Regal 49R7020u Kullanıcı Deneyimlerim ve Yorumlarım

S Çevrimdışı

SudaEriyenAspirin 

Aktif Üye
22 Haz 2018
284
34
Ben de bu iki modeli bire bir aynı olarak biliyorum. Ama kutusunun üzerinde HDR ibaresi yok. İnternette de hiçbir yerde HDR özelliğiyle ilgili bilgi yok
regalde de yok. yukarıdaki tvsi değişimle yeni gelen kişinin tvsi büyük ihtimalle yeni nesil üretim. yeni kutuya yazmışlar benimkinde yok. ama tv hdr.

buradan sayfada bul yapıp hdr yazıp aratın. gerekli bilgiler mevcut.

mehmets Çevrimdışı

mehmets

Aktif Üye
9 Kas 2018
112
48
regalde de yok. yukarıdaki tvsi değişimle yeni gelen kişinin tvsi büyük ihtimalle yeni nesil üretim. yeni kutuya yazmışlar benimkinde yok. ama tv hdr.

Epeyi çok kullanırım ama bu özelliğinin olduğunu bilmiyordum klavuzu inceledim ve HDR var anlamını çıkardım klavuzda hdr aktif için hdmı ilgili kaynak ayarı genişletilmiş seçilmelidir yazıyor sayfa 8 - 9 ve 23 de gerekli bilgilendirme mevcut yazdıklarım 49tu7020 içindir S SudaEriyenAspirin abim sizinklavuz paylaşımınızdan yola çıkarak 49r7020u ile klavuzları karşılaştırdığımda ben birebir aynısı olarak gördüm yanılgım var ise düzeltiniz teşekkürler

Son düzenleme:
C Çevrimdışı

CanMurat 

Aktif Üye
26 Eki 2018
263

49tu7020 & 49r7020u modelleri bildiğim kadarıyla tek tip üretim ve donanımsal güncelleme yok. Zaten cihazlar yeni sayılır. Bahsettiğiniz problem; Vestel 49ud8400 de var: Bu cihazın güncel versiyonu ile 7020 serileri aynı. Sadece 8400'ün eski serilerinde HDR yok ve karma panelli üretim.

S Çevrimdışı

SudaEriyenAspirin 

Aktif Üye
22 Haz 2018
284
34
Epeyi çok kullanırım ama bu özelliğinin olduğunu bilmiyordum klavuzu inceledim ve HDR var anlamını çıkardım klavuzda hdr aktif için hdmı ilgili kaynak ayarı genişletilmiş seçilmelidir yazıyor sayfa 8 - 9 ve 23 de gerekli bilgilendirme mevcut yazdıklarım 49tu7020 içindir S SudaEriyenAspirin abim sizinklavuz paylaşımınızdan yola çıkarak 49r7020u ile klavuzları karşılaştırdığımda ben birebir aynısı olarak gördüm yanılgım var ise düzeltiniz teşekkürler
doğru tamamen aynı
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

49tu7020 & 49r7020u modelleri bildiğim kadarıyla tek tip üretim ve donanımsal güncelleme yok. Zaten cihazlar yeni sayılır. Bahsettiğiniz problem; Vestel 49ud8400 de var: Bu cihazın güncel versiyonu ile 7020 serileri aynı. Sadece 8400'ün eski serilerinde HDR yok ve karma panelli üretim.
ben donanımsal güncelleme var demedim. sadece dış kutu güncellemesi yapılmış hdr yazısı eklenmiş.

mehmets Çevrimdışı

mehmets

Aktif Üye
9 Kas 2018
112
48

Kullanım klavuzunu her 2 modeldede inceledim benim incelememe göre klavuzlar aynı HDR ilgili hdmi kaynağı genişletilmiş seçilmelidir yazıyor sayfa 8-9 ve 23 de gerekli bilgilendirme mevçut

daha önce HDR açamadım diyen bir arkadaşa hdmı genişletilmiş seçilmeli denilmişti aynı cümle karşıma çıktığından burdan hareketle 49r ve 49tu da HDR VAR anlamını çıkardım teşekkürler

mehmet toprak Çevrimdışı

mehmet toprak 

Aktif Üye
22 Eki 2018
192
46
arkadaşlar tv nin ekranını bu ürünle siliyorum silikonlu ve tozlanmayı geciktiriyor.tavsiye ederim.
1544881370018566786843.jpg

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
arkadaşlar tv nin ekranını bu ürünle siliyorum silikonlu ve tozlanmayı geciktiriyor.tavsiye ederim.
1544881370018566786843.jpg
önemli not düşelim altına sizin için değil genel bilgi olarak,
ekrana değil beze sıkarak silelim. çünkü ekrana sıkarlarsa sıkıntı olur.
Adem Helvacı Ado adem hocamızın bu konuda videosunu dikkate alalım :

vesplus köpükleri en iyi işini yapandır vestel servislerinden temin edebilirsiniz

mehmets Çevrimdışı

mehmets

Aktif Üye
9 Kas 2018
112
48

DİKKATE ALMAYINIZ
Regal 49r7020u ve telefunken 49tu7020 almak isteyip te düşünen arkadaşlar 2659 tlye gittigidiyorda fiyat 2659 a kadar düşmüş araştırın isterseniz de 10 dk fiyat deyişir mi be attığım link sağlammı diye tıkladım fiyat normale binmiş sanırım gece 12 geçtiya ertesi gün hesabı yine bildiğimiz fiyatlar demişler yazdığımı dikkate almayınız

Son düzenleme:
Y Çevrimdışı

YaKuZe

Yeni Üye
14 Ocak 2019
3
39
TV yi alalı bir ay kadar oldu. görüntü kalitesi güzel şikayetim yok.
ama ara ara kapalıyken kumandaya basıyorsun açılmıyor. ışığı yanıp sönmeye başlıyor. fişi çekip yeniden takınca açılıyor.
kumanda zaten fiyasko ortadaki sert tuşlar çoğu zaman iki üç basmada çalışıyor.
bu sorunları yaşayıp da çözüm bulan var mı arkadaşlar

mehmet toprak Çevrimdışı

mehmet toprak 

Aktif Üye
22 Eki 2018
192
46
TV yi alalı bir ay kadar oldu. görüntü kalitesi güzel şikayetim yok.
ama ara ara kapalıyken kumandaya basıyorsun açılmıyor. ışığı yanıp sönmeye başlıyor. fişi çekip yeniden takınca açılıyor.
kumanda zaten fiyasko ortadaki sert tuşlar çoğu zaman iki üç basmada çalışıyor.
bu sorunları yaşayıp da çözüm bulan var mı arkadaşlar
kumanda evet biraz sıkıntı ama bende açılmama gibi bir problem yok. benim yazılım 3.62.35 belki yazılımsal dır.

Geri
Üst Alt