Regal 55R754UA9 android tv kapalıyken google sesli asistan konuşuyor (Çözüldü)

B Çevrimdışı

brkzcn3

Yeni Üye
21 May 2020
33
31
Merhaba,

Yaklaşık 3 ay önce Regal 55R754UA9 android tv aldım kurulumu yaptırdım. Bir süredir fark ettim ki TV kapalıyken google asistan wifi ile ilgili ingilizce uyarılar veriyor. Bu arada TV internete wifi ile değil, ethernet ile bağlı. Vestel grubunda aynı sorunu yaşayan ve çözümü bilen var mıdır? Olmazsa servisi arayacağım. Günün herhangi bir saatinde konuşuyor bazen gece yarısı.

Çözüm
Televizyonu kapatmak için uzaktan kumanda üzerindeki standby tuşuna uzun süre basmanız gelen uyarıda da kapat seçeneğini seçmeniz gerekir. Kısa süreli bas çek te uyku moduna almış olursunuz. Asistan sesi bu nedenle geliyor olabilir.
B Çevrimdışı

brkzcn3

Yeni Üye
21 May 2020
33
31
Bu arada asistan sustu galiba :) Konuyu açan arkadaşımız henüz cevap yazmadı.
Merhaba dediğiniz gibi kapatıyorum şimdilik ses yok :mutlu. Bir de şunu sorayım Android TV'lerde uygulama tuşuna iki kere basınca uygulamalari kapatma ekrani geliyor yazıyor internette ama iki kere basınca bir değişiklik yok regal de. Arka plan uygulamalari kapatamıyoruz galiba

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,504
Merhaba dediğiniz gibi kapatıyorum şimdilik ses yok :mutlu. Bir de şunu sorayım Android TV'lerde uygulama tuşuna iki kere basınca uygulamalari kapatma ekrani geliyor yazıyor internette ama iki kere basınca bir değişiklik yok regal de. Arka plan uygulamalari kapatamıyoruz galiba
Uygulama kapatmayı denemedim. O konuda F fikoloji usta daha net cevap verebilir.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,504
B brkzcn3, linkteki mesaj sorunu çözdüğü için işaretler misin.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri