REGAL 40R5000U BİM Satışı 4K Televizyon Ürün İncelemesi

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Arkadaşlar Merhaba;

Bildiğiniz üzere, elimizdeki imkanlar doğrultusunda markalar ve kurumlar ile oldukça sıkı irtibat halindeyiz, Dirsek teması bu vaziyetten elimizden geldiğince sizleri hızlı ve DOĞRU bilgilendirebilmek adına faydalanmaya çalışıyoruz.

Bu doğrultuda bu gün bir BİM mağazasından aldığım REGAL marka 40R5000U model 4K özellikli tv hakkında kısa bir bilgilendirme yazısı yazmayı uygun gördüm. Hem Kendi Atölyemde bir tv, Hem de tüketici evinde bir tv inceleme imkanım oldu.

Arkadaşlar;

Ürün SAMSUNG VA panel ve MB130 anakart ile üretilmiş üründür.

40"UHD DLED BMS VNB
HD DVB-T/C/S2(HEVC)
1 SCART
3 HDMI
1 USB
CEC_ARC
PİXELENCE
GERMAN+NICAM STEREO
TKGS
CI+
HMR 600HZ

Özellikleri Mevcuttur.

Özellikle üstüne basa basa belirtiyorum ki ürün düz bir tv dir.

Fiyatına göre bu özellikler uygun olsa da, Ben üründeki bir çok özelliğin kısıtlandığını ANLAMSIZ bulduğumu belirtmek isterim.

Düz TV izleyicisi için bulunmaz fırsat olsa da, Belli başlı beklentileri olan arkadaşlarımızın düşünmemesi gereken bir modeldir.

En çok eleştirdiğim konu ise, Bu fiata bu özelliklerde bir TV yi madem ürettiniz, Wi Fi koymadınız bunu anlarım, Wİ Dİ yok onu da anlarım da, MB130 gibi bir anakartta ethernet girişini neden koymazsınız bunu anlamış değilim.

SMART ve İnternet olmaması bence büyük bir eksik lakin dediğim gibi EV TİPİ kullanıcılar için ideal bir fiyata ideal bir ürün diyebiliriz.

Pixellence Demo modu. REGAL markasında Pixellence ismi resmi olarak RealVision diye geçer.

LOzXEZ.jpg

Servis Menü Ekranı (Titanium Menü)

rJkaR3.jpg

g90DyO.jpg

4K Performansı bu güne kadarki modellerde de olduğu gibi gayet tatminkar

9D13EN.jpg

qJkaRd.jpg

Port Giriş Noktaları

XE1jJ3.jpg

Sonuç Olarak ürün tam bir market ürünüdür. TV olarak almak isteyen arkadaşlarımız için uygundur. Annelere Babalara Ulusal kanallarda bitmeyen Türk dizileri izlemeye uygundur :kıskıs:

Ötesi lütfen beklenmesin bu televizyondan :ok

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,728
wifi / ethernet kac kurusta o ozellikleri kapattiniz

Yuh diyorum size

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Sota' Alıntı:
wifi / ethernet kac kurusta o ozellikleri kapattiniz

Yuh diyorum size

Abi ürün fiyatı, bayi satışlarına nazaran çok çok düşük, Yetkili bayiler de bu duruma isyan ediyorlar ve tepki olarak ürün alımını kesiyor veya satış yapmıyorlar, Arada fark var imajı adına yapılıyor bu hareketler. Zira aynı ürünün emsali bayilerde bu özellikler aktif halde satılıyor.

Biz eleştiriyoruz lakin ticari olarak güzel manevra, her kitleye hitap etmiş oluyorlar. 

Lakin keşke başka varyasyonlarda yapsalardı, Zaten BT yok NF yok bir çok diğer (Donanım desteklemesine rağmen) özellik yazılımsal olarak kapatılmış, üstüne internet olmamasını ben de yadırgadım açıkçası.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Önemli bir hususu belirtmeyi unutmuşum, Bu üründe ücretsiz montaj hizmeti yok arkadaşlar.  :ok:

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,728
Yazilimsal Onlarak Kapatilmissa
Ureticiye Maliyetinde Aynidir Ozaman

E ozaman bukadar fiyat farki nasil olusuyor

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Sota' Alıntı:
Yazilimsal Onlarak Kapatilmissa
Ureticiye Maliyetinde Aynidir Ozaman

E ozaman bukadar fiyat farki nasil olusuyor

Ücretsiz nakliyeyi kaldır
Ücretsiz montajı kaldır
Özellikleri kapat
Donanımları sök (Yuvaları boş)

Ve daha akla şu an gelmeyen bir çok varyasyon ile bu fiyat farkını oluşturmak onların işi zaten :))

Kurumsal anlaşma olduğu için bu talep BİM den gelmiştir. 

2006 yılında TECHWOOD 32'' lced tv ler, TV sektöründe ilk defa Bİm de satışa çıktığında da durum böyleydi, Malum VESTEL üretiğci firma, mağazacılar da gidip ''Şu şu özelliklerde bir ürünü şu fiyattan satmak istiyorum, talep ettiğimiz üzellikler bunlardır'' diyorlar, istişareler sonrası ortaya çıkan tabloda mutabıkkalınınca da üretime başlanıyor vs.

djoguzhan55 Çevrimdışı

djoguzhan55

Yeni Üye
2 Ara 2017
1
merhaba,dün haberim oldu bügün gidip oldugum ilçedeki bimlere baktım hepsinde 1er tane var total 4 tane getirmişler 1 tanesi satılmış öle dedi kasiyer, benim gibi tv alma arifesinde olanlar için alınabilirmi usbden wifi adaptoru taksak wifi tanıtamazmıyız acaba benim ilk önceliğim masaüstü bilgisayara takıp film dizi izlemek çözünürlük olarak 4k gayet güzel duruyor inş özellikler şişirme değildir 4k diyip 720 hd ready çıkmaz inş :)

lbGJLp.jpg

POW85v.jpg

d7dQnZ.jpg

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Yok şimdi haklarını yemeyelim cihaz gerçek 4K ve kaliteli, yalnız pc den kablolu bağlantı harici internet imkanınız yok maalesef. :ok:

teknolojix Çevrimdışı

teknolojix 

Aktif Üye
31 Eki 2017
268
internet icin usb den acaba wifiyi desteklemezmi bi (dongle) alinsa ? tabiki yazilimsalda o özelliği aktifse kapatmadilarsa o kadarda problem olmaz 10- 25 arası alinsa bi usb wifi veya usb den eternete dönüştürücü adaptörler varki onlar bile iş görür kanatimce en dandik 50-60 tllik a101 bimde satilan uydulardada iptv ve wifi yoktu kaldiki yazilimdanda aleti takmayinca aktiflenmiyordu onlarda denediğimde çalisiyorsa cok onlarda cokta sikinti olmaz hallolur gibi geldi bana sankim galiba zannımca belki bi ihtimal dahilince :)))

ZOoJm3.png

mJA5BZ.jpg

selodonanım Çevrimdışı

selodonanım 

Aktif Üye
4 Ara 2017
244
Bu tv nin kalınlığı nasıl. Elbetteki Slim değildir ama çok mu kalın acaba? Fotosu falan var mı yandan?

selodonanım Çevrimdışı

selodonanım 

Aktif Üye
4 Ara 2017
244
Aynı fiyata bu TV de var. https://www.uygunavar.com/vestel-40ub6300-4k-ultra-hd-102-ekran-led-tv

selodonanım Çevrimdışı

selodonanım 

Aktif Üye
4 Ara 2017
244
Ado,

Regal in yandan fotosu alabilir miyiz.

Gittiğim BİM deki çalışan ücretsiz montaj olduğunu söyledi.

Kutudan duvar askı aparatı çıkıyor mu?

Geri
Üst Alt