Philips 55pus7909/12

C Çevrimdışı

Crazymuray

Yeni Üye
25 Haz 2020
6
38
A476450B-227E-4560-B6D4-541611FE7E4C.jpg

Arkadaşlar 3yıllık 55 inç tv kendiliğinden açılıp kapanmalardan sonra bugün bi kapandı bir daha açılmadı servisi 1500 ila 2000 TL fiyat çıkarttı anakart değişmesi gerekliymiş fotoda görülen anakart yerine LG veya başka marka tv anakartı takılabilir mi sizce veya YouTube de gördüğüm bazı videolarda 51pini olan düz tv ye çeviren anakartlar takılıyor bir Bilgisi olan varsa yardım lütfen Philips Smart tv pişmanlıktır almayın

mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
49
Ben o fiyata anakart değiştireceksem 2 sene garanti isterim,vermiyorsa macera aramayın.Televizyonunuz 2014 model güzel bir tv ama bugün Vestel,Toshiba gibi yerli üretim tv ler bile o cihazdan kat kat daha iyi,4k yayınları seyredip netflix,prime video Hdr & Dolby Vision destekleri bile var.Eğer müsaitseniz en azından bu tv lere yönelebilirsiniz.Ama müsait değilseniz o başka tabii.
Ayrıca android sistemi 4.2 gibi bir şeyse youtube desteği falan da kalmamış olabilir.
Benim 2009 da aldığım Samsung tv hala çalışıyor ama bu saatten sonra bozulsa normaldir.
Annemlere 2016 mayısında aldığım 2015 model Philips tv 1 sene sonra ekran kararması oldu ve led değişimi (ya da tamiri) oldu.Şu an başka bir arıza yapmadı.

Takip ettiğim kadarıyla Philips 2013 - 2016 arası tv lerine oranla eski ''kronik'' denilen sorunları aşmış gibi (reset atma,açılmama).Bazı kullanıcıların panele toz girdiğine dair şikayetleri oluyor o da nasıl oluyorsa artık bilemiyorum.

H Çevrimdışı

hasan35 

Aktif Üye
28 Ağu 2017
157
Bu ana kartta değiştirilmeycek çip kondansatör diyot transistör vs yok yeterki işinde uzman bir elokrinikci olsun belki 1 TL lik diyot arızası belki 250 liralık çip entgre arızası vardır bilemem ama yapilmiyacak bir şey de değil ama bozulan parça hangisi onu bulmak lazım belkide TV'nin besleme kartı arızalı ana kart saglam daha önce böyle bir sorunla karşılaştım ana kartta kılcal bir çatlak vardı tamiri yapildi

C Çevrimdışı

Crazymuray

Yeni Üye
25 Haz 2020
6
38
Bu ana kartta değiştirilmeycek çip kondansatör diyot transistör vs yok yeterki işinde uzman bir elokrinikci olsun belki 1 TL lik diyot arızası belki 250 liralık çip entgre arızası vardır bilemem ama yapilmiyacak bir şey de değil ama bozulan parça hangisi onu bulmak lazım belkide TV'nin besleme kartı arızalı ana kart saglam daha önce böyle bir sorunla karşılaştım ana kartta kılcal bir çatlak vardı tamiri yapildi
2014 çakan bu modelde herkes aynı dertle muzdarip yapılamayacak bir şey değil usta yok yapıcak ist. Da yapıcak usta var ama Kargo vs. Uğraşmak istemiyorlar bende sizin gibi düşünüyorum tamiri yapılacak bir şey bir ustaya verdim biraz uğraşmış çalışır hale getirdi dükkanda 2gün açık kaldı bir sorun çıkarmadı eve geldi 1saat sonra kapandı ne yapıcam bilemedim 4 bin TL ye yakın para vermiştim 3 yıl önce

H Çevrimdışı

hasan35 

Aktif Üye
28 Ağu 2017
157
usta var ustacik var bu videoyu izle nedemk istediğimi anlarsın en az 500 ayaklı bir işlemciyi karta zarar vermeden sokmek her babayigitin harcı değil burada bilgi birikim ve ustalik önemli ama dediğin gibi bu zahmet li iş olduğundan pek kimse uğraşmıyor çıkart soketleri tak yeni ana kartı kolay oluyor tabii

C Çevrimdışı

Crazymuray

Yeni Üye
25 Haz 2020
6
38
55pus7909 ekranı 55puk 7100 uyarmı acaba 7100 ın sadece ekranı kırık uygun fiyata var

O Çevrimdışı

Orkojet

Yeni Üye
25 Kas 2022
4
46
Sevgili Adem Hocam sizden bir yardım istiyorum. 55PUS7909 kullanıcısıyım. Televizyonum artık açılmıyor. Ve Joysctik ile yükleme alanına girmek istediğimde, kumanda menü gezmiyor. O şekilde kalıyor. Bu konuda yardım istiyorum. Birde, aşağıya bıraktığım resim var bana yazılım gerekiyor. Sitesinde bulamadım. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

55Pus7909.jpg

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt