Puhutv filim indirici

• Konbuyu başlatan Dogukan3437
  • Başlangıç tarihi
D Çevrimdışı

Dogukan3437

Kayıtsız / Doğrulanmamış
APK dosyası demek yasadışı demek değildir Doğukan bey.
Play Store yüklü olmayan veya desteklenmeyen cihazlara yükleyebilmek için APK dosyasına ihtiyacınız vardır.
Windows'ta .msi uzantısı ne ise, .APK uzantısı da Android için o'dur.
Ki APKPure'ü zamanında ben de kullandım Play Store'da ne varsa onu paylaşıyorlardı.
Yani kırılmış yazılım paylaşan bir yer değildi.
Şu anda nasıldır bilmiyorum ama hala öyle ise, sizin bahsettiğiniz gibi yasa dışı bir durum söz konusu yoktur.

Siteden video dosyasını çekme konusuna ise yorum yapmıyorum. O işlerin yasal olup olmadığı hak sahibinin inisiyatifindedir bence.

yahu arkadaşlar izlediginiz bütün herşey bilgisayarınıza zaten kaydediliyor bunu tabi bilmeyen vardır neyse ben akp yı eleştirmek için yazmadım

apk puhu tv nin yani umuma açık ve şifresiz oldugunu göstermek ti amacım bütün izledikleriniz pc de windows ta kaydedilir arkadaşlar bilginize ..
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Sen neden çekirge gibi atlıyorsun sana soru sormadığım halde. Ben sota'ya sordum. Bu tarz içerikler yasalara aykırı mı diye sana sorsam seni etiketlerim. Birisi başkasına soru sorduğu zaman sen mi cevap veriyorsun. Ben işin hukukî boyutunu merak ettim. Ne malum ilerde başıma iş almayacağım sen mi bana güvence vereceksin. Telif hakkı, site hakkı, copright hakkı, lisans, script vs hakkı için insanlar hapise bile giriyor. Hemdi her şeye atlama

önce bana soracaktın soruyu konu benim soracak san kon altından sorma pm yolu vardır şikayet edeceksen bildir butonuda var çekir ge lafını da sana iyade ediyorum sen de sazan gibi her konuya soru sorma ozaman ...

Şuan 1 haftadır herkes la casa da papel izleyip story attı sor bakalım kaçı Netflix den izlemiş?

ben 9 aydır izliyorum netflix modlanmış apk larda mevcut piyasada ben direkt siteden izliyorum ücretsiz ce parası bol olan ve işi bilmeyen para verir izler arkadaşlar benim param böyle bol degil dagıtacak kadar saygılar.. :clap :clap

Moderatör tarafında düzenlendi:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
konumuza gelirsek puhu tv ülkemiz için örnek bir platform adamlar ücretsiz karşılıksız tek part dizi vs. yayınlıyorlar reklam az.yani puhu tv den de indircek olursam sırf indirme işleri için Mozilla kullanıyorum Chrome da reklam engelleyici var çünkü.Puhu tv de vs reklamları kapatmıyorum saygıdan yani.

Puhu TV'nin içerik üretim hızı ve içerik sayısı da belli hocam.
Ki ben bu aboneliğe dayalı sistemlerin bir yerde patlak vereceğini düşünüyorum.
Çünkü sistem sürekli tüketime teşvik etme üzerine ve ufak miktarlarla milyonları hatta milyarları sömürme üzerine kurulu.
Ama film çekmenin, dizi çekmenin ne kadar meşakkatli ve uzun bir süreç olduğu da bir gerçek.
Aynı banttan çıkmış kopya senaryolarla rekabet etme şansları olmadığına göre, bir yerde bu sistem tıkanacak & doyma noktasına gelecektir diye düşünüyorum.

Müzik üretmek de aslında zaman alan bir iştir fakat gittikçe vasatlaşan müzik kültürü ve artan üretim imkanları ile beraber Spotify'ın batacağını düşünmüyorum.
Film izlemek zaman alan ve motivasyon isteyen bir eylemdir. Ama müzik ise ruh halinizi beslemek için vardır.
Müzik daha fazla tüketilebilirliğe elverişli iken filmde bu olmaz.
O yüzden gelecekte Netflix batabilir diye düşünüyorum.

Ama Spotify kendini geliştirirse batmayacağını düşünüyorum. Tabi daha sıkı bir denetim sürecine de girmeleri lazım.
Bazı parçalar gerçekten çok kötü biçimde aktarılmış.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
ben 9 aydır izliyorum netflix modlanmış apk larda mevcut piyasada ben direkt siteden izliyorum ücretsiz ce parası bol olan ve işi bilmeyen para verir izler arkadaşlar benim param böyle bol degil dagıtacak kadar saygılar..

Oynattığınız cihaz sistemden atılabilir.
Spotify bunu yapıyor çünkü. Netflix'de bunu yapacaktır bence. :hihi

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
sorun degil ben yine izlerim kardeş atsın mac ban atar sıkıntı yok

Cihaz konfigürasyonunu da kaydediyorsa? Ben olsam böyle kaydederim çünkü. :hihi
Ben de yeri geliyor Netflix içeriğini korsan ile izliyorum ama korsanı engellesinler ve içerik sayısını arttırsınlar Netflix'e geleyim yani. :bilmiyom
Şu sıralar vakit geçsin diye Netflix üyeliği aldım tekrardan. :kiskis

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,433
32
yahu arkadaşlar izlediginiz bütün herşey bilgisayarınıza zaten kaydediliyor bunu tabi bilmeyen vardır neyse ben akp yı eleştirmek için yazmadım

apk puhu tv nin yani umuma açık ve şifresiz oldugunu göstermek ti amacım bütün izledikleriniz pc de windows ta kaydedilir arkadaşlar bilginize ..

önce bana soracaktın soruyu konu benim soracak san kon altından sorma pm yolu vardır şikayet edeceksen bildir butonuda var çekir ge lafını da sana iyade ediyorum sen de sazan gibi her konuya soru sorma ozaman ...

ben 9 aydır izliyorum netflix modlanmış apk larda mevcut piyasada ben direkt siteden izliyorum ücretsiz ce parası bol olan ve işi bilmeyen para verir izler arkadaşlar benim param böyle bol degil dagıtacak kadar saygılar.. :clap :clap
pm atarmısın hangini kullanıyorsun??

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,433
32
Puhu TV'nin içerik üretim hızı ve içerik sayısı da belli hocam.
Ki ben bu aboneliğe dayalı sistemlerin bir yerde patlak vereceğini düşünüyorum.
Çünkü sistem sürekli tüketime teşvik etme üzerine ve ufak miktarlarla milyonları hatta milyarları sömürme üzerine kurulu.
Ama film çekmenin, dizi çekmenin ne kadar meşakkatli ve uzun bir süreç olduğu da bir gerçek.
Aynı banttan çıkmış kopya senaryolarla rekabet etme şansları olmadığına göre, bir yerde bu sistem tıkanacak & doyma noktasına gelecektir diye düşünüyorum.

Müzik üretmek de aslında zaman alan bir iştir fakat gittikçe vasatlaşan müzik kültürü ve artan üretim imkanları ile beraber Spotify'ın batacağını düşünmüyorum.
Film izlemek zaman alan ve motivasyon isteyen bir eylemdir. Ama müzik ise ruh halinizi beslemek için vardır.
Müzik daha fazla tüketilebilirliğe elverişli iken filmde bu olmaz.
O yüzden gelecekte Netflix batabilir diye düşünüyorum.

Ama Spotify kendini geliştirirse batmayacağını düşünüyorum. Tabi daha sıkı bir denetim sürecine de girmeleri lazım.
Bazı parçalar gerçekten çok kötü biçimde aktarılmış.

Katılıyorum hocam ?Yani düne kadar hatırlarsınuz yok korsan albüm vs. çıldırıyordu millet devletlede birşey yapamadı.Ama spotify ,fizy falan hakkını yiyemem millete mp3 indirmeyi unuttu.Ben Turkcell kullandığım için fizy kullanıyorum, birde ücretsiz olarak Türk Telekom muud varki bunu daha çok takdir ediyorum.zaten şarkılar şıkıştırılmış olduğu için kotadan da çok yemiyor.

film olayına gelirsek evet tüketim toplumları uyanıyor artık bu virüs ten sonra da hiç bir şeyin eskisi gibi olmayacağını belli.Misal sinema olayı zaten önceden de patlamıştı heralde çoğu kişi belli bir süre gitmez artık.Ben masrafların reklam ve veri işleme izni ile karşılanabileceğini düşünüyorum neticede adamlara dünyanın en değerli şeyini bilgiyi veriyoruz.Hangi kullanıcı neyi nasıl ne kadar yapıyor çatır çatır alıyorlar bunun da bence bize karşılığı olmalı.

Bir diğer konu biliyorsunuz önceden ücretli tv platformlarında sineme ve belgeseller çok önemli ydi ama artık kimse bakmıyor futbol varsa yetiyor millete.Aralıklı olarak dsmart modül abonesi oluyorum bir cacık yok hep aynı filmler belgeseller artık iptal ettirdim yani.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,433
32
Cihaz konfigürasyonunu da kaydediyorsa? Ben olsam böyle kaydederim çünkü. :hihi
Ben de yeri geliyor Netflix içeriğini korsan ile izliyorum ama korsanı engellesinler ve içerik sayısını arttırsınlar Netflix'e geleyim yani. :bilmiyom
Şu sıralar vakit geçsin diye Netflix üyeliği aldım tekrardan. :kiskis
nasıl yapıyorsunuz yahu legal kullanımda ben epey geri kalmışım bende pc ye indiriyorum diye vicdan azabı duyuyordum???

B Çevrimdışı

baran5454 

Süper Üye
14 Kas 2019
559
Kimseye cevap vermeden sadece bildiğimi paylayasayim. Ücretli platform, uygulama, yayın, program, enerji vs. Yani ücretli olan herhangi bir şeyi ücretsiz kullanmak, dağıtmak, yaymak, üzerinden para kazanmak vb. uygulamalar ülkemizde suçtur. Aşağıda TCK da hangi maddelere göre olduğu bellidir. İşlenen suçlar da genellikle bu kapsamda değerlendirilir.

Ülkemizde benim gözlemlediğim kadarıyla ise telif hakkı sahipleri genellikle yayanlar ve bundan gelir etmeye çalışanlar üzerinde durduğu icin, yayanları şikayet ettiği için, genellikle şimdiye kadar uygulamalarda bunlar üzerinden işlem yapılır. Yani amaç kaynağı engellemek gibi bir uygulama yoluna gidilir. Bu durum son kullanıcinin suçsuz olduğu veya tespit edilemediği anlamına gelmemelidir. Bunu sebebi yayanı engelleyerek yayilimin önüne geçmektir. Benim gözlemlerime gore bu dava süreci uzun ve zahmetli olduğu için genellikle telif hakkı sahipleri dava açmak yerine ihtar ile ilgili sitede ki paylasimini kaldırma yoluna gidiyorlar. Çünkü bu yol daha hızlı ve etkilidir. Sitede yetkillileri de uyarı yapıldığında sitedeki paylaşımı kaldırarak çözüm yoluna gidiyor.

Bu durum hiç bir zaman son kullanıcıyı ilgilendirmez anlamı cikmasin, çünkü uygulama türü değiştiğinde son kullanıcıya da işlem yapmamalari için kanunda herhangi bir kısıtlama bulunmuyor.

Sonuç olarak son kullanıcı hakkında Şikayet olmaması sizin suçsuz oldugunuz anlamı taşımıyor. Sadece uygulamanın bu şekilde olmasından kaynaklı boşluktan yararlanıyorsunuz.

Madde 163 - (1) Otomatlar aracılığı ile sunulan ve bedeli ödendiği takdirde yararlanılabilen bir hizmetten ödeme yapmadan yararlanan kişi, iki aydan altı aya kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır.

(2) Telefon hatları ile frekanslarından veya elektromanyetik dalgalarla yapılan şifreli veya şifresiz yayınlardan sahibinin veya zilyedinin rızası olmadan yararlanan kişi, altı aydan iki yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır.

(3) (Ek fıkra: 02/07/2012-6352 S.K./83.md.) Abonelik esasına göre yararlanılabilen elektrik enerjisinin, suyun veya doğal gazın sahibinin rızası olmaksızın ve tüketim miktarının belirlenmesini engelleyecek şekilde tüketilmesi halinde kişi hakkında bir yıldan üç yıla kadar hapis cezasına hükmolunur.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,433
32
Kimseye cevap vermeden sadece bildiğimi paylayasayim. Ücretli platform, uygulama, yayın, program, enerji vs. Yani ücretli olan herhangi bir şeyi ücretsiz kullanmak, dağıtmak, yaymak, üzerinden para kazanmak vb. uygulamalar ülkemizde suçtur. Aşağıda TCK da hangi maddelere göre olduğu bellidir. İşlenen suçlar da genellikle bu kapsamda değerlendirilir.

Ülkemizde benim gözlemlediğim kadarıyla ise telif hakkı sahipleri genellikle yayanlar ve bundan gelir etmeye çalışanlar üzerinde durduğu icin, yayanları şikayet ettiği için, genellikle şimdiye kadar uygulamalarda bunlar üzerinden işlem yapılır. Yani amaç kaynağı engellemek gibi bir uygulama yoluna gidilir. Bu durum son kullanıcinin suçsuz olduğu veya tespit edilemediği anlamına gelmemelidir. Bunu sebebi yayanı engelleyerek yayilimin önüne geçmektir. Benim gözlemlerime gore bu dava süreci uzun ve zahmetli olduğu için genellikle telif hakkı sahipleri dava açmak yerine ihtar ile ilgili sitede ki paylasimini kaldırma yoluna gidiyorlar. Çünkü bu yol daha hızlı ve etkilidir. Sitede yetkillileri de uyarı yapıldığında sitedeki paylaşımı kaldırarak çözüm yoluna gidiyor.

Bu durum hiç bir zaman son kullanıcıyı ilgilendirmez anlamı cikmasin, çünkü uygulama türü değiştiğinde son kullanıcıya da işlem yapmamalari için kanunda herhangi bir kısıtlama bulunmuyor.

Sonuç olarak son kullanıcı hakkında Şikayet olmaması sizin suçsuz oldugunuz anlamı taşımıyor. Sadece uygulamanın bu şekilde olmasından kaynaklı boşluktan yararlanıyorsunuz.

Madde 163 - (1) Otomatlar aracılığı ile sunulan ve bedeli ödendiği takdirde yararlanılabilen bir hizmetten ödeme yapmadan yararlanan kişi, iki aydan altı aya kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır.

(2) Telefon hatları ile frekanslarından veya elektromanyetik dalgalarla yapılan şifreli veya şifresiz yayınlardan sahibinin veya zilyedinin rızası olmadan yararlanan kişi, altı aydan iki yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır.

(3) (Ek fıkra: 02/07/2012-6352 S.K./83.md.) Abonelik esasına göre yararlanılabilen elektrik enerjisinin, suyun veya doğal gazın sahibinin rızası olmaksızın ve tüketim miktarının belirlenmesini engelleyecek şekilde tüketilmesi halinde kişi hakkında bir yıldan üç yıla kadar hapis cezasına hükmolunur.
boşver hocam yaww çokta şaapmamak lazım:krotey:ok

Geri
Üst Alt