Samsung 9KG 1400 Devir Çamaşır Makinesi Güzel Yıkamıyor

X Çevrimdışı

Xamir1402

Yeni Üye
30 Haz 2023
14
23
Önclikle herkese iyi forumlar dilerim. Samsung 9KG 1400 Devir EcoBubble çamaşır makinesi aldık ancak yıkama performansından hiç memnun değiliz Hangi programda yıkamalıyım, Hangi deterjanı almalıyım teşekkürler?

Programlar---------

Pamuklu 1:28 Dakika 40C 1400 Devir
Sentetik 2:25 Dakika 40C 1200 Devir
Karışık Yüklemeler 1:06 Dakika 40C 1200 Devir
Koyu Renkliler 1:35 Dakika 40C 1200 Devir

Seçenekler: Ön yıkama,Yoğun Yıkama, Kırışık azaltma,Suda Bekleme

Deterjan Omo Active

X Çevrimdışı

Xamir1402

Yeni Üye
30 Haz 2023
14
23
Hayırlı olsun, yaşadığınız sorun tam olarak nedir.?
Teşekkür ederim. Renkli ve Siyah Çamaşırları "Karışık Yükleme" programına attığımız zaman hiç bir şekilde düzgün yıkamıyor Leke çıkmıyor vs, Sentetik programı ise 2:30 saat sürüyor Ben makineyi en fazla yarımdan biraz fazla yüklüyorum o kadar çamaşır için de 2:30 saat çok fazla kaldı ki sentetiktede düzgün yıkamıyor. Beyazları ise Pamuklu 60C Ön yıkama+ Yoğun yıkama programında çalıştırmama rağmen Afedersiniz çamaşırlar olduğu haliyle çıkıyor, Ne yapacağımı bilemedim.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Teşekkür ederim. Renkli ve Siyah Çamaşırları "Karışık Yükleme" programına attığımız zaman hiç bir şekilde düzgün yıkamıyor Leke çıkmıyor vs, Sentetik programı ise 2:30 saat sürüyor Ben makineyi en fazla yarımdan biraz fazla yüklüyorum o kadar çamaşır için de 2:30 saat çok fazla kaldı ki sentetiktede düzgün yıkamıyor. Beyazları ise Pamuklu 60C Ön yıkama+ Yoğun yıkama programında çalıştırmama rağmen Afedersiniz çamaşırlar olduğu haliyle çıkıyor, Ne yapacağımı bilemedim.
Bir ara omo ariel gibi markaların sahteleri, fason doldurulmuşları gibi bir durum vardı. Acaba öyle bir durum denk gelmiş olabilir mi?

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Hayır yok, Tam tersi kaynar ısıtıyor neden böyle çözemedim.
Açıkçası ben mantıken şöyle düşünüyorum. Bildiğiniz gibi çamaşır ve bulaşık makinalarında asıl temizleyici unsur kullanılan deterjandır. Makina mekanik olarak bunun bulaşığın ya da çamaşırın her yerine temas etmesinden sorumludur. Anlattığınız kadarıyla neredeyse tüm programlarda aynı problem mevcut. Bundan dolayı makinadan ziyade deterjanda bir problem var gibi görünüyor. Son olarak lekeleri tanımlayabilir misiniz?

X Çevrimdışı

Xamir1402

Yeni Üye
30 Haz 2023
14
23
Açıkçası ben mantıken şöyle düşünüyorum. Bildiğiniz gibi çamaşır ve bulaşık makinalarında asıl temizleyici unsur kullanılan deterjandır. Makina mekanik olarak bunun bulaşığın ya da çamaşırın her yerine temas etmesinden sorumludur. Anlattığınız kadarıyla neredeyse tüm programlarda aynı problem mevcut. Bundan dolayı makinadan ziyade deterjanda bir problem var gibi görünüyor. Son olarak lekeleri tanımlayabilir misiniz?
Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Lekeler, İlaç lekesi, Çikolata lekesi,Çay lekesi, Vişne lekesi, Hafif bir çamur lekesi, Bir de bir şey farkettim bazı lekeleri çıkarmak yerine grileştiriyor.
Hangi deterjanı önerirsiniz?

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Lekeler, İlaç lekesi, Çikolata lekesi,Çay lekesi, Vişne lekesi, Bir de bir şey farkettim bazı lekeleri çıkarmak yerine grileştiriyor.
Hangi deterjanı önerirsiniz?
Açıkçası bizim aktif olarak kullandığımız toz deterjanlar. Ancak tam ölçek önerisinde yarım ölçek kullanıyoruz. Çünkü fazla kullanırsak bu kez deterjan lekesi kalıyor. Aslında deterjan önerisi konusunda Sota Sota Başkan' ında önerisini almak sağlıklı olur. Ancak bugünlük forumdan ayrıldı. Yarın mutlaka yanıt verecektir.

X Çevrimdışı

Xamir1402

Yeni Üye
30 Haz 2023
14
23
Açıkçası bizim aktif olarak kullandığımız toz deterjanlar. Ancak tam ölçek önerisinde yarım ölçek kullanıyoruz. Çünkü fazla kullanırsak bu kez deterjan lekesi kalıyor. Aslında deterjan önerisi konusunda Sota Sota Başkan' ında önerisini almak sağlıklı olur. Ancak bugünlük forumdan ayrıldı. Yarın mutlaka yanıt verecektir.
Yardımınız için teşekkür ederim. İyi forumlar :)

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Kontrol etmek gerekli erken boşaltma yapar yerli miktar su almaz çamaşır oranı fazladır yıkama işleminin kesintiye uğradığını düşünüyorum bir sıkıntısı vardır.

Geri
Üst Alt