Samsung, LCD Panel Fabrikasını TCL'e Sattı

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,218
Bu adamlar henüz bazı teknolojileri üretemiyorlar,yani o kadar da değil,ama hızla bu yolda ilerliyorlar
çünkü altyapıları her şeyiyle bunlara müsait,ayrıca cin gibi adamlar! arkalarında DEV bir devlet var
kredi sonsuz,faiz "sıfır",sermaye de mok gibi,devlet gerektiği zaman sonsuz maddi destek sağlıyor
yetmezse siyasi destek de var,herifler de her şey mübah ticaret de!

TV işlerine gelirsem,öncelikle üretim safhası için her türlü elemanı özel yetiştirdiler!
SHARP sayesinde bu konuda ne kadar teknoloji dahil bunları öğrendiler ve de üretim teknikleri v.s ya öğrendiler
ya da yetmediği yer de "Lisansını" alarak üretim yaptılar!
İyi adamları basıp parayı "Transfer" ettiler(bunu eskiden "caponlar" yapardı:mutlu)

Şimdi geldikleri nokta TV işinde en üst safhadır! bir tek bazı Sharp yeni teknolojileri vardır bunları henüz beceremiyorlar!
zaten o tür panelleri de ne üretiyorlar nede topluyorlar onları yine caponlar yapmaktadırlar(Sharp)

Son 3/4 yıldır LCD teknolojileri konularında herifler ciddi ilerlediler,pazar hala aç bu arada!
bu pazarı da zaten tamemen ÇİN TV leri doldurmaktadır(Samsung/Sony nin sadece adı kaldı hepsi Çin malıdır bunların)

OLED işine de girdiler,LGD fabrikayı toptan kapacatacak yakında yaw:kiskis
TCL onu da üretmeyi başardı(modül ünitesini)
SkyWorth 240Hz lik sanırım OLED leri bitirdi gibi!(modül ünitesi olarak)

Kısaca herifler girdikleri her işte ciddi ilerleme kaydettiler:ok ama dandik ama süper v.s zaten bas parayı sana en iyisini de
yapabiliyorlar artık!

Şu TCL TV lerini merak ediyorum özellikle fiyatlarını

M Çevrimdışı

m.menguc

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Bence bunun arkasında biraz da Samsung'un Amerika çekincesi var. Amerika'nın Çinli (Uzak Doğulu) firmalara açtığı savaştan çiziksiz kurtulan, geri planda sesini soluğunu çıkarmayan Samsung, Çin'deki fabrika üzerinden gelir de beni de vururlar mı diye düşünüyor olabilir.

Bir de benim yabancı kaynaklardan okuduğum kadarıyla 700 milyon dolarlık yatırımı yapan TCL değil, Samsung TCL'e bu yatırımı yapıyor. Yani ben fabrikayı sana satıyorum bu işten çekiliyorum ama elde ettiğin kazançtan ben de kazanırım diyor. Bir cebinden alıp diğerine koyuyor.

kaynak:

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Haberde dikkatimi çeken tek şey %30'luk hissenin kime verildiği, bizde kimlere neler satıldığı oldu maalesef.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Bence bunun arkasında biraz da Samsung'un Amerika çekincesi var. Amerika'nın Çinli (Uzak Doğulu) firmalara açtığı savaştan çiziksiz kurtulan, geri planda sesini soluğunu çıkarmayan Samsung, Çin'deki fabrika üzerinden gelir de beni de vururlar mı diye düşünüyor olabilir.

Bir de benim yabancı kaynaklardan okuduğum kadarıyla 700 milyon dolarlık yatırımı yapan TCL değil, Samsung TCL'e bu yatırımı yapıyor. Yani ben fabrikayı sana satıyorum bu işten çekiliyorum ama elde ettiğin kazançtan ben de kazanırım diyor. Bir cebinden alıp diğerine koyuyor.

kaynak:

Benim baktığım kaynakta da TCL'in Samsung'dan böyle bir hisse alımı yaptığı yazıyordu.
Ortada bir çeviri hatası var muhtemelen. Benim İngilizcem iyi olmadığı için genelde birden fazla kaynaktan çevirip, haberi derleme yapıyorum.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,218
Samsung çok büyük bir yatırımcı ve girmedikleri iş yok bunların

Ancak Elektronik de bazı branşları kapattılar veya devrediyorlar v.s
"TV" bunların başında geliyor! komple bu işi bitirip veya belki KAR ortaklı(Çin yatırımlı tabiki)
olarak devam edeceklerdir

Ancak Telefon böyle değildir ve bu alanda çok ciddi bir pazar payları+KAR ları vardır
yine Samy MARKA sının parasını yiyorlar bir güzel,telefon işi devam ama bunlar da Çin işi
sayılır hatta komple Çin işi

Ancak Huawei ve de OnePlus ve Xiaomi bunları kötü tokatladı! LG zaten bitti
kısaca telefon işi artık Çin lilerden sorulur diyebiliriz

Samsung/IPhone MARKA satıyor yine o da bitiyor yakında

Bu arada Kore lilerin elinde IPhone göremezsiniz,adamı dövüyorlar:sopa1
caponlar da IPhone pek değil neredeyse hiç kullanmıyorlar! kullananı yine sopalıyorlar yaw

bize gelirsek marka manyağıyız bizler,amerikalılar ile beraber(bana göre çok sakıncalı bir durum bu):haha1

Çin liye gelirsem,onlar tam MARKA manyağıdır,ama alayı "ÇAKMA" yaw:haha

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Samsung çok büyük bir yatırımcı ve girmedikleri iş yok bunların

Ancak Elektronik de bazı branşları kapattılar veya devrediyorlar v.s
"TV" bunların başında geliyor! komple bu işi bitirip veya belki KAR ortaklı(Çin yatırımlı tabiki)
olarak devam edeceklerdir

Ancak Telefon böyle değildir ve bu alanda çok ciddi bir pazar payları+KAR ları vardır
yine Samy MARKA sının parasını yiyorlar bir güzel,telefon işi devam ama bunlar da Çin işi
sayılır hatta komple Çin işi

Ancak Huawei ve de OnePlus ve Xiaomi bunları kötü tokatladı! LG zaten bitti
kısaca telefon işi artık Çin lilerden sorulur diyebiliriz

Samsung/IPhone MARKA satıyor yine o da bitiyor yakında

Bu arada Kore lilerin elinde IPhone göremezsiniz,adamı dövüyorlar:sopa1
caponlar da IPhone pek değil neredeyse hiç kullanmıyorlar! kullananı yine sopalıyorlar yaw

bize gelirsek marka manyağıyız bizler,amerikalılar ile beraber(bana göre çok sakıncalı bir durum bu):haha1

Çin liye gelirsem,onlar tam MARKA manyağıdır,ama alayı "ÇAKMA" yaw:haha

Apple'ın bir modelinde çoğu parça Samsung'a aitti.
Samsung Apple'dan daha fazla para kazanmıştı diye hatırlıyorum.
Çinli telefon yapsa da paneli, belleği, modemi vs. Samsung olabiliyor.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,218
Samsung tüm komponent ve diğer eleman işlerini de aslında Çine yıktı,artık bu tür üretimleri bıraktılar
çünkü işçilik maliyetleri sebebiyle bunlar da yük oluyor

Daha çok ileriye yönelik teknolojik işlere ağırlık veriyorlar ve Sharp gibi olmak istiyorlar,yani sistemi
bulup geliştirmek ve Lisanslama yoluyla malı götürmek istiyorlar! işin amelelik kısmı zaten Çin liye ait dir:kiskis

Hatta Samsung bir tane de patenti kendisine ait(VA yapı için)Sharp a bile Lisans satmıştı,önce DAVA lık
oldu sonra kazandı davayı lisansı kiraladı!
Bu teknik ;geniş izleme açısı sunan eleman+yapı şeklindeydi...ancak bunu kendisi de pek kullanmıyor:hmm
yine de VA da ne geniş açı bazı en üst seri Samy lerde oluyor!

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt