Samsung b8500 servis kutu açılımında toz ve çizik çıkması

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,604
Teşhir de satılıyor da, teşhir olduğu belirtilerek, özel fiyattan satılıyor benim bildiğim.
Tabi garantisi de ona göre oluyordu sanırım.
Garanti değişmez aynı olur.
Diyelim 55bu8500 firmadan alıyorsun. Mağazalarına .firmalar paketler halinde stoklara göre alım yaparlar.
1000 adet
2000 adet
5000 adet
Samsung la fiyat ainir.
2000 adet bu8500 aldın. Belli bir vade ile alırsın. Vadeyi ne kadar kısa tutarsan yada peşin para verip alırsan fiyatı o kadar indirdiniz. Artı kendinize mağazalara firmaların reklam ve masrafları da belli miktar kullanabilirsin.
2000 adet bu modeli 200 mağazanın hepsine actirirsin teshire. Ve aynı şekilde satışına göre depolarinada ayrı ayrı paylaştırırsiniz. Bazen bir il deki mağazalar o modeli çok satar deposunda kapalisi kalmaz. Burada hep şu sorun var yönetim katı bunu iyi takip etmez. Ve stokta yani firmanın deposunda mevcut gözüken model. Tehsire düşüp indirim olması için stoklarda tek e düşmesi lazım indirimli vermek için. Ama bu sorunlar yüzden ilgisizlik ve takipsizlik yüzden. Personel elindeki mali verip yada mağaza müdürü. İşi bitirip kurtulmak istiyor.

E Çevrimdışı

efege

Yeni Üye
30 Mar 2023
10
36
Arkadaşlar şimdi Samsung aradı 55bu8500 cihazımın yerine QE55LS03BAUXTK BEJ RENGI ÇERÇEVE OLAN MODELI vereceklerini söylediler diğer cihazımı temin edemedikleri için ne dersiniz arada ne gibi farklar vardır rica etsem yardımcı olabilir misiniz

T Çevrimdışı

topaz42

Aktif Üye
11 May 2020
103
54
Teşhir de satılıyor da, teşhir olduğu belirtilerek, özel fiyattan satılıyor benim bildiğim.
Tabi garantisi de ona göre oluyordu sanırım.
TV ve monitörlerde ölü piksel garantisi yok iken monitör almak için bir mağazaya gitmiştim. 2 günde bir uğradığım bir elektronik mağazasıydı. Teşhir olarak açılmış Philips monitörü almak istemiştim. Vermek istemediler. Kutulu üründen vermek istediler. Direttim. İndirim istemiyorum. Ama bu teşhir ürününü istiyorum dedim. Müdürleri geldi. Ona durumu anlattım. Herkes kutulu ister. Siz neden açılmışını istiyorsunuz diye sordu.

Açılmışında ölü piksel yok. Kutulu olanda ölü piksel çıkarsa geri almazsınız. Ben uğraşamam dedim. Müdür teşhir olarak rafta duranı toplatıp bana vermişti.

Ama dediğim gibi. LCD teknolojisi yeni bir teknolojiydi. Ölü piksel çıkabiliyordu. Saatli bomba gibiydi. O yüzden teşhir almıştım. Zaten açılalı en fazla 2 gün olmuştu. Ama şimdi durum farklı. Garanti var. Şimdi indirim de yapsalar teşhir ürünü almam heralde.

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,604
Arkadaşlar şimdi Samsung aradı 55bu8500 cihazımın yerine QE55LS03BAUXTK BEJ RENGI ÇERÇEVE OLAN MODELI vereceklerini söylediler diğer cihazımı temin edemedikleri için ne dersiniz arada ne gibi farklar vardır rica etsem yardımcı olabilir misiniz
Alabilirsin. Daha iyi panel. Bu8xxx serilerinden. Daha çok Q70 serisiyle kıyaslayın

Geri
Üst Alt