ROSE FHD LED TV Kimdir, Nedir? Sordum.

vanosfer Çevrimdışı

vanosfer 

Aktif Üye
17 Ocak 2019
284
Merhaba. Babaevine 32 inç uyguna led tv ararken bu markaya denk geldim. Markayı internette araştırırken yaşadığım şehir Bursa'da merkezinin olduğunu görüntüledim. Hemen aradım, nedir bu Rose TV diye.
Tüm parçaları Çin'den gelen, montajı burada yapılan bir TV olduğunu,
IPS panel tercih etttiklerini,
TV için 2 yıl standart elektronik garantisi olduğunu,
Son zamanlarda TV'lerdeki fiyat artışına panel fiyatlarına Çin'de gelen zamların etkili olduğunu ve fiyatların daha da artacağını,
Konteyner başına alınan ücretin 1500/2000 Dolar'dan 5000-6000 Dolar civarına çıkmasının fiyatları yükselttiği gibi bir takım bilgiler edindim.

Fiyatları çok çok uygun değil. Hani görmediğim için tavsiye edilir edilmez bilmem. Ama bu TV piyasasının fiyatları aldı başını gitti. Bakalım sonu ne olacak bu piyasanın.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Şu an üretim planlamaları yapılan daha çok marka girecek tv piyasasına.

İçlerinde Soba üreticisi olarak bildiklerimiz dahi var :)

Her zaman yazıyoruz dostlar.

Önünde KEZBAN da yazar MURTAZA da yazar orası önemli değil. İçindeki teknolojinin tabanı önemli.

Panel için alternatif kaynak zaten yok.

Anakart konusunda ready solution denen hazır kitleri kullanacaklarsa ve BLU da yine Public kasa olacaksa pozitif anlamda ne etkisi olur piyasaya orası tartışılır.

VESTEL gibi kendi kart ve yazılım mühendisliği olan üreticiler halen daha revaçta benim gözümde.

Panel konusunda dışa ağımlı olursun ok
Komponent konusunda dışa bağımlı olursun ok
İyi de bari kasa kozmetik anakart donanımı ve yazılım mühendisliği kendi elinde olsun..

vanosfer Çevrimdışı

vanosfer 

Aktif Üye
17 Ocak 2019
284
Awox, Axen, Sunny, Woon, Sheen gibi altyapı kullanıyordur muhtemelen.
Bunun tabi önemi tartışılır ama satış sonrası destek önemli.
Bence bunu düşünün derim.

A Adem Helvacı
Şu an için düşünmüyorum ben de almayı. Rose TV ne diye soran eden olursa diye yazmak istedim.

Vestel grubu arıyorum ancak fiyatları nedeniyle imkanım yetmiyor şu an. Satış sonrası destek kadar kendi mühendisliğini yapmaları mühim. Her konuda destek mühim.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Şu an üretim planlamaları yapılan daha çok marka girecek tv piyasasına.

İçlerinde Soba üreticisi olarak bildiklerimiz dahi var :)

Her zaman yazıyoruz dostlar.

Önünde KEZBAN da yazar MURTAZA da yazar orası önemli değil. İçindeki teknolojinin tabanı önemli.

Panel için alternatif kaynak zaten yok.

Anakart konusunda ready solution denen hazır kitleri kullanacaklarsa ve BLU da yine Public kasa olacaksa pozitif anlamda ne etkisi olur piyasaya orası tartışılır.

VESTEL gibi kendi kart ve yazılım mühendisliği olan üreticiler halen daha revaçta benim gözümde.

Panel konusunda dışa ağımlı olursun ok
Komponent konusunda dışa bağımlı olursun ok
İyi de bari kasa kozmetik anakart donanımı ve yazılım mühendisliği kendi elinde olsun..
Sizlerin bu noktada olan bilgi paylaşımı, tecrübe aktarımı ben gibi bir çok kişiye yol gösteriyor. Maddi imkanlar doğrultusunda doğru panel seçiminden tutun, mühendislik detaylarına kadar bir çok konuda bilgi sahibi oluyoruz. Biraz da ilgiliniz varsa teknolojiye, kişiye keyifli bir gelişim alanı oluyor bu konular. Teşekkürler A Adem Helvacı ve nice forum üyeleri, büyükleri.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Şu an için düşünmüyorum ben de almayı. Rose TV ne diye soran eden olursa diye yazmak istedim.

Vestel grubu arıyorum ancak fiyatları nedeniyle imkanım yetmiyor şu an. Satış sonrası destek kadar kendi mühendisliğini yapmaları mühim. Her konuda destek mühim.
Bütçeniz ne kadar bilmiyorum ama Vestel üretimi diğer markalarda uygun fiyata ürün bulunabiliyor.
(Vestel ana markasına göre.)

Bütçe artırıp Vestel almanızda yarar var çünkü bir sorun yaşadığınızda net bir destek alabilmeniz önemli.
Çünkü bu tür üretimlerde yazılımsal sorunlara bile çözüm bulunamadığı oluyor.

Halilye babanıza aldığınız üründe de, basit bir işlevden dolayı adamcağızın sinir olmasını istemezsiniz. :sirit

vanosfer Çevrimdışı

vanosfer 

Aktif Üye
17 Ocak 2019
284
Bütçeniz ne kadar bilmiyorum ama Vestel üretimi diğer markalarda uygun fiyata ürün bulunabiliyor.
(Vestel ana markasına göre.)

Bütçe artırıp Vestel almanızda yarar var çünkü bir sorun yaşadığınızda net bir destek alabilmeniz önemli.
Çünkü bu tür üretimlerde yazılımsal sorunlara bile çözüm bulunamadığı oluyor.

Halilye babanıza aldığınız üründe de, basit bir işlevden dolayı adamcağızın sinir olmasını istemezsiniz. :sirit
Vestel 43FD7500
Regal 43R6520F
Bunları farklı yerlerde kullanıyoruz ve memnunum. Doğru panel, ürün mutlu eder düşüncesiyle almıştım, sorun yaşamadık yaşamayız da umarım.
Ancak 1300/1500TL'ye smart fhd 43inç TV almışken, şimdi 1200/1300TL'ye 32inç düz TV Regal/Seg ürünleri mevcut. Hem imkanımın olmadığı bir döneme denk geldi TV istekleri hem de inanılmaz uçuk piyasa.

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
51
Vestel 43FD7500
Regal 43R6520F
Bunları farklı yerlerde kullanıyoruz ve memnunum. Doğru panel, ürün mutlu eder düşüncesiyle almıştım, sorun yaşamadık yaşamayız da umarım.
Ancak 1300/1500TL'ye smart fhd 43inç TV almışken, şimdi 1200/1300TL'ye 32inç düz TV Regal/Seg ürünleri mevcut. Hem imkanımın olmadığı bir döneme denk geldi TV istekleri hem de inanılmaz uçuk piyasa.
Piyasaların allak bullak olduğu şu dönemde kişisel kanaatimce zincir marketlerin sattığı ürünlerin bazıları -ki forum ustalarımız ellerinden geldiğince herkese yetişerek yardımcı olmaya çalışıyorlar- candır, gerisi heyecan. Kaldı ki yasal düzenleme ile yakın zamanda bunun da önüne geçecekler.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Vestel 43FD7500
Regal 43R6520F
Şuna bir bakın derim;

Babanızın smart vs beklentileri yoksa işini görebilir.
Bize 42 inç almıştık ama 2014'te. Şimdi 2000'den aşağı değil maalesef.
Dişe dokunur bir 32 inç 1800-2000 civarı.

Bir de Rose firmasının IPS panel kullanması size güven vermesin.
IPS panel var IPS panel var çünkü.
Panelin IPS olması işi tek başına kurtarmaz yani.

vanosfer Çevrimdışı

vanosfer 

Aktif Üye
17 Ocak 2019
284
Şuna bir bakın derim;

Babanızın smart vs beklentileri yoksa işini görebilir.
Bize 42 inç almıştık ama 2014'te. Şimdi 2000'den aşağı değil maalesef.
Dişe dokunur bir 32 inç 1800-2000 civarı.

Bir de Rose firmasının IPS panel kullanması size güven vermesin.
IPS panel var IPS panel var çünkü.
Panelin IPS olması işi tek başına kurtarmaz yani.
Teşekkürler tavsiyeler için. 32 inç ideal olacak. 900/1000TL civarına kapatmaya çalışacağım ama piyasa gerçekten kötü durumda. Letgo'dan 3-5 aylık temiz yeni garantili denk gelse falan oradan da halledebilirim. Aramadayım.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Teşekkürler tavsiyeler için. 32 inç ideal olacak. 900/1000TL civarına kapatmaya çalışacağım ama piyasa gerçekten kötü durumda. Letgo'dan 3-5 aylık temiz yeni garantili denk gelse falan oradan da halledebilirim. Aramadayım.
Garantili üründe mutlaka fatura isteyin ve her fonksiyonunu kontrol edip alın.
Ölü pixel testi falan da yapın.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
A Adem Helvacı hocam birde full hd denilen bazı cihazların panellerinin aslında hd ready olduğu halde full hd diye satıldığını okudum bu nasıl olabiliyor?
Örnek alabilmek mümkün mü acaba?

Kırsal kesimde (Çok şahit oldum) HD tv abi bu dedikleri tv lere köylü vatandaş ''Full eyçdi mi? '' diye sorduğunda he abi hee diye HD Ready cihaz sattıkları bilinir ancak FHD diye sattıkları ve FHD yazan tv de HD Ready panel bu resmi olarak dolandırıcılığa giriyor artık.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri