Red Dead Redemption 2 Epic games 149 tl - 60 tl kupon indirimi ile 89,50 tl ye aldım

yefe78 Çevrimdışı

yefe78 

Aktif Üye
20 Ocak 2018
354
başlıkta da belirttiğim gibi Red Dead Redemption 2 Epic games 149 tl - 60 tl kupon indirimi ile 89,50 tl ye aldım faydalanmak isteyen olursa diye paylaşıyorum

Adsizcb0dc3db57030616.jpg

Adsiz2fbd5efec8d1418b6.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Şu Epic'e bir ben para harcamadım herhalde. Bedava oyunları stokluyorum sadece.
Azıcık bir geliştirse kendisini, güveneceğim ama, güvenemiyorum şimdilik.
Sadece Steam ve Origin'de oyunlarım var.

Metro Exodus'a Steam'de 100 TL verdim mesela, burada bedava resmen.
Enayi gibi hissettim kendimi.
Gerçi diğer oyunları da vardı, kolleksiyon olsun diye aldım ama, insan bir kötü hissediyor kendisini.

Kuzenimle kendime GTA 5 alacaktım, onu da bedava verdi zamanında, iyi ki o konuda aceleci davranmamışım. :kiskis

Paylaştığın için teşekkür ederiz. Yılbaşına kadar oyun bombardımanı yapacak Epic bakalım.
Şimdilik dedikodular mevcut sadece.

yefe78 Çevrimdışı

yefe78 

Aktif Üye
20 Ocak 2018
354
Detroid becaume human oyunu epicden aldım ama oyunu oynayamıyorum sorun oyun kaynaklı detroid sorunlu bir oyun ekran kartı driver seçiyor vb nvidia da sorun yokkken amd de oyunu açmayabiliyor bu yüzden epici suçlamak istemem ama ilginç :) satma o zaman oyunu kardeşim değil mi ama rdd2 epic den alırken tereddüt etmedim değil ama aldık bakalım

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Detroid becaume human oyunu epicden aldım ama oyunu oynayamıyorum sorun oyun kaynaklı detroid sorunlu bir oyun ekran kartı driver seçiyor vb nvidia da sorun yokkken amd de oyunu açmayabiliyor bu yüzden epici suçlamak istemem ama ilginç :) satma o zaman oyunu kardeşim değil mi ama rdd2 epic den alırken tereddüt etmedim değil ama aldık bakalım
Destiny 2 için BIOS güncellemesi vardı ama Detroit de sorun ne bilmiyorum, hiç oynamadım.
Oyunda sorun varsa iade edin diyeceğim ama Epic'de o işler nasıl ilerliyor bilmiyorum.
Muhtemelen süre dolmuştur.
Ben Battlefield 5'i alıp iade edememiştim Origin'de.
Beğenmediğim için iade etmek istemiştim.

yefe78 Çevrimdışı

yefe78 

Aktif Üye
20 Ocak 2018
354
oyunu amd nin oyun için yayınladığı "Radeon Software Adrenalin 2020 Edition 19.12.2 Highlights" sürümlü driver i hariç açmak zor bu driver yaklaşık 1,5 sene önce çıktı ben o zaman bu driver ile oyunu oynamıştım fakat şimdi sistem güncelledim ryzen 5 5600g apu işlemci var dolayısı ile driver çıkış tarihi eski işlemci yeni olduğundan o driveri sistem kurmuyor. bug da kaldım resmen :)

işin ilginci oyunu korsan indirenler bu sorunla karşılaşmıyormuş :))

bu arada değinmeden edemeyeceğim ekran kartı kıtlığı olduğu şu dönemde bu apu işlemci bana derman oldu en düşük ayarlarda açamadığı oyun yok amd ryzen 5600g

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
oyunu amd nin oyun için yayınladığı "Radeon Software Adrenalin 2020 Edition 19.12.2 Highlights" sürümlü driver i hariç açmak zor bu driver yaklaşık 1,5 sene önce çıktı ben o zaman bu driver ile oyunu oynamıştım fakat şimdi sistem güncelledim ryzen 5 5600g apu işlemci var dolayısı ile driver çıkış tarihi eski işlemci yeni olduğundan o driveri sistem kurmuyor. bug da kaldım resmen :)

işin ilginci oyunu korsan indirenler bu sorunla karşılaşmıyormuş :))

bu arada değinmeden edemeyeceğim ekran kartı kıtlığı olduğu şu dönemde bu apu işlemci bana derman oldu en düşük ayarlarda açamadığı oyun yok amd ryzen 5600g
O zaman Epic ile ilgili bir sorun olabilir.
Çünkü Forza Horizon 4 Steam'e geldiğinde insanlar sorun yaşamıştı.
Sonradan çözdüler tabi sanırım.

Korsandan devam edin o zaman.
5000 serisi APU'lar daha güçlü.

DDR5 ile yeni sokette muhtemelen daha iyilerini de görebiliriz.
O zaman kendi belleği olan APU'lar gelebilirse, performansta ciddi bir sıçrama olacaktır diye tahmin ediyorum.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
1660ti den güçlü olacak deniyor ryzen6000 apular

5600g 1030 a denk geliyor
Performans önceden de 1030'a denkti. AM4 çıktığından beri.
CPU tarafı güçlendi bildiğim kadarıyla.
6000'de 1060 seviyesine gelse yine yeter.
Bu sefer grafik istemeyen e-spor oyunları için vs biçilmiş kaftan olur.
Çünkü çok güç istemiyorlar. En güzel yanı bu.

Tabi ülkemizde eskisi gibi ucuz değil hiç bir şey.
Ben zamanında FM2+ APU+ MSI A68 anakart + 8 GB DDR3 RAM 400 TL'ye sıfır almıştım Teknobiyotik'ten.
Şimdi sadece anakart 400-500'den başlıyor. Gerisini sen hesap et.

Ekran kartı stoğu olmayan bir piyasada bilgisayar ihtiyacı olana ilaç gibi gelir APU o ayrı.

yefe78 Çevrimdışı

yefe78 

Aktif Üye
20 Ocak 2018
354
Performans önceden de 1030'a denkti. AM4 çıktığından beri.
CPU tarafı güçlendi bildiğim kadarıyla.
6000'de 1060 seviyesine gelse yine yeter.
Bu sefer grafik istemeyen e-spor oyunları için vs biçilmiş kaftan olur.
Çünkü çok güç istemiyorlar. En güzel yanı bu.

Tabi ülkemizde eskisi gibi ucuz değil hiç bir şey.
Ben zamanında FM2+ APU+ MSI A68 anakart + 8 GB DDR3 RAM 400 TL'ye sıfır almıştım Teknobiyotik'ten.
Şimdi sadece anakart 400-500'den başlıyor. Gerisini sen hesap et.

Ekran kartı stoğu olmayan bir piyasada bilgisayar ihtiyacı olana ilaç gibi gelir APU o ayrı.
Aynen dostum apu candır

yefe78 Çevrimdışı

yefe78 

Aktif Üye
20 Ocak 2018
354
110000046559839.jpg

benim kasa da küçük başkan hp nin sistemi ekran kartı yok sadece
Bir de eski fiyatlar olsa. :hihi
Mini sistem toplardım.
Eski APU sistemim küp kasadaydı.
Karpuz gibi kucaklayıp götürebiliyordum.
Kasıyordu internette gezerken vs ama işimi gördü baya.

sistemde wifi kart blutoth kart olması güzel

yefe78 Çevrimdışı

yefe78 

Aktif Üye
20 Ocak 2018
354
bedavadan az pahalıya maal oldu bu sistem şu an üst düzey sayılabilecek donanıma sahip ilerisi Allah Kerim

Hocam keşke böyle kasalardan almasaydın.
Yükseltmesi zor bu tür kasaları.
Neyse ki yine HP almışsın, Dell'in kasaları felaket.

İkinci el kullanılmamış olarak (minning yapanlar ekran kartını alıp kasayı kullanmadan kelepir satıyorlar) B550 anakart - 8x2 16gb 3200mhz ram - 256gb nvm2 ssd - 1tb hdd - hp kasa - hp klavye mouse sistemi 1.250 tl ye aldım işlemci ekran kartı toktu ayrı olarak 5600g işlemciyi de 2.100 tl ye aldım ekran kartına ihtiyacım yok apu yetiyor bana - 1500 tl ye de asusu vg22vq sıfır aldım (şu an 3.000 tl olmuş) toplam bana maliyeti 5.000 tl yi bulmadı bence değer

Son düzenleme:
yefe78 Çevrimdışı

yefe78 

Aktif Üye
20 Ocak 2018
354
Tavsiye forum daima 1 adım önde diğer siteler yeni yapmış haberi :)

Screenshot_20211217-174410_Chrome.jpg

Bu arada Sota Sota günlük mesaj düzeltme sınırı 10 imiş bunu kaldırmak mümkün mü

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri