Samsung 65bu8500 tv aldım / Toz ve Bulutlanma Çıktı / Değişim Onaylandı.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Evet üstad toz olmasa bile panelde sorunlar var samsung servisi ile görüştüğümde samsung bulutlanmayı normal kabul ediyor diyor ısrarla bana fotoğraflarda biraz fazla çıkmış gözüküyor ama kısmen buna yakın oluyor özellikle karanlık sahnelerde gözüm sol alta kayıyor ışıkdan dolayı birde bunun arka aydınlatması edge led çok istemesemde bütçeme göre aldım.

Devam eden süreci burdan paylaşacağım yorumunuz için teşekkür ederim.
55KU7500 kullanıcısı olarak aynı dertten muzdaribim ancak ben görmemeyi tercih ediyorum çünkü hakikaten bana göre çok özel bir paneli var bendeki tv nin. (Tam mat AUO panel) Ben fotoları çekip atsam benim de sol altta oldukça bariz bulutlanmayı görürsünüz :)

R Çevrimdışı

ridw0n 

Aktif Üye
8 Ağu 2022
412
55KU7500 kullanıcısı olarak aynı dertten muzdaribim ancak ben görmemeyi tercih ediyorum çünkü hakikaten bana göre çok özel bir paneli var bendeki tv nin. (Tam mat AUO panel) Ben fotoları çekip atsam benim de sol altta oldukça bariz bulutlanmayı görürsünüz :)

çok merak ettim üstad bir fotoğraf atarsan iyi olur :)

Ben panel bilgisini henüz öğrenemedim televizyonumda kolay bir yolu var mı?

*Şimdi samsung servisden aradılar televizyonun seri numarasını faturasını ve tozlarla birlikte videosunu çektim whatsappdan attım görüştüğüm kişi tozlardan dolayı yüksek ihtimal değişim olacağını ısrarla söyledi bulutlanmanın her led televizyonda olduğunu söyledi yani bulutlanmadan değil de toz için başvurduğunu belirtiyor ısrarla.. görüştüğüm kişiye araştırdığımı bilgili olduğumu söyleyince daha önce thh bilirkişi olduğunuda belirtti bakalım Samsungdan gelen sonucu burda paylaşacağım.

Son düzenleme:
Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,318
39
Akşamki testlerden sonra bakın sonuç ne oldu :{ toz veya piksel 6-7 tane tespit ettim ve en önemlisi bulutlanma var fotoları toplu ekliyorum birini normal ekliyorum bulutlanma görünsün diye kameranın iso ayarıyla oynadım.

07.jpg

bulutlanma.jpg

W Winston Umut Barış Umut Barış F fikoloji A Adem Helvacı Barış Bayraktar Barış Bayraktar

Merhabalar. Benim için bulutlanmanın azı çoğu olmaz, küçük bir miktar dahi iade sebebidir. Uygun fiyata Vestel, Regal gibi bir şey alıyorsam amenna, zaten fiyat odaklı aldım derim geçerim. Ama hatırı sayılır bir paraya Samsung, Sony, LG gibi markalara para ödüyorsam hiç kusura bakmasınlar kusursuz panel isterim.

''Bulutlanma her led televizyonda olur'' diyen servise cevabım çok açık ve net: ''Hastirrr !!!''

Eski televizyonumun görüntülerini paylaşayım sizinle, 2014 model Samsung H6400 serisi. Kenardan aydınlatma olmasına rağman zerre ışık sızıyor mu bir bakın, arka ışık maksimumda;
Samsung_H6400.jpg

Video da eklemeye çalıştım, acele ile oldu biraz;

Fotoğraflarda durum biraz daha kötü çıkmış olabilir ancak o televizyonda film izlenmez. Benzer olay benim monitörümde de mevcut. Üşengeçlikten iade ile uğraşmadım çünkü işim hep bilgisayar üstünde. Fakat 20.000 TL verip tv alıyorsam kusursuz siyah isterim.

Daha önce monitörle ilgili konu da açmıştım.

R Çevrimdışı

ridw0n 

Aktif Üye
8 Ağu 2022
412
Merhabalar. Benim için bulutlanmanın azı çoğu olmaz, küçük bir miktar dahi iade sebebidir. Uygun fiyata Vestel, Regal gibi bir şey alıyorsam amenna, zaten fiyat odaklı aldım derim geçerim. Ama hatırı sayılır bir paraya Samsung, Sony, LG gibi markalara para ödüyorsam hiç kusura bakmasınlar kusursuz panel isterim.

''Bulutlanma her led televizyonda olur'' diyen servise cevabım çok açık ve net: ''Hastirrr !!!''

Eski televizyonumun görüntülerini paylaşayım sizinle, 2014 model Samsung H6400 serisi. Kenardan aydınlatma olmasına rağman zerre ışık sızıyor mu bir bakın, arka ışık maksimumda;
Samsung_H6400.jpg

Video da eklemeye çalıştım, acele ile oldu biraz;

Fotoğraflarda durum biraz daha kötü çıkmış olabilir ancak o televizyonda film izlenmez. Benzer olay benim monitörümde de mevcut. Üşengeçlikten iade ile uğraşmadım çünkü işim hep bilgisayar üstünde. Fakat 20.000 TL verip tv alıyorsam kusursuz siyah isterim.

Daha önce monitörle ilgili konu da açmıştım.

Bu konuda servisi ikna etmek çok zor rapor tutmuyorlar şimdi çıkan tvler hangi marka olursa olsun yüksek fiyatlara kalitesiz ürün satıyorlar.
Test için açtığınız bu videoyu benim tvde açınca ekran sanki kapalı gibi simsiyah oluyor o yüzden siyah üzerinde hareket eden bir görüntüde test etmek lazım

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,318
39
Bu konuda servisi ikna etmek çok zor rapor tutmuyorlar şimdi çıkan tvler hangi marka olursa olsun yüksek fiyatlara kalitesiz ürün satıyorlar.
Test için açtığınız bu videoyu benim tvde açınca ekran sanki kapalı gibi simsiyah oluyor o yüzden siyah üzerinde hareket eden bir görüntüde test etmek lazım
Aynı videoyu monitörde açtığım zaman böyle oluyor;
Asus.jpg

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
çok merak ettim üstad bir fotoğraf atarsan iyi olur :)

Ben panel bilgisini henüz öğrenemedim televizyonumda kolay bir yolu var mı?

*Şimdi samsung servisden aradılar televizyonun seri numarasını faturasını ve tozlarla birlikte videosunu çektim whatsappdan attım görüştüğüm kişi tozlardan dolayı yüksek ihtimal değişim olacağını ısrarla söyledi bulutlanmanın her led televizyonda olduğunu söyledi yani bulutlanmadan değil de toz için başvurduğunu belirtiyor ısrarla.. görüştüğüm kişiye araştırdığımı bilgili olduğumu söyleyince daha önce thh bilirkişi olduğunuda belirtti bakalım Samsungdan gelen sonucu burda paylaşacağım.
Eve geçince çeker atarım bu akşam.

R Çevrimdışı

ridw0n 

Aktif Üye
8 Ağu 2022
412
şimdi samsungdan aradılar sorunu kabul ettiler 3784 tl ücretini verip panel değişimini yapmayı teklif ettiler yada birebir değişim teklif ettiler sonra arayın dedim.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,318
39
aynen öyle üstad tek ümidim düzgün bulutlanma olmayan va panel gelmesi.
İnşallah bu sefer sorunsuz bir panel gelir. Sizin tam olarak kullanma amacınız neydi ? Ağırlıklı olarak SDR uydu yayını mı izleyeceksiniz yoksa stream platformlarından yüksek kalitede HDR içerik izlenecek mi ? Oyun konsolu bağlanacak mı ?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri