REGAL (PHOENİX)(V.0.6.64 ) (SVN:130182) PC DEN GÖRÜNTÜ AKTARMA NASIL YAPILIR.

perl00 Çevrimdışı

perl00 

Yeni Üye
27 Ağu 2022
26
28
Merhaba Arkadaşlar, ana başlıkta belirttiğim gibi pc den REGAL televizyona görüntü işlemini yapamıyorum. HDM1 ve vega ile işlem yaptığımda ekran gelmiyor. VEGA/PC anakarttan yes botnuyla aktif olmasına rağmen onu bulamıyorum ve basamıyorum. Yolunu bilen varsa yardımcı olabilir mi?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
PC den çıkış mevcut mudur? Model biraz eski pc de çözünürlük düşürülüp denendi mi ?
Doğru kaynaklar seçildi mi?
TV de başka bir cihaz çalıştırılıp test edildi mi ?

perl00 Çevrimdışı

perl00 

Yeni Üye
27 Ağu 2022
26
28
PC den çıkış mevcut mudur? Model biraz eski pc de çözünürlük düşürülüp denendi mi ?
Doğru kaynaklar seçildi mi?
TV de başka bir cihaz çalıştırılıp test edildi mi ?
Çıkışlar Mevcuttur, kablolar mevcuttur.

WhatsApp-Image-2022-08-27-at-22.50.14.jpg

Teğit Amaçlı Yönlendirmeyi siz sağlar mısınız bana rica etsem?

MutluTEKİR Çevrimdışı

MutluTEKİR 

Aktif Üye
29 Tem 2022
215
34
Büyük ihtimal vga kablosu sıkıntılı. Analog sinyal dijital sinyale dönüştürülmesi gerekiyor vga dan hdmi ya geçiş için. Aktif dönüştürücü almanız gerekir. Bazıları hiç devre koymayıp kablolarla dönüştürüyor, onlar hiçbir işe yaramaz. Ya da vga->hdmi dönüştürücü değil de ters olabilir.
Başka bir kaynak ile hdmi-hdmi kablo ile tv nin hdmi görüntüyü aldığından emin olun.

perl00 Çevrimdışı

perl00 

Yeni Üye
27 Ağu 2022
26
28
Büyük ihtimal vga kablosu sıkıntılı. Analog sinyal dijital sinyale dönüştürülmesi gerekiyor vga dan hdmi ya geçiş için. Aktif dönüştürücü almanız gerekir. Bazıları hiç devre koymayıp kablolarla dönüştürüyor, onlar hiçbir işe yaramaz. Ya da vga->hdmi dönüştürücü değil de ters olabilir.
Başka bir kaynak ile hdmi-hdmi kablo ile tv nin hdmi görüntüyü aldı
Başka bir kaynak ile hdmi-hdmi kablo ile tv nin hdmi görüntüyü aldığından emin olun.

Ne yapmamı önerirsiniz ?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Şimdi sizin PC de VGA çıkışı mi var hdmı mi?
VGA var ise VGA kablosu ile bağlayın TV de kayankalar kapatılmış ayarlar kısmında kaynak ayarları var aktif hale getiriniz.

MutluTEKİR Çevrimdışı

MutluTEKİR 

Aktif Üye
29 Tem 2022
215
34
Ne yapmamı önerirsiniz ?
Son cümlemde belirtmiştim.
"Başka bir kaynak ile hdmi-hdmi kablo ile tv nin hdmi görüntüyü aldığından emin olun."

Büyük ihtimal kablonuz hdmi->vga olduğundan olmuyor. Alttaki resimdekine benzerse... Hdmi laptopdan vga girişli projektör, monitör için kullanılır.

2 yönlü değil diye biliyorum bu kablolar.
vga->hdmi almanız lazım.

Laptopta Hdmi çıkışı da varsa hdmi kablonuzun çalışması gerekir, belki bir ihtimal kablo kaynaklı bir sorun olabilir. Normalde hdmi1 e ok dediğiniz gibi görüntüyü almanız lazım.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Biz teşekkür ederiz de nasil yaptığınızi da anlatır mısınız. Kabloda mi sorun vardı nedir durum ?

perl00 Çevrimdışı

perl00 

Yeni Üye
27 Ağu 2022
26
28
Biz teşekkür ederiz de nasil yaptığınızi da anlatır mısınız. Kabloda mi sorun vardı nedir durum ?
hayır kaynaklar ayarlarından VGA/PC devre dışıydı dediğiniz gibi aktif hale geldi ve ekran çözünürlük ayarlarından ekranı yanıttım ve oldu. Verdiğiniz bilgi için çok teşekkür ederim.

hayır kaynaklar ayarlarından VGA/PC devre dışıydı dediğiniz gibi aktif hale geldi ve ekran çözünürlük ayarlarından ekranı yanıttım ve oldu. Verdiğiniz bilgi için çok teşekkür ederim.
fakat ekran kalitesi düşük. Onun da bigisi mevcut ise paylaşım durumunuz söz konusu mudur ?

perl00 Çevrimdışı

perl00 

Yeni Üye
27 Ağu 2022
26
28
Şimdi panel HD Ready ise 1366x768 olur.
VGA'dan bağladıysanız.
Sadece Full HD panellerde 1920x1080 olur.

PC den TV ye VGA kablosuyla mı taktınız?
VEGA ile bağlantı yaptım 1366x768'dir doğrudur. Yükseltebilme ihtimalim söz konusumudur? Evet ise yöntemi nedir. Belirtirmisiniz?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt