2)Fırın üst merdanesinde de çok küçük fiziki hasar var .
İnternet den baktım parçaları uygun fiyatlı.Merdane gördüğüm kadarıyla bana sıkıntı çıkartacak gibi durmuyor zaten,yılda belki 50 çıktı alırım.Yalnız şöyle bir sıkıntı var,sayfada eşit aralıklarla toplam 3 adet yatay çizgiler oluşuyor. Çizgilerin oluşmasını drum'dan kaynaklı olduğunu düşünüyorum.Sizce neden kaynaklı olabilir.

Birde cihazi toplar iken yanlışlıkla kağıdın çıktığı yerde küçük parçanın ayaklarını kırdım.Bende önemli birşey değildir diye yerine takmadim.Cihazi topladim enerji verdim ve çıktı aldim birde ne göreyim kağıt fırın ünitesine sıkıştı.Neden oldu diye düşünür iken o gereksiz diye küçümsediğim küçük kahraman dan olabileceğini düşündüm ve deneme amaçlı kırılan ayağını yapıştırıcı ile yapistirdim ve kağıt sıkışma sorunu çözüldü.Bu parcayi bulabilirmiyim.Bette bir satıcı ile görüştüm fırın Ile komple satılıyor dedi.

IMG_20190107_1859145a5d36676cb17b60.jpg
Driver-Printer-Samsung-ML-164014043e548500b775.jpg
IMG_20190110_121917_1dec525058906605c.jpg
IMG_20190110_121737_154936cc6847aa4dc.jpg

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,610
E emrah74 yazılım ileride sıkıntı çıkartır mı bilemem, yazılımın amacı sadece güvenlik önlemini aşmak.

Drum'daki hasar çizgilere neden oluyor olabilir. Drum sayesinde toner kağıda bulaştırılıyor diye biliyorum.

Açıkçası baskı makinelerine dair bir uzmanlığım yok onu belirteyim. :sirit

E Çevrimdışı

emrah74 

Yeni Üye
29 Ağu 2018
44
E emrah74 yazılım ileride sıkıntı çıkartır mı bilemem, yazılımın amacı sadece güvenlik önlemini aşmak.

Drum'daki hasar çizgilere neden oluyor olabilir. Drum sayesinde toner kağıda bulaştırılıyor diye biliyorum.

Bir drum alir takip bakarim durumuna.Olmasada çokta önemli degil

I Çevrimdışı

iyigun

Yeni Üye
23 Ocak 2019
3
47
hocam ikinci el printer zor bir konu.

sayfanın bir kısmında koyu bir kısmında açık yazı karakterleri olur ise ya da yukarıdan aşağıya bant şeklinde problemli baskı olan kesinti var ise,
toner kutusunu dökülme yaparsa problem olmayacak bir yerde
ters düz çevirip içindeki tozun katı blok şeklinde olmamasını,
homojen dağılmasını sağlamaya çalışabilirsin,

baskıda problem çizgi ile ilgili olarak,
drum ı çevire çevire temizleyip üzerinde çepeçevre çizgi var mı
bakarsın. çizgi var ise yapacak bir şey yok onarılamaz demektir.

E Çevrimdışı

emin616 

Aktif Üye
6 Nis 2017
289
Dostum bende bunun biraz büyük modeli Samsung SCX-4521F var. 3.5 yıl kadar önce çalıştığım okulun müdürü atıyordu bozuk diye. Bende aldım ve samsung izmir yazıcı tamircisi bi arkadaşıma 75 liraya tamir ettirdim. Cihaz neredeyse sıfır gibi oldu. İçindeki bozuk parçaları orijinalleriyle değiltirdi. Şimdi 3.5 Yıldır kullanıyorum ve günde 30 çıktı alıyorım en az hala taş gibi çalışıyor. Ortalama 2000-2500 çıktıda bir toner dolumu yapıyorum. Yine 8-10 dolumdan sonra yeni muadil toner alıyorum 50 tl.

Bu dediğin modelde var okulumuzda ama ben performan olarak beğenmiyorum. Bu kırık parça bizimde kırık. Eğer orasını kurcalayan olursa kağıt sıkıştırıyor devamlı. Ayrıca 2-3 kağıt birkerede alıyor bizim yazıcı. Sanırım kağıt alma aparatında da sorun var. Çok çıktı almayacaksan çip işine girmeye gerek yok gibi. Yalnız orijinal toner fiyatlarına bakmanı öneririm ilk. Ona göre çip taktır ya da taktırma katarını ver .

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri