PS4 PRO'ya Uygun Fiyat/Performans TV'ler

C Çevrimdışı

CanMurat 

Aktif Üye
26 Eki 2018
255
Merhaba arkadaşlar,
Tv teknolojisinin bu kadar karışmış olduğu bir dönemde, bir de oyun konsolları işin içine dahil olunca daha da karışıyor. Son teknolojiyle üretilen Sony PS4 Pro'ya uygun bir TV'nin de belli standartları; donanımsal ve yazılımsal olarak karşılaması gerekmektedir. (HDR desteği, 10BİT, yüksek ekran tarama hızı olmazsa olmaz.) Hal böyle olunca F/P ürünlerini kovalamak için modelleri de belirlemek gerekir. Örnek vermek gerekirse; 48-50inç bir tv için 4000tl üzeri bir bütçe ile yol almak daha kolay iken daha aşağıdaki bütçelerde aramak pek de kolay değil.
Ayrıca oyun konsollarında VA panellerin daha iyi performans verdiği de bilinen bir gerçek.
Bu konuyu araştırmış olan arkadaşlarımızın da yorumlarını ve tv tavsiyelerini bekliyorum.

Başlangıcı ben yapayım:
PS4 Pro'ya uygun, 48-50inç boyutlarında, hem oyun konsoluna, hem günlük kullanıma uygun, günlük kullanımda açılı izleme ortamı bulunacağından IPS panelli, bütçeme uyabilecek TV arayışlarım sonucunda kutudan; Regal 49R7020U (2700tl) çıktı. Tüm özellikleri ile ihtiyaçlarımı karşılarken 1000hz ekran tarama hızının, PS4 Pro'nun sunacağı performansı karşılayıp karşılayamayacağı konusunda tereddütlerim var.

Son düzenleme:
L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
ben hi level almıştım 1-2 ay önce 55 niç ips panel 800 hz . 2200 liraya . Fena değil beklentiyi karşılıyor Ps4 pro da. LG panel

F Çevrimdışı

frk1245

Yeni Üye
23 Kas 2018
3
31
50PUS7303 de bakabilirsin bende bugün çok araştırdım bir çok tv ile karşılaştırdım mantıklı geldi bana

C Çevrimdışı

CanMurat 

Aktif Üye
26 Eki 2018
255
Bu model PRO standartlarını karşılayacak bir tv değil. Güzel görüntü verir; ama PRO'nun vaadettiği görüntüyü alamazsınız. En başta; HDR desteği yok.
Ama o zaman çok iyi fiyata satılmıştı. Mantıklı bir tercih olmuş.Uzun yıllar güle güle kulanabilmeniz dileğiyle...

E Çevrimdışı

Enthusiasm

Yeni Üye
17 May 2018
27
30
Dostlar bende Xbox One X'e sahibim. 49PUS7502 ile bile bazen ya daha da iyi olabilir miydi? OLED'de nasıl gözüküyor demeden edemiyorum. Şuan 49Pus7502 ile problem yaşadım banding vesaire ve kesinlikle Philips LED model önermiyorum (teknik servisinden ötürü ve Tüketici Hakem Heyetine başvuru yapacağım Pazartesi günü) konuyu fazla dağıtmak istemiyorum ancak PS4 Pro almışken biraz daha bütçe ayrılabilirdi TV'ye çünkü hz olayı çok etkiliyor dostlar ya. Mesela evde Axen TV'miz var salonda 32 inc, ps3 ile kullanıyoruz onu görüntü çok kötü be. Bu ps3 den dolayı değil tv'den ötürü. Biraz da merak ediyorum bu düşük-alt modellerde pro deneyimi nasıl? gerçekten hareketli sahnelerde problem yaşamıyor musunuz? örneğin Fifa'da vesaire.

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
Bu model PRO standartlarını karşılayacak bir tv değil. Güzel görüntü verir; ama PRO'nun vaadettiği görüntüyü alamazsınız. En başta; HDR desteği yok.
Ama o zaman çok iyi fiyata satılmıştı. Mantıklı bir tercih olmuş.Uzun yıllar güle güle kulanabilmeniz dileğiyle...

PRO standartlarını karşılayacak bir tv değil derken neyden bahsediyorsunuz panel zaten 4k Lg panel . bahsettiğiniz regal tvnin 4k paneli bu tvden kalteli değil
çok kaliteli birşey arıyorsanız 7000-8000 lira cihazında 100 hz bir sony tv lacaksınız . 100 hz bir tv almadan istediğiniz akıcılığı elde edemezsiniz. Ayrıca tvde Hdr açılıyor. 55 inç bile küçük geliyor 4-5 ay sonra , ps4 ile en az 55 inçlere bakın

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
PRO standartlarını karşılayacak bir tv değil derken neyden bahsediyorsunuz panel zaten 4k Lg panel . bahsettiğiniz regal tvnin 4k paneli bu tvden kalteli değil
çok kaliteli birşey arıyorsanız 7000-8000 lira cihazında 100 hz bir sony tv lacaksınız . 100 hz bir tv almadan istediğiniz akıcılığı elde edemezsiniz. Ayrıca tvde Hdr açılıyor. 55 inç bile küçük geliyor 4-5 ay sonra , ps4 ile en az 55 inçlere bakın

Aslında 100 Hertz'e gerek yok çünkü benim bildiğim konsollar FPS sabitleyerek oyun oynatıyor.
Sony PS4 4K 30 FPS e sabitleyip oynatıyordu galiba.
Burada olması gereken mevzu Input LAG süresinin düşük olması bence.
Bazı amiral gemi Samsung televizyonlarda AMD Freesync desteği var.
PS4'e o destek gelirse olabilecek en yumuşak görüntü alınır diye düşünüyorum.
Vestel acaba ileride amiral gemi televizyonlarına bu desteği getirebilir mi?
Mevcut televizyonlarına getiremez büyük ihtimal ama ileride Freesync destekli televizyon sayısı artabilir diye düşünüyorum.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt