R10.net adlı site tarafından dava edildim

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,848
İki kelime laf edeni içeri falan aldıkları yok. Adamlar Erdoğanın sülalesine küfür ediyor ama mahkemede serbest kalıyor. Ekşi sözlüğe girip arama yerine Erdoğan yaz da hakaretleri gör. Twitter, sosyal medya bu hakaretlerle dolu. Eğer dediğin gibi yaptırım olsa bunlar cesaret edebilirler miydi?
Onu yapan şahıs yurt dışında ise, orada dava açılması lazım. :alala

I Çevrimdışı

ibrahimykr1

Kayıtsız / Doğrulanmamış
15 sayfayı hızlıca okudum ama hakkında dava açıldığına dair bir yazı göremedim ,belki gözümden kaçmıştır ama eleştirilerin ağır olmuş bana göre ,sonuçta kişi parti başkanı ama aynı zamanda da cumhurbaşkanı.
Ayrıca okuduğum kadarı ile bir çok kullanıcı da hükümeti ağır eleştirmişler ama kimse uzaklaştırılmamış ,konu kilitlenmemiş(bu dakikaya kadar).
Hocam, bana ban atıldıktan sonra irtibata geçtim orada dediler. Hatta sitenin sahibi avukat adlı kişiyi etiketlendi o yazdı gerekli işlemler başlatıldı diye. Sorun şu bu saçma bir olay yüzünden uğraşmak istemiyorum. Yoksa korkum falan yok.
Merak ediyorum bu şahıs gittiği zaman kaybettiği zaman bu insanlar ne yapacak.

osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
13 Tem 2021
3,019
60
insanları tuzağa düşürmek için kullanılan ve açılan site uzak durun bu tür paylaşımlardan

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,322
65
Hocam, bana ban atıldıktan sonra irtibata geçtim orada dediler. Hatta sitenin sahibi avukat adlı kişiyi etiketlendi o yazdı gerekli işlemler başlatıldı diye. Sorun şu bu saçma bir olay yüzünden uğraşmak istemiyorum. Yoksa korkum falan yok.
Merak ediyorum bu şahıs gittiği zaman kaybettiği zaman bu insanlar ne yapacak.
Sevgili ibrahim ,hep oğluma şunu anlattım " asla haklıyken haksız duruma düşme" diye,hatta sadece oğluma değil hanıma da söylediğim bir durumdur.Senin durumun bu olmuş,hepsini okudum konuların içeriğini biliyorum ,herkes herkese kızabilir ama dikkatli olmak varken dikkatsizce yapılanlar bir anda alıp götürür tüm herşeyi.
İşin aslı sen burada yazmadan önce okumuştum,tabii inan tahmin ettim kim olduğunu ,çünkü oğlum webte aldığı hatayı öğrenmek için googlede aratmış,o sırada da senin yazdığın konuyu görmüş bana haber verdi ,bende açıp okudum hızlıca ve niki görünce "bu bizim ibrahim "demiştim içimden.
Bu arada yeni free domain almıştı ,onu centos web servere ekledim ama acele ettiğinden 500 hatası vermiş,o hatayı aratmış.

I Çevrimdışı

ibrahimykr1

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Sevgili ibrahim ,hep oğluma şunu anlattım " asla haklıyken haksız duruma düşme" diye,hatta sadece oğluma değil hanıma da söylediğim bir durumdur.Senin durumun bu olmuş,hepsini okudum konuların içeriğini biliyorum ,herkes herkese kızabilir ama dikkatli olmak varken dikkatsizce yapılanlar bir anda alıp götürür tüm herşeyi.
İşin aslı sen burada yazmadan önce okumuştum,tabii inan tahmin ettim kim olduğunu ,çünkü oğlum webte aldığı hatayı öğrenmek için googlede aratmış,o sırada da senin yazdığın konuyu görmüş bana haber verdi ,bende açıp okudum hızlıca ve niki görünce "bu bizim ibrahim "demiştim içimden.
Bu arada yeni free domain almıştı ,onu centos web servere ekledim ama acele ettiğinden 500 hatası vermiş,o hatayı aratmış.
Normalde pek siyasi olaylar yaşamak istemiyorum ama nedense dayanamıyorum.. kendimi durduramıyorum, ve hep başıma da bu işler geliyor.. ya adamlar düpedüz bu kötü düzeni normalmiş gibi savunuyor. Halen bu gidişat hakkında tek kelime etmiyorlar. Halen yanlışlarını düzeltmek yerine muhalefetle uğraşıyorlar. Bu arada dünya küçükmüş demek ki hocam ? kim bilebilirdi benim yazdığım yazıyı görecek olabilmeni ?

U Çevrimdışı

uyunusoglu

Kayıtsız / Doğrulanmamış
R10 daki konuda olan mesajınızdan birini gördüm, ilerleyen yorumlarınızda misafir olarak görünüyor kullanıcı hesabınız, üyeliğinizde silinmiş anladığım kadarı ile. Şimdi o video yu paylaşırken yazdığınız cümleye baktım. Yorumlarınız aynı şekilde duruyor ve yorumu yazarken de altına burada da paylaştığınız video yu eklemişsiniz. Yazdığınız yorumu burada paylaşmamız zaten doğru olmaz, orada olanda orada kalmalı. Yalnız bu yorumu yazar iken o video yu paylaşmış olmanız ve yazdığınız yorumun içeriği böyle bir anlaşılma yaratmış. Yani size göre, sizin nezdinizde sorun olduğunu görmediğiniz bir içerik karşıt görüşe farklı anlamlar ithaf etmiş. Üstelik konu forum içerisinde iyice tartışmaya dönerken bunuda gördüğünüz halde sizde karşı taraf ile tam gaz tartışmaya devam etmişsiniz. Herkesin belirli bir siyasi görüşü vardır, ancak ben forumlarda, sosyal medyada veya diğer dijital içerik üretici servislerde bu konulara göz atsamda bu yönlü yorum olaylarına kesinlikle girmiyorum. İş başka tarafa doğru uzanıyor ne yazık ki. Hiç kimse, hiç kimsenin siyasi görüşünü değiştiremez, doğruyu yanlışı o görüşü körü körüne savunan birinede ne izzah edebilir ne de tam aksini kabul ettirebilir. Velhasılı sizde size mantıklı gelmeyen bir siyasi görüşü desteklemezsiniz ve o görüşü değiştirmeye çalışsanız da değiştiremezsiniz öyle değil mi ? çünkü karşınızdaki kişi o görüşü körü körüne savunuyor da olabilir. Dolayısı ile forum, ve forum sahibininde görüşlerini bilme gibi bir durumumuz yok. Böyle bir tartışma dönüyorsa bazen susmakta en büyük erdemliktir. Gereksiz tartışmaya girdiğiniz içinde haliyle belki bunda görüş farklılıklarınında kısmi etkisi vardır, bilemiyorum artık, üyeliğiniz kapatılmış. Burada kim haklı, kim haksız olaylarına girmiyorum, herkes kendince haklıdır, haksızdır. Örneğini vermemiz gerekir ise burada bir hadis paylaşımı yapan hocamızın yorumunada fikir ayrılıkları geldi, ki bu böyledir forumlar bunun için vardır, fikir ayrılıkları da oluşabilir, fikir paylaşımında da bulunabilir ama işin içine, din,dil,ırk,siyasi içerikler girdimi ne yazık ki o görüşü savunan,savunmayan kesimler tarafından bu artık fikir alışverişi ve forum ortamı gereği farklı görüşe sahip kesimlerinde araya girmesi ve karşıt görüşünde konuya müdahil olmasıyla daha çok tartışmaya evrilir. Benim size nacizane tavsiyem bu tür ortamlara girmemeniz yönünde olacaktır, dava konusunda ise şuanda sosyal medya üzerinde yazılan yazılara ve içeriklere karşı yoğun şekilde takipler yürütülüyor yazılan yorum ve video içeriğiyle beraber bütünleşmesine ve kişinin artık anladığı yada anlamak istediği yönde bakılırsa dava gibi bir durum oluşabilir, bunu bilemeyiz. Sizin görüşünüze ters, sürekli farklı fikir ayrılıkları nedeniyle çatışma yaşanılan bir forumsa eğer bulunduğunuz yer, forumdan ayrılmanız veya bu durumlara dahil olmamanız bence en iyisi olur hocam, benim şahsi kaanatim bu yönde.

Moderatör tarafında düzenlendi:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,322
65
... Velhasılı sizde size mantıklı gelmeyen bir siyasi görüşü desteklemezsiniz ve o görüşü değiştirmeye çalışsanız da değiştiremezsiniz öyle değil mi ? çünkü karşınızdaki kişi o görüşü körü körüne savunuyor da olabilir. Dolayısı ile forum, ve forum sahibininde görüşlerini bilme gibi bir durumumuz yok. Böyle bir tartışma dönüyorsa bazen susmakta en büyük erdemliktir. ...
+1 :ok

Geri
Üst Alt