Plazma TV’dan sonra ihtiyacıma cevap verecek TV önerileriniz ve sebepleri

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,211
>Sanırım yazmıştım 2017 den sonra 2018 model olarak ve devamında artık eski klasik her türlü yanma olayı
en azlara inmiştir

not;eski nesil,ama son model bir LCD alırsanız bunların malum klasik sıkıntıları daha yüksek oranda çıkacaktır!
kısaca OLED ler bu konuda/her konuda giderek düzelirken,LCD ler eski tas-eski hamam yaw!

>PDP ci adam için zaten OLED paneli ilk aldığında karşılaşacağı manzara,normal LCD ye alışmış insandan
çok daha farklı olacaktır özellikle NIT değerleri OLED ler de düşüktür! LCD ler araba farı gibi baclit verirken
diğeri doğru/natural gibi ışık verecektir!

not;kimileri OLED aldıktan sonra bu yüzden "yaw çok karanlık" derler:kiskis

kısaca algı ve doğru resmi bilenler için bu tip olaylar OLED kullanan için sorun olmayacaktır!

>LGE/TR den bahsettim yine bahsediyorum;herifler OLED konusunu ayrı işliyorlar!
yani Türkçesiyle LCD alanlara farklı muamele çekilirken,OLED için durum da tam tersidir!

not;ama Sony ve TPV OLED alırsanız adamı yine hasta ediyorlar,Sony iyi ama nasıl bir iyilik bu???
LCD side aynı mok OLED leri de aynı mok yaw,adamlar bellemişler her bir şeye "abi normaldir bunlar"
demeye:hayir

>Panasonic maalesef TR Dükkanını kapadığı için OLED leri de yok,yani bunu unuttuk ancak bu sorunları
en güzel aşan da Pany OLED ler oldu!

+++

Samsung Q9xx (T/R v.s önemli değildir) serisi LCD ler içinde en iyisidir! ben de para var,sorun da yok diyen adam basar
bunu alır zira başka adres yoktur gideceği!
Q8x de olabilir bu kişiler için

not;DolbyVision/Atmos özelliklerine bakıyorsanız ya da HDMI port2.1 desteği v.s önemliyse
o zaman özelliklerinden bunlara bakın ltf zira hepsi full olmuyor bazı serilerde! hani benim için
bunlar hikaye özellikler ama diğer kişiler için önemliyse bunlara bakın!

2020 itibarıyla(sanırım 2021 lerde böyle olacak görünüyor)

örneğin OLED lerin hepsinde 2.1 desteği 1 veya 2 veya 4 port olarak vardır ama LCD ler de sadece en üst
segmentin de bazılarında vardır!

Sony yi ben OLED olarak TR için;sıralama yaparsam LGE,TPV,Sony olarak sıralarım!

not;Arçelik OLED leri de bu arada unutmuyorum,sanırım 15 kişi kadar oldu,henüz hiç birisi bana dönmediler
bir kaç tanesi de bu forumdandır diğerleri benim diğer forumlardan tanıdıklarımdır,dönen yok,sorusu olan bile yok yaw:hihi

++
yok ben hala OLED filan almam ama paramda iyice bir şeyler almaya yetiyor diyen adam varsa Sony/Samsung
kalıyor geriye bir tek
Samy de QLED 7/8/9
Sony den de XH9x serisi 900/950 alternatif olarak da hala bulunan ve hala kazık fiyat dan satılan XF9x hatta bulursanız XE
serileri de OK dir alabilirsiniz

not;DV/DA/2.1 bu yeni nesil özellikle önemliyse iyi bakın bunların sayfalarına zira bazıları veya çoğu yoktur!

++

IPS NanoCell OK ama,bunun yeri ne OLED lerle ne de bahsettiğim yukarıda bazı markalar/seriler ile aynı kulvarda değildir!

bana da çok güzel uyuyor Nano lar,ama her önüme gelen adama da kesinlikle tavsiye etmiyorum!
bilen alabilir bilmeyenler gaza caza filan hiç gelmesinler diğer VA LCD lere baksınlar ltf

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri