PHILIPS TPV VATAN Üçlüsüne Baskı Kurmalıyız

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Forumumuzda işlenen bir konu üzerine, Can abinin de izniyle onu da konuya dahil ederek bir video çektim.

PHILIPS markası ne yazık ki servis hizmetleri konusunda VATAN Bilgisayar ile işbirliği halinde vatandaşa eziyet çektirmeye ve yasal haklarını kazanmasına rağmen işi yokuşa sürmeye devam ediyor.

Bu arada videoyu programdan hatalı çıkartmışım dostlar, erken bitmiş, kalanını yarın ofise gidince DEVAM VİDEOSU şeklinde yayınlayacağım kusura bakmayın artık.

PHILIPS markasından bilindik servis REZALETİ devam ediyor. Vatandaşın yasal hakkını dahi vermeyen PHILIPS ve VATAN Bilgisayar, Hukuk önünde HAKLI çıkan vatandaşa bu sefer 65'' TV yi kendisine taşıtarak eziyet etmeye devam ediyor.

Forum olarak gerekirse bir konu başlığı altında her marka kullanıcıları için alan oluşturup, yaşadıkları hak mahrumiyetlerini biriktirip bunları ticaret bakanlığına bizim Tüketici Derneğimiz üzerinden yasal yollardan ulaştıralım.

Yalnız sizlerin de desteği gerekiyor bu konuda biliyorsunuz.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
çok güzel ve açıklayıcı olmuş teşekkürler

yaw komedi filmi ya da kamera şakası gibi işler oluyor bu adamlarda:haha
insanların sabrını bu kadar da zorlamak olmaz yahu
Abi biz elimizden geleni yapacağız ancak düzeni kurmuş adamlar. Sesimiz ne derece çıkar, ne kadarı duyulur orası tartışılır.

Teşekkür ederim desteğin için.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Nasıl bir destek lazım abi
Öncelikle bu konudaki mağduriyet yaşayanları bir araya toplamalı ve bir sosyal imza kampanyası başlatmalıyız. Bu sosyal hareketi ise resmi organ olarak biz Devlete ve aynı zamanda bu markanın bu ülkedeki temsilcilerinin üst birimine (TPV) ulaştırmamız gerekir.

Elbette bilgileri var lakin tüm bu isyanlara rağmen TPV bazı konularda değişikliğe gitmiyor ise o zaman topyekün bu konuda farklı bir adım atıp, Satış sonrası hizmet kalitesi görece daha yüksek olan Örneğin Samsung ve X bir marka belirleyip o üreticinin modellerine odaklanabiliriz. Hedef olarak belirlediğimiz markanın üretici veya ülke temsilcisi ile konu yine resmi kanaldan görüşülüp, Hizmet kalitelerini arttırmaları veya en azından mevcut kaliteyi korumaları şartı ile vatandaşın tercihini kendilerinden yana kullanma potansiyelini onlara gösterebilmeliyiz.

Enteresan olan şu ki, aslında zaten HAKKIMIZ olanı istiyoruz sadece.

Yalnız dikkat ediyorum, etkimiz çok çok çok düşük. Daha geniş kitlelere ulaşabilmenin bir yolunu bulmalıyız.

Fikirler Fora olmalı her şeyden evvel..

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Nasıl bir destek lazım abi
Mesela belirlenmiş bir gün, Canlı yayına çıkalım gerekirse. Sohbet içeriğimiz bu konu olsun ancak yayına gelen herkese, forumdaki önceden belirlenmiş bir linki paylaşıp bu link altına herkesin yaşadığı sorunu yazmasını sağlayalım. yayına gelen herkese, konunun ciddi olduğunu ve en az bir kişiyi yayına katılmalarını sağlamalarını isteyelim.

Kitle hareketi sağlayamazsak bu adamlardan istediğimizi alamayız.

Eğer PHILIPS e gücümüzü gösterebilirsek bu aynı zamanda LG SONY VESTEL ARÇELİK gibi markalara da mesaj olacaktır.

Bunun bir kitle hareketi olduğunu, insanların artık bu konularda bilinçli olduğu ve birlikte hareket ettiğini, HAKLARI için mücadele edeceklerini ve gerekirse Tüketiciyi koruma kanununda değişiklikler yapılana kadar da taleplerini her mecrada dile getireceklerini haykırmak lazım.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Öncelikle bu konudaki mağduriyet yaşayanları bir araya toplamalı ve bir sosyal imza kampanyası başlatmalıyız. Bu sosyal hareketi ise resmi organ olarak biz Devlete ve aynı zamanda bu markanın bu ülkedeki temsilcilerinin üst birimine (TPV) ulaştırmamız gerekir.

Elbette bilgileri var lakin tüm bu isyanlara rağmen TPV bazı konularda değişikliğe gitmiyor ise o zaman topyekün bu konuda farklı bir adım atıp, Satış sonrası hizmet kalitesi görece daha yüksek olan Örneğin Samsung ve X bir marka belirleyip o üreticinin modellerine odaklanabiliriz. Hedef olarak belirlediğimiz markanın üretici veya ülke temsilcisi ile konu yine resmi kanaldan görüşülüp, Hizmet kalitelerini arttırmaları veya en azından mevcut kaliteyi korumaları şartı ile vatandaşın tercihini kendilerinden yana kullanma potansiyelini onlara gösterebilmeliyiz.

Enteresan olan şu ki, aslında zaten HAKKIMIZ olanı istiyoruz sadece.

Yalnız dikkat ediyorum, etkimiz çok çok çok düşük. Daha geniş kitlelere ulaşabilmenin bir yolunu bulmalıyız.

Fikirler Fora olmalı her şeyden evvel..
Kolay abi angaraya çıkarma yapalım meclise gidelim arızalı tv.ler ile sorunlarımızı anlatılım belki sesimizi duyan olur basın masın yazar çizer yazar kasa atan vatandaş vardı aklıma o geldi bizi bilmem ne üyesi diye laftalayıp içeri atarlar ama gündem oluruz geniş bir kitleye ulaşırız bize ne olur onu bilmem :kiskis
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

yorumsuz

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bülent ecevit'e yaptığı saygısızlığı şimdi yapsında görelim şimdi sıkar biraz

Moderatör tarafında düzenlendi:
A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Kolay abi angaraya çıkarma yapalım meclise gidelim arızalı tv.ler ile sorunlarımızı anlatılım belki sesimizi duyan olur basın masın yazar çizer yazar kasa atan vatandaş vardı aklıma o geldi bizi bilmem ne üyesi diye laftalayıp içeri atarlar ama gündem oluruz geniş bir kitleye ulaşırız bize ne olur onu bilmem :kiskis
İşin ilginç yanı, 5833 Sayılı kanun ve yanlış hatırlamıyorsam 556 sayılı KHK kapsamında markalara karşı yakma, atma, asma, benzin dökme vs gibi eylemler suç teşkil ediyor ve sen suçlu bulunuyorsun, adamlar kanun koruyucuları sayesinde oturduğu yerden sana gülüyorlar :)

Daha akılcı yöntemler bulmalıyız. Kelebek ve Arı meselesi.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
İşin ilginç yanı, 5833 Sayılı kanun ve yanlış hatırlamıyorsam 556 sayılı KHK kapsamında markalara karşı yakma, atma, asma, benzin dökme vs gibi eylemler suç teşkil ediyor ve sen suçlu bulunuyorsun, adamlar kanun koruyucuları sayesinde oturduğu yerden sana gülüyorlar :)

Daha akılcı yöntemler bulmalıyız. Kelebek ve Arı meselesi.
zaten kinaye yaptım abi adam yazar kasa atmış mı atmış ceza almış mı almamış Bülent Ecevite teşekkür etmesi lazım Ama nerde birilerinin kanpanyası için kamera karşısına geçmiş şov yapıyor bide konuşuyor

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
zaten kinaye yaptım abi adam yazar kasa atmış mı atmış ceza almış mı almamış Bülent Ecevite teşekkür etmesi lazım Ama nerde birilerinin kanpanyası için kamera karşısına geçmiş şov yapıyor bide konuşuyor
Etti ya ,okumamışsın sanırım :) <--- Dedikten sonra daha fazla siyasete girmemek için uzaklaşır :)

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Etti ya ,okumamışsın sanırım :) <--- Dedikten sonra daha fazla siyasete girmemek için uzaklaşır :)
ben şimdiki hükümete destek videosu için dedim teraspy teraspy hocam bu adam yazar kasa atan adam değilmiş beyni erimiş adamın nasıl destek veriyor dış güçler falan dolar bozun amerika bitecek diyor dönek olduğu için kedisine laf söyleyenlere hakaret ediyor o yüzden teşekkür etmesi lazım dedim neyse konu bozulmasın siyasete girmeyelim

S Çevrimdışı

sasuta

Aktif Üye
20 May 2018
138
43
Herkes videoları tanıdığına, eşine, dostuna gönderip sosyal medyalarda paylaşır ve paylaştırırsa, üstüne ticaret bakanlığı vs. etiketlenir ve onlarında görmesi sağlanırsa zaten mesaj gideceği yere gider. Yine aynı şekilde cimere başvuruda da bulunulabilir. Sosyal medyanın gücünü küçümsememek gerekir.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt