Piksel kusurlu Acer monitörü servis geri gönderdi

M Çevrimdışı

metagu

Aktif Üye
26 Şub 2021
136
Sayın panel uzmanlarız

Ben bu monitörde ölü piksel değil de panelin arkasına toz kaçtığını düşünmeye başladım.

Şöyle ki paint'te beyaz arkaplanda kusurlu yerin etrafını boyayıp sonrasında monitöre çok yakından açıyla (yukarıdan sağdan soldan) baktığımda kusurlu yerin kaydığını görüyorum. Halbuki ölü piksel olsa yerinin değişmemesi lazım.

1. Bu çıkarımım doğru mudur?
  2. Doğruysa monitörlere bakan servisler bunun temizliğini yapıyor mu?

Keşke Vestel monitör yapsa da alsak, gözünü sevdiğimin yetkili servisleri ne güzel garanti kapsamında panel temizliği bile yapardı. Şimdi acer'ın 3. parti servislerinin baştan savma işleriyle uğraşmak zorunda kalıyoruz.

Umut Barış Çevrimiçi
23 Kas 2017
20,622
Sayın panel uzmanlarız

Ben bu monitörde ölü piksel değil de panelin arkasına toz kaçtığını düşünmeye başladım.

Şöyle ki paint'te beyaz arkaplanda kusurlu yerin etrafını boyayıp sonrasında monitöre çok yakından açıyla (yukarıdan sağdan soldan) baktığımda kusurlu yerin kaydığını görüyorum. Halbuki ölü piksel olsa yerinin değişmemesi lazım.

1. Bu çıkarımım doğru mudur?
  2. Doğruysa monitörlere bakan servisler bunun temizliğini yapıyor mu?

Keşke Vestel monitör yapsa da alsak, gözünü sevdiğimin yetkili servisleri ne güzel garanti kapsamında panel temizliği bile yapardı. Şimdi acer'ın 3. parti servislerinin baştan savma işleriyle uğraşmak zorunda kalıyoruz.
Hocam video kaydı alıp durumu servise bildirebilirsiniz.
Ölü piksel benim de bildiğim kadarıyla sabit.
Tabi ürün servise gidecek, servis işlemi yapacak, geri gelecek vs. hem psikolojik hem de fizyolojik açıdan yorucu bir süreç.

Acer inatla kusuru kabul etmiyorsa, Tüketici Hakem Heyetine gidip durumu anlatabilirsiniz.

M Çevrimdışı

metagu

Aktif Üye
26 Şub 2021
136
Monitörü 3 hafta kadar önce toz kaçması şikayetiyle tekrar gönderdim bugün durumunu öğrenmek için aradığımda değişim kararı çıkmış rapor hazırlanıp bayramdan sonra size gönderilecek dedi.

Yalnız eski monitörü bana geri göndermeyeceklermiş sadece rapor göndereceklermiş.

Hepsiburada da değişim raporunun üstüne atlayıp emri valki yapıp 3 kuruş para iadesiyle olayı kapatacak.

İşim zor valla :bilmiyom

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
52
Kanımca hacer markasını tercih etmek başlı başına bir kusur zaten

M Çevrimdışı

metagu

Aktif Üye
26 Şub 2021
136
Kanımca hacer markasını tercih etmek başlı başına bir kusur zaten

Bu monitörü aldım bir iki gün sonra amazon.com.tr de aynı fiyata indirdi ama siparişi vermiş bulundum iptal etmesi zor geldi vs. vs. şimdi nasıl pişmanım amazondan almadığıma :slap

Çünkü adım gibi eminim ki Hepsiburada değişim yapmayacak oldu bitti ye getirip raporu benden alır almaz "iadenizi gerçekleştirdik" diye sms atacaklar adamların çalışma şekli böyle çünkü. İnternette yüzlerce yaşanmış örneği var.

Şimdi anlamadığım, bu raporla birlikte monitörün de bana gelmesi gerekmiyor mu ben monitörü raporla birlikte Hepsiburada'ya göndermeyecek miyim? Belki vazgeçip monitörü öyle kullanmaya devam etmek isteyeceğim monitörü niye alıkoyuyorlar

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt