Samsung C430W yazıcı Boş sayfa

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
En son sayfasında yarıya kadar çıktı aldı devamı boştu, yarın arabayla bi tur attırıcaz 😊
Son seçenek o cihazda çıplak gözle görülmeyecek bir kart çatlağı var. Zaman zaman temas ediyor ya da atıyor. Tüm konnektör pinleri temizlendi ve temasından eminsek görmeden söyleyebileceğim açıkçası bu kadar.

Salih445 Çevrimiçi

Salih445 

Süper Üye
21 Mar 2021
596
Son seçenek o cihazda çıplak gözle görülmeyecek bir kart çatlağı var. Zaman zaman temas ediyor ya da atıyor. Tüm konnektör pinleri temizlendi ve temasından eminsek görmeden söyleyebileceğim açıkçası bu kadar.
Olabilir ama sanmıyorum neden, elektronik kartlardan anlarim az cok ve kartta çatlak olsaydi eger 3 4 kere kartları söküp takarken illaki 1 2 çıktı alıcak kadar temas ederdi çünkü kartları gerçekten çok iyi bir şekilde inceledim ve hareket etti bayağı. Peki kart üzerinde veya güç kartı üzerinde drum veya boş sayfa vermeyle ilgili sorun oluşturabilecek röle tarzi bir şey var mı, diyot kondansatör arizasi olsa hareketle düzelmez ama röle belki araçtaki titreşim sayesinde düzelebilir?

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Olabilir ama sanmıyorum neden, elektronik kartlardan anlarim az cok ve kartta çatlak olsaydi eger 3 4 kere kartları söküp takarken illaki 1 2 çıktı alıcak kadar temas ederdi çünkü kartları gerçekten çok iyi bir şekilde inceledim ve hareket etti bayağı. Peki kart üzerinde veya güç kartı üzerinde drum veya boş sayfa vermeyle ilgili sorun oluşturabilecek röle tarzi bir şey var mı, diyot kondansatör arizasi olsa hareketle düzelmez ama röle belki araçtaki titreşim sayesinde düzelebilir?
Sabit smd malzemeler dediğiniz gibi bir etki sağlamaz. Mikron düzeyinde bir çatlak varsa ancak xray görüntülemeyle belli olur ve çıplak gözle veya elle kontrolle hiç belli olmuyor. Hatırladığım kadarıyla basit düzeyde röle de bulunmuyor diye hatırlıyorum. Genelde kondansatörlerin bile birçoğunun smd ya da kapasitör olması lazım. Cihaz HP çıkışlı çünkü.

Daha önce Sayın teraspy teraspy Emmi de bahsetmişti. Bu cihazlarda kağıdın gergin şekilde alınabilmesi için kauçuk bir tambur vardır. O kaçırırsa boş sayfa çıkar ama onda fazladan kağıt alma sorunu olur. Sizin problem gönderilen komutun sayfaya yazdırılmaması.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Bazı arızalı smd parçaları tespit etmek için osiloskop gerekli.
Gözle tespit yada ölçü aleti ile tespit bir yerden sonra yapılamıyor .

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,073
En son sayfasında yarıya kadar çıktı aldı devamı boştu, yarın arabayla bi tur attırıcaz 😊

Yazıcı kartuşundaki toner kartuşu özelliğini kaybetmiş yıtırmış olabilir nem ve diğer benzeri gibi .

Araba turu ile sallantıdan olayı 3- 4 sayfa yazıyor eski haline geliyor olmalı .

Yazıcının yazmadığı anda tüm toner kartuşlarını sallanıp yazıcıdan test etmeniz çözüm olabilir .

Sorun yazıcıdanmı , tonerdenmi sorunu anlamak için tüm kartuşları yenisi ile değiştirmek ve testi .

Salih445 Çevrimiçi

Salih445 

Süper Üye
21 Mar 2021
596
Yazıcı kartuşundaki toner kartuşu özelliğini kaybetmiş yıtırmış olabilir nem ve diğer benzeri gibi .

Araba turu ile sallantıdan olayı 3- 4 sayfa yazıyor eski haline geliyor olmalı .

Yazıcının yazmadığı anda tüm toner kartuşlarını sallanıp yazıcıdan test etmeniz çözüm olabilir .

Sorun yazıcıdanmı , tonerdenmi sorunu anlamak için tüm kartuşları yenisi ile değiştirmek ve testi .

Uzun bi aradan sonra tekrar geldim....

Toner yeni dolumdu, 4 renkin 4ünün birden gitmesi hiç mantıklı değil. 4 renk yan yana çıktı istiyorum boş atıyor, düzeldiği zaman da parlak da olsa sorunsuzdu.

Yani demek istediğim en azından laser'in ve diğer malzemelerin çalıştığını teyit etsem toner almak inan hiç sıkıntı değil.

4 toner de birbiriyle takım olarak mı çalışıyor acaba, mesela birinin içinde bir sorun oluşunca temassızlık vs hepsi mi aynı tepkiyi veriyor?

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Uzun bi aradan sonra tekrar geldim....

Toner yeni dolumdu, 4 renkin 4ünün birden gitmesi hiç mantıklı değil. 4 renk yan yana çıktı istiyorum boş atıyor, düzeldiği zaman da parlak da olsa sorunsuzdu.

Yani demek istediğim en azından laser'in ve diğer malzemelerin çalıştığını teyit etsem toner almak inan hiç sıkıntı değil.

4 toner de birbiriyle takım olarak mı çalışıyor acaba, mesela birinin içinde bir sorun oluşunca temassızlık vs hepsi mi aynı tepkiyi veriyor?
Normal koşullarda renkli hazneler ortak, siyah hazne tek çalışır. Ancak bu modelde tamamı birbirini tetikliyor da olabilir.

Salih445 Çevrimiçi

Salih445 

Süper Üye
21 Mar 2021
596
Çok değerli bir bilgi, peki bu tonerlerin hepsinin solunda 3 adet yazıcı ile temas pini bulunuyor, bunların 1isi tonerdeki silindire gittiği açık ama iki pin ne için kullanılıyor olabilir? Tonerin aktif olması için bir şey mi gerekiyor

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Çok değerli bir bilgi, peki bu tonerlerin hepsinin solunda 3 adet yazıcı ile temas pini bulunuyor, bunların 1isi tonerdeki silindire gittiği açık ama iki pin ne için kullanılıyor olabilir? Tonerin aktif olması için bir şey mi gerekiyor
Düzey (Doluluk) kontrolü.

Salih445 Çevrimiçi

Salih445 

Süper Üye
21 Mar 2021
596
Hmm bu model doluluk kontrolünü tonerin önünde 4 pinli çip ile yapıyor, peki ortak ve tek çalışmaktan kastınız tam olarak nedir, neyleri ortak oluyor? Mesela birisinde oluşacak temassızlık diğer grupları da mı temassız hale getirir yani

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Hmm bu model doluluk kontrolünü tonerin önünde 4 pinli çip ile yapıyor, peki ortak ve tek çalışmaktan kastınız tam olarak nedir, neyleri ortak oluyor? Mesela birisinde oluşacak temassızlık diğer grupları da mı temassız hale getirir yani
Bahsettiğiniz pinlerin görselini paylaşır mısınız? Söz konusu 4 pinli chip toner orjinalliği ile ilgili chiptir, soldaki iki konnektör pin yazılıma ve kontrol chipine native düzeyi verir.

Salih445 Çevrimiçi

Salih445 

Süper Üye
21 Mar 2021
596
Screenshot_20230909_234554_YouTube.jpg

Kırmızı silindire direkt temas ediyor, fakat 2 pinin amacı nedir, pek kavrayamadım

Geri
Üst Alt