Regal 55R754UA9 android tv kapalıyken google sesli asistan konuşuyor (Çözüldü)

B Çevrimdışı

brkzcn3

Yeni Üye
21 May 2020
33
31
Merhaba,

Yaklaşık 3 ay önce Regal 55R754UA9 android tv aldım kurulumu yaptırdım. Bir süredir fark ettim ki TV kapalıyken google asistan wifi ile ilgili ingilizce uyarılar veriyor. Bu arada TV internete wifi ile değil, ethernet ile bağlı. Vestel grubunda aynı sorunu yaşayan ve çözümü bilen var mıdır? Olmazsa servisi arayacağım. Günün herhangi bir saatinde konuşuyor bazen gece yarısı.

Çözüm
Televizyonu kapatmak için uzaktan kumanda üzerindeki standby tuşuna uzun süre basmanız gelen uyarıda da kapat seçeneğini seçmeniz gerekir. Kısa süreli bas çek te uyku moduna almış olursunuz. Asistan sesi bu nedenle geliyor olabilir.
By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,504
Televizyonu kapatmak için uzaktan kumanda üzerindeki standby tuşuna uzun süre basmanız gelen uyarıda da kapat seçeneğini seçmeniz gerekir. Kısa süreli bas çek te uyku moduna almış olursunuz. Asistan sesi bu nedenle geliyor olabilir.

Çözüm
T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Akıllı wifi prizler var birtane alıp 3'lü prizin başına takmayı düşünüyorum
Alsam mı diye kararsız kaldım Hem tasaruf olur hemde kolaylık kalk fiş çek derdi yok heryerden aç kapat

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Akıllı wifi prizler var birtane alıp 3'lü prizin başına takmayı düşünüyorum
Alsam mı diye kararsız kaldım Hem tasaruf olur hemde kolaylık kalk fiş çek derdi yok heryerden aç kapat

Tabiki faydası olur ama ben sahsi olarak telefona girip wifi ile kapatmaya çalışacağıma gider fişini çekerim mantığı var ?

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Tabiki faydası olur ama ben sahsi olarak telefona girip wifi ile kapatmaya çalışacağıma gider fişini çekerim mantığı var ?
Bende öyle düşündüğüm için almadım ama tam dışarı çıktın tv'yi açık unuttuğunu fark ettin eve gitmeden
uzaktan kapatma özelliği yada dışarı çıkacaksın makinaya çamaşırı koy düğmesine bas
gelmene yakın uzaktan enerji ver gelince çamaşirlar yıkanmış gibi gibi çok farklı kullanım alanları var
hırsız savarTatile çıktın ev boş akşamları ışıkları aç özellikleri cazip geliyor albenisi var :kiskis

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Bende öyle düşündüğüm için almadım ama tam dışarı çıktın tv'yi açık unuttuğunu fark ettin eve gitmeden
uzaktan kapatma özelliği yada dışarı çıkacaksın makinaya çamaşırı koy düğmesine bas
gelmene yakın uzaktan enerji ver gelince çamaşirlar yıkanmış gibi gibi çok farklı kullanım alanları var
hırsız savarTatile çıktın ev boş akşamları ışıkları aç özellikleri cazip geliyor albenisi var :kiskis
Ben wifili olarak kombi ve klima haricinde hepsini saçma görüyorum. Tabiki zevk meselesi

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri