Samsung b8500 servis kutu açılımında toz ve çizik çıkması

E Çevrimdışı

efege

Yeni Üye
30 Mar 2023
10
36
Arkadaşlar merhaba herkese dün Samsung bu8500 serisi 55 inch bi tv aldık heves ile.
bu gün servis ürün kurulumu için geldi kutudan çıkarttıktan sorma arka tarafında ful toz ve bir kaç çizik gördüm resimlerini de ekliyorum servis ürünün panel saati sanırım hiç açılıp açılmadığını kontrol etti 0 dakika yazıyor daha önce açılmamış dedi sizce ne yapmalıyım içimde şüphe kaldı

IMG_20230330_171901.jpg
IMG_20230330_171854.jpg
IMG_20230330_171834.jpg
IMG_20230330_171827.jpg

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
son 8 ayda 2 adet tv aldım biri kaza sonucu kırılınca mecbur 2 ciyi aldık hiç böyle bir şey görmedim( tvlerin markaları farklı) servis geldi açtı jiletinleri kendi çıkardı.sizinki büyük ihtimalle teşhir ürün.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541
Vatan bilgisayar dan aldım cihazı az önce onların yanına da gittim siz teşhir ürün mu verdiniz diye hayır dediler
Evet deseler şaşardım. 2013 senesinde Adana Vatanda 55'' Samsung beğendim. Kapalı kutu olmadığı için başka ilden talep ettiler.
birkaç gün sonra televizyonum geldi. Servis getiri kurulumu yaptı genel kontrolleri yaptık herhangi bir sorun yoktu.
1 hafta sonra panel saatinin tam hatırlamıyorum ama 500 saat civarında olduğunu gördüm. Durumu Vatana ilettim 1 hafta o kadar saatin yapılamayacağını onlarda anlayınca aynı model cihazı tekrar getirip teslim ettiler.

E Çevrimdışı

efege

Yeni Üye
30 Mar 2023
10
36
Evet deseler şaşardım. 2013 senesinde Adana Vatanda 55'' Samsung beğendim. Kapalı kutu olmadığı için başka ilden talep ettiler.
birkaç gün sonra televizyonum geldi. Servis getiri kurulumu yaptı genel kontrolleri yaptık herhangi bir sorun yoktu.
1 hafta sonra panel saatinin tam hatırlamıyorum ama 500 saat civarında olduğunu gördüm. Durumu Vatana ilettim 1 hafta o kadar saatin yapılamayacağını onlarda anlayınca aynı model cihazı tekrar getirip teslim ettiler.
Valla yazmadigimiz yer kalmadı bakalım sonuç ne olacak

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,586
Servis bişey yapmaz. Aldığınız yere gidin. Size ürünü veren personel e gitmeyin. Direk müdürle görüşün çizik olduğunu söyleyin teşhir gelmiş diyin. Yenisini vermek zorunda.
Servis menüsünde saat yazar. Zaten servis kurarken kutu açılmış yada teşhir olduğunu anlar. Çoğu söylemez müşteriye
Yazan yer....

Samsung-Servicemenu-SVC-Panel-Display-Time-1-12.jpg

E Çevrimdışı

efege

Yeni Üye
30 Mar 2023
10
36
Servis bişey yapmaz. Aldığınız yere gidin. Size ürünü veren personel e gitmeyin. Direk müdürle görüşün çizik olduğunu söyleyin teşhir gelmiş diyin. Yenisini vermek zorunda.
Servis menüsünde saat yazar. Zaten servis kurarken kutu açılmış yada teşhir olduğunu anlar. Çoğu söylemez müşteriye
Yazan yer....

Samsung-Servicemenu-SVC-Panel-Display-Time-1-12.jpg
Panel saati 0 yazıyor ama sıfırlanmışta olabilir ürünü aldığım yere gittim servis dönüş yapmaz ise buraya getirin ürünü dedi zaten servis rapor tuttu benimle beraber video da çekti dönüş yapmaz ise dediğiniz gibi yapacağım

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
Bu Vatan gibi büyük mağazalar teşhir ürünlerini geri veremiyor mu da varandaşa çakma peşindeler. Nedir bunların dertleri. Vatan gibi bir mağaza olacaksın, markadan bağımsız kendi müşterine böylesi bir kazık atacaksın. Dünyanın en akılsız esnafı yapmaz böyle bir şeyi. Çok enteresan.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Bu Vatan gibi büyük mağazalar teşhir ürünlerini geri veremiyor mu da varandaşa çakma peşindeler. Nedir bunların dertleri. Vatan gibi bir mağaza olacaksın, markadan bağımsız kendi müşterine böylesi bir kazık atacaksın. Dünyanın en akılsız esnafı yapmaz böyle bir şeyi. Çok enteresan.
Teşhir de satılıyor da, teşhir olduğu belirtilerek, özel fiyattan satılıyor benim bildiğim.
Tabi garantisi de ona göre oluyordu sanırım.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt