PHİLİPS 55PUS6581

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
sufi48 Çevrimdışı

sufi48 

Aktif Üye
29 Kas 2017
189
IMG_20180616_130120.jpg
IMG_20180616_130114.jpg
IMG_20180616_130109.jpg
IMG_20180616_130104.jpg
IMG_20180616_130058.jpg

T Çevrimdışı

trkkrsy 

Süper Üye
26 Ara 2017
915
42
İyi günlerde güle güle kullan hocam. Bende 65pus6412 ye bakıyorum son günlerde, ayran gönüllü gibiyim, bi gün alçak dala konayım diyorum bi gün yüksek =D

sufi48 Çevrimdışı

sufi48 

Aktif Üye
29 Kas 2017
189
Philips tv yi vestele kızgınlığıma aldım.bugün çok sevdiğim bir kardeşim bana hediye olarak sony KD-55XF8505 tv yollamış.bir anlık sinir ))))))))

D Çevrimdışı

demoprazol

Aktif Üye
21 May 2018
71
33
Merhaba öncelikle hayırlı olsun, konuya yazmamın nedeni şaşkınlığımı dile getirmek çünkü tam bu tv ile ilgili yaşadığım sorunlara yönelik bir konu açacakken sizin konunuzu gördüm. Üstelik bu tv yi bir şekilde elimden çıkartıp vestel 65" bir tv için tavsiye alacaktım. Yani sizin durumun tam tersi.

Evet bu tv görsel olarak çok şık, 3 yönlü ambilight olması android 7.1.2 olması klavyeli kumanda, 100hz panel falan saymakla bitiremeyeceğimiz özellikler. Ancak gerek mağazalarda gerekse 6000 serisini kullanan diğer insanlarda okuduğum gördüğüm kadarıyla inanılmaz düzeyde Gray Uniformity ve Dirty Screen Effect (DSE) mevcut. Vertical bandingler boy boy, bulutlanmalar hat safada.

Tv yi aldığım günden beri servisle boğuşuyorum, maçlar bana zehir oldu, dünya kupasında maç izleyemiyorum. Arkadaşımda vestel 55" ucuz bir tv var panel cam gibi, vertical banding test yapıyorum böyle bir pürüzsüzlük yok. Hani servis diyorya tüm ledlerde bu sorun var siz o zaman oled alacaksınız, hayır arkadaş cam gibi led paneller gördüm. Tamam bizimki d-led, belki led köşelerde olsa o aydınlatma çizgileri vb görmezdik, ya da paneli biraz daha belki kalın yapsalar saçma sapan banding ve bulut tarlsı olmazdı. Bilmiyorum yani işin içinde çok değilim ama böyle panel olurmu arkadaş. Tamam gözü takılmayan takılmıyor ona bir şey diyemem göz var göz var şimdi, ama cam gibi paneller varken bunu kullanmak bana gerçekten acı veriyor.

Sizden ricam youtube a girin vertical banding test yazın ve yeşil alanda kayan bir görüntü gelecek onu yapın şeritleri sizde göreceksiniz, ayrıca ekrana düz renk gönderen testler var özellikle pembe ve gri renkte panelin nasıl sorunlu olduğunu göreceksiniz.

Ben bu tv yi elimden çıkarmak için her şeyi yapıyorum, en son gidip bir spotçuya yok fiyata verecem. 3800 tl verip vatandan aldım hala garantisi devam ediyor.

Ne ambilight umrumda ne android ne bilmemne adam gibi görüntü veren pürüzsüz panel alacam.

Umarım sizde bu sorunlar yoktur ya da varsada farketmeden gözünüze takılmadan uzun yıllar kullanırsınız inşallah. Ben yapamadım yapamıyorum, 55pus6581 benim için pişmanlık oldu.

Son düzenleme:
D Çevrimdışı

demoprazol

Aktif Üye
21 May 2018
71
33
Ek olarak çok büyük aptallık yaptığımı söylemek isterim, almadan önce kendi resmi sitesinde yorumlar ve değerlendirmeler bölümünde yazılanları okumadım, şikayet var üzerinde yazılanları okumadan aldım. Bana çok büyük bir ders oldu, merak eden varsa yazsın baksın sadece ben değilim bu sorunları yaşayan. Ve ayrıca inşallah müsait bir zamanda sorunla ilgili servis görüşmelerimi tüm videoları ve görselleri burada paylaşacağım.

sufi48 Çevrimdışı

sufi48 

Aktif Üye
29 Kas 2017
189
Bu video ile deneme yapabilirsin. Dikey şeritleri görceksin.

Merhaba hocam verdiğiniz video daki testleri yaptım dikey banding bulutlanma be ölü piksel yok .hatta bu işlerden çok iyi anlayan bir arkadaşa rica ettim oda baktı ben belki anlamamışımdır diye.tabi sorunlar vardır belki fazla tv ye bakma fırsatım olmadığı için göremiyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt