PS4 PRO'ya Uygun Fiyat/Performans TV'ler

C Çevrimdışı

CanMurat 

Aktif Üye
26 Eki 2018
255
PRO standartlarını karşılayacak bir tv değil derken neyden bahsediyorsunuz panel zaten 4k Lg panel . bahsettiğiniz regal tvnin 4k paneli bu tvden kalteli değil
çok kaliteli birşey arıyorsanız 7000-8000 lira cihazında 100 hz bir sony tv lacaksınız . 100 hz bir tv almadan istediğiniz akıcılığı elde edemezsiniz. Ayrıca tvde Hdr açılıyor. 55 inç bile küçük geliyor 4-5 ay sonra , ps4 ile en az 55 inçlere bakın
Bahsettiğim panel değil: Aynı kalitede paneller. UHL700'lerde benim bildiğim 10BİT değil. Ayrıca HDR desteği de yok. Siz 'hdr var' demişsiniz. Bir şey diyemeyeceğim. Siz bu tv ile PRO oynayamazsınız demedim; vaadedilen performansı alamazsınız dedim. Regal'den de max.performans alınamayacaktır. Fakat HDR ve 10BİT olan modeller içerisinde F/P olarak değerlendirdiğimden belirttim. Yoksa dükkan sizin :)
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Aslında 100 Hertz'e gerek yok çünkü benim bildiğim konsollar FPS sabitleyerek oyun oynatıyor.
Sony PS4 4K 30 FPS e sabitleyip oynatıyordu galiba.
Burada olması gereken mevzu Input LAG süresinin düşük olması bence.
Bazı amiral gemi Samsung televizyonlarda AMD Freesync desteği var.
PS4'e o destek gelirse olabilecek en yumuşak görüntü alınır diye düşünüyorum.
Vestel acaba ileride amiral gemi televizyonlarına bu desteği getirebilir mi?
Mevcut televizyonlarına getiremez büyük ihtimal ama ileride Freesync destekli televizyon sayısı artabilir diye düşünüyorum.
Hemfikirim: Donanımsal olarak 100hz gerekliliği yok ve yanlış hatırlamıyorsam PS4 Pro, 60hz ile TV'ye veri iletiyor. PRO çok yeni ve son teknolojiyle çıktığı için max. görüntü kalitesi için TV gereksinimleri tam netleşmiş olmasa da (HDR,10 BİT ve yüksek tarama hızı ihtiyacı PRO için bilinen temel gereksinimler) SONY'nin PRO'yu hazırlarken paralelinde buna uygun yüksek donanımlı ve fiyatlı tv'leri de hazırlayıp eşgüdümlü piyasaya sürmesi de gözden kaçmaması gereken detaylar. Zaten F/P derdimiz olmasa bu konuyu açıp bu yazışmaları da yapmamıza gerek kalmazdı. F/P demek; kastırmak, kılı kırk yarmak, suyunu çıkartmak, deneyimlerden faydalanmak...vs demek. Amiral gemilere binmeden, aynı konfor olmasa da yeterli konforu daha da uygun fiyatlara sunan doğru gemiyi bulmak demek.
Konuştuğumuz konulara bak: Cep telefonunda olduğu gibi TV'ler de TV'likten çıktı. Bilgisayar alır gibi TV didikliyoruz.

Son düzenleme:
C Çevrimdışı

CanMurat 

Aktif Üye
26 Eki 2018
255
Dostlar bende Xbox One X'e sahibim. 49PUS7502 ile bile bazen ya daha da iyi olabilir miydi? OLED'de nasıl gözüküyor demeden edemiyorum. Şuan 49Pus7502 ile problem yaşadım banding vesaire ve kesinlikle Philips LED model önermiyorum (teknik servisinden ötürü ve Tüketici Hakem Heyetine başvuru yapacağım Pazartesi günü) konuyu fazla dağıtmak istemiyorum ancak PS4 Pro almışken biraz daha bütçe ayrılabilirdi TV'ye çünkü hz olayı çok etkiliyor dostlar ya. Mesela evde Axen TV'miz var salonda 32 inc, ps3 ile kullanıyoruz onu görüntü çok kötü be. Bu ps3 den dolayı değil tv'den ötürü. Biraz da merak ediyorum bu düşük-alt modellerde pro deneyimi nasıl? gerçekten hareketli sahnelerde problem yaşamıyor musunuz? örneğin Fifa'da vesaire.
Ambilight çok albenili bir özelliği olmasıyla birlikte Türkiye'deki servisinden çok şikayetçi olunduğu için Philips'ten uzak durulması gerektiği düşüncesindeyim.
Mevcut teknolojiyle üretilen TV'lerin dayanıklılık seviyesinin yerlerde olduğu bir zamanda servis kalitesi ve müşteri memnuniyeti, aradığımız kriterler arasında ilk sıralarda kendine yer bulması gerektiği kanaatindeyim.
Ve gene bu dayanıksız TV'lere geçerli somut bir sebebiniz yok ise fazla para gömülmemelidir.
Sizin merak ettiğiniz sorunuzun cevabını biz de arıyoruz. Fakat 'düşük-alt' yerine 'orta-alt' veya 'orta' modeller desek daha doğru olur. Arayışımız; araştırmalarımız bu seviyelerde. PS4 Pro söz konusu; şansımızı daha fazla zorlamayalım :)

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Bahsettiğim panel değil: Aynı kalitede paneller. UHL700'lerde benim bildiğim 10BİT değil. Ayrıca HDR desteği de yok. Siz 'hdr var' demişsiniz. Bir şey diyemeyeceğim. Siz bu tv ile PRO oynayamazsınız demedim; vaadedilen performansı alamazsınız dedim. Regal'den de max.performans alınamayacaktır. Fakat HDR ve 10BİT olan modeller içerisinde F/P olarak değerlendirdiğimden belirttim. Yoksa dükkan sizin :)
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Hemfikirim: Donanımsal olarak 100hz gerekliliği yok ve yanlış hatırlamıyorsam PS4 Pro, 60hz ile TV'ye veri iletiyor. PRO çok yeni ve son teknolojiyle çıktığı için max. görüntü kalitesi için TV gereksinimleri tam netleşmiş olmasa da (HDR,10 BİT ve yüksek tarama hızı ihtiyacı PRO için bilinen temel gereksinimler) SONY'nin PRO'yu hazırlarken paralelinde buna uygun yüksek donanımlı ve fiyatlı tv'leri de hazırlayıp eşgüdümlü piyasaya sürmesi de gözden kaçmaması gereken detaylar. Zaten F/P derdimiz olmasa bu konuyu açıp bu yazışmaları da yapmamıza gerek kalmazdı. F/P demek; kastırmak, kılı kırk yarmak, suyunu çıkartmak, deneyimlerden faydalanmak...vs demek. Amiral gemilere binmeden, aynı konfor olmasa da yeterli konforu daha da uygun fiyatlara sunan doğru gemiyi bulmak demek.
Konuştuğumuz konulara bak: Cep telefonunda olduğu gibi TV'ler de TV'likten çıktı. Bilgisayar alır gibi TV didikliyoruz.

PS4'e AMD Freesync desteği gelirse Freesync monitör veya TV ile güzel deneyim yaşatacaktır.
Belki gelmiştir, konsollarla ilgilenmiyorum şuanlık. :bilmiyom:sirit

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Bu arada 'Freesync' ne olduğundan haberim yok.

Normalde hareketli sahnelerde ekrada oluşan kırılmaları ve takılmaları düzeltmek için geliştirilmiş bir teknoloji.
Nvidia bu teknolojiyi (G-SYNC) ücretli satıyor, AMD (Freesync) ise ücretsiz olarak sunuyor üreticilere.
Bu yüzdendir ki G-SYNC destekli monitörler daha pahalı.:bilmiyom

Ekran saniyede 60 kere görüntü tararken, GPU saniyede 30 kare üretiyorsa, aradaki eksiklik bize görüntüdeki çizgilerin kesik kesik olarak görünmesi ve takılma olarak yansır. Bu eksiği kapatmak için bu eşleme teknolojileri geliştirildi. Üreticiler monitöre yerleştirdikleri özel bir çip sayesinde GPU ve monitör'ün eş zamanlı görüntü üretmesini sağlıyor. Bu yöntem Vertical Sync gibi teknolojilere göre oldukça verimli. XBOX'ta da AMD GPU var, SONY PS4'te de var. Microsoft bunu konsoluna getirdi diye biliyorum. SONY'de belki getirir.

C Çevrimdışı

CanMurat 

Aktif Üye
26 Eki 2018
255
PS4 Pro ve film izleneceği,aynı zamanda konumlandıracağım odada açılı izleme oluşacağından Regal 49r7040u (IPS panel, 10bit, HDR)almayı düşünüyordum fakat 1000hz yenileme hızı, IPS'in VA'ya göre nispeten daha yetersiz tepkime hızı ile birleşince yetersiz performans vereceği kanaati oluştu bende. Piyasada VA panelin hakim olduğu bir durumda çok fazla IPS panelli tv alternatifi de yok maalesef.
A Ado IPS panelli TV'den LG 49UJ630, UJ701, SK7900 tavsiye etmekte. Fakat Adem Bey'in diğer yarısı da LG'nin bu modellerine satış bedellerinin yüksek olduğu görüşünde. Daha uygun fiyatlarda, yakın özellikli, IPS panelli, LG olmayan tv'ler alınabilir diyor fakat tespit edemedim.
VA panelli, açı performansı IPS kadar olmasa da bu panel tipi için daha iyi, 10bit, HDR bir TV veya ihtiyaç olan performansı verebilecek bir IPS panelli TV araştırmam gerekecek. F/P tabiki öncelikli

Son düzenleme:
C Çevrimdışı

CanMurat 

Aktif Üye
26 Eki 2018
255
PS4 Pro ve film izleneceği,aynı zamanda konumlandıracağım odada açılı izleme oluşacağından Regal 49r7040u (IPS panel, 10bit, HDR)almayı düşünüyordum fakat 1000hz yenileme hızı, IPS'in VA'ya göre nispeten daha yetersiz tepkime hızı ile birleşince yetersiz performans vereceği kanaati oluştu bende. Piyasada VA panelin hakim olduğu bir durumda çok fazla IPS panelli tv alternatifi de yok maalesef.
A Ado IPS panelli TV'den LG 49UJ630, UJ701, SK7900 tavsiye etmekte. Fakat Adem Bey'in diğer yarısı da LG'nin bu modellerine satış bedellerinin yüksek olduğu görüşünde. Daha uygun fiyatlarda, yakın özellikli, IPS panelli, LG olmayan tv'ler alınabilir diyor fakat tespit edemedim.
VA panelli, açı performansı IPS kadar olmasa da bu panel tipi için daha iyi, 10bit, HDR bir TV veya ihtiyaç olan performansı verebilecek bir IPS panelli TV araştırmam gerekecek. F/P tabiki öncelikli
Kriterlerimize uygun TV araştırmalarımız sonucunda; orta halli IPS panelli bir tv için Adem Bey, Samsung 49MU7400 (2017)tavsiye etmişti.
Daha uygun bütçelere Regal 49R7020U sonucunu çıkarmıştık. Tabi bu tv PS4 Pro'ya ne kadar performans verebilir;
denemeden bilinmez. Bu model seviyesinde 2018 son dönemlerinde Vestel, 49UD8350-8450-8500 serilerini çıkardı. Bu seriler arasında kayda değer bir fark yok. Ayrıca bu yeni çıkan modellerle ilgili araştırma ve incelemelerimizi aşağıdaki linke ait konudan ulaşabilirsiniz:

F Çevrimdışı

fthgccgl

Yeni Üye
15 Haz 2020
11
64
Arkadaşlar herkese merhaba

oğlum için ps4 pro aldım.Yalnız şu ana kadar tv evimizde yoktu.

Tv'yi kullanma amacım ;

1- Ps4 pro performansı
2- 4k film ve belgesel izlemek (pc yada usb bağlayarak)

55-65" bir tv almam gerekiyor.

smart özelliği ve dahili bir uydu alıcı barındırması da şu anda önceliklerim arasında yer almıyor.

Sizlerden bu konuda tavsiyelerinizi istiyorum

Herkese iyi forumlar

A Adem Helvacı

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Arkadaşlar herkese merhaba

oğlum için ps4 pro aldım.Yalnız şu ana kadar tv evimizde yoktu.

Tv'yi kullanma amacım ;

1- Ps4 pro performansı
2- 4k film ve belgesel izlemek (pc yada usb bağlayarak)

55-65" bir tv almam gerekiyor.

smart özelliği ve dahili bir uydu alıcı barındırması da şu anda önceliklerim arasında yer almıyor.

Sizlerden bu konuda tavsiyelerinizi istiyorum

Herkese iyi forumlar

A [IMG alt="Adem Helvacı"]https://tavsiyeforumu.com/data/avatars/s/0/363.jpg?1527372547[/IMG] A Adem Helvacı
TV tavsiye başlığına yazıldı inceleyin.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt