Philips 49PUS7503 Ultra İnce 4K UHD LED Android TV İncelemesi

E Çevrimdışı

em1r. 

Aktif Üye
25 May 2018
183
49
M Madatruk,
Kardeşim hoşgeldin.paylaşımların geliştiriyor tv yi aklına sağlık
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

@Madatruk,hocamın Bu ifadesine dikkat arkadaşlar.neye para veriyorsunuz anlayın bulutmuş pixelmiş her markada olabilir

Bugün Chromecast anlatacağım. Philips para verip bu programı almış. Android tv üstünde var nasıl kullanacağınızı size göstereceğim.

SAMILO Çevrimdışı

SAMILO

Aktif Üye
15 Şub 2018
181
Merhaba,

Ben baya memnumun. Şimdiye kadar bir problem olmadığı için servis konusunda birsey diyemeyeceğim. Bulutlanma kosunda bi deneyimim olmadı, dağılma falan görmedim.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Arkadaşlar merhaba,

Bugün Chromecast anlatacağım. Philips para verip bu programı almış. Android tv üstünde var nasıl kullanacağınızı size göstereceğim.

Öncelik bu özellik ne işe yaradığın anlatım. Chrome web tarayıcısı üstünde, o an web sayfasında ne varsa Philips Android TV yansıtabiliyoruz. Ben özellikle netten açtığım filmleri bu şekilde izleyebiliyorum. Android TV üstünde web tarayıcısı pek bana hitap etmediği için bu yolu izledim.

Şimdi, Chrome web tarayıcısından bir web sitesi açıyoruz. Açtıkdan sonra; Chromedan "yayınla" seçiyoruz.

Tavsiyeforum.jpg

Sonra ise bir ekran açılacak; oradan ise Philips TV ismini göreceksiniz. Onu seçtiğinizde PC ekranı direkt TV yansıyacak.

Tavsiyeforum2.jpg

artık web isteside film tam ekran yapınca direkt Andorid TV filmi izleyebileceksiniz. Tekrar kapatmak içinde yayınla kısmını tıkladıktan sonra durdur deyince tekrar normal televizyon ekranı gelecek. Network üstünden bağlandığından, kesitti falan bende olmadı. Eğer internetinizde iyiyse bu şekilde isterseniz filmleri izleyebilirsiniz.

Dostum sağolasın eline emeğine sağlık. Kodi konusunda verdiğin bilgileri de okudum onlarda çok yararlı oldu. Kodi konusunda eklenti ihtiyacım var şu anda Türkvod kullanıyorum ama daha verimli bir eklenti arıyorum özellikle malum kanallar için.Malum kanallar deyince yanlık anlaşılmasın 22 kişinin bir topun peşinde koştuğu malum kanallar ve yerli yabancı dizi ve film kanalları. Varmı tavsiye edeceğin bir şeyler.
Buarada android tv ileilgili yeni bilgilendirmelerini de bekliyorum

M Çevrimdışı

Madatruk

Yeni Üye
5 Haz 2018
26
44
Dostum sağolasın eline emeğine sağlık. Kodi konusunda verdiğin bilgileri de okudum onlarda çok yararlı oldu. Kodi konusunda eklenti ihtiyacım var şu anda Türkvod kullanıyorum ama daha verimli bir eklenti arıyorum özellikle malum kanallar için.Malum kanallar deyince yanlık anlaşılmasın 22 kişinin bir topun peşinde koştuğu malum kanallar ve yerli yabancı dizi ve film kanalları. Varmı tavsiye edeceğin bir şeyler.
Buarada android tv ileilgili yeni bilgilendirmelerini de bekliyorum

Merhaba,

O konuyu buradan anlatırım ama ne derece etik olur bilmeyeceğim için özelden msj atarsan anlatırım. Bir program üstünden izleyebilirsin.

Yakında zamanda müsait olursam :) bulut üstünden USB kullanmadan falan dosya gönderip .apk yüklemeyi de anlatacağım. Benim iş yeri, bilgisayarıda her şeyi kısıtladığı için sürekli başka çözümler üretiyorum :)

Şuan planda:
49pus7503 program (.apk) yükleme, (= USB ve bulut üstünden,)
Server kullanma IPTV yani, => program önerisi,
Iphone telefonunu TV ekranına atma, buradan video izleme (Youtube değil )

Y Çevrimdışı

yi3diz

Yeni Üye
10 Eki 2018
3
32
Merhaba arkadaşlar, Android telefonlarda da ayarlar, ağ bölümünden kablosuz ekrana yansıt özelliğini kullanarak telefon ekranını direk olarak tvnize yansıtabilirsiniz. Bunun için tv ve telefonunuzun aynı ağa bağlı olması yeterli olacaktır

M Çevrimdışı

Madatruk

Yeni Üye
5 Haz 2018
26
44
Merhaba,

Daha önce söylediğim gibi .apk yüklemeyi anlatacağım. Bir kaç konuda bilgi vermek istiyorum. Antroid TV'de Google Play'de Android TV için yapılan programları yükleyebiliriz. Ama bazı programlar Google Play'de yok ve dışarıdan yüklememiz gerekecek. Örnek vermek gerekirse Chrome web tarayıcısı gibi... Bu program Andoid TV'deki Google Play'de bulunmuyor. Android TV ile gelen web tarayıcıları çok hoşunuza gitmezse, ki benim hoşuma gitmediği için bu yolu izlemiştim. Ama tabi tam Android TV bazen denklik olmayabiliyor. Denemek gerekiyor.

Progam yüklemek için en iyi programlardan biri ES dosya yöneticisi. Bu programı Android TV den yükleyebiliriz.

Öncelikle Android TV'de Google Play girip, Buradan ES dosya yöneticisi seçeceğiz.

IMG_0701.jpg

sonra programı yükledikden sonra bir açalım. Çalıştığına emin olalım.

Sonra istediğimiz bir programı indireceğiz.

veya

gibi bir yerden indiriceğiz. İsterseniz İphone ekrana yasıtmak için AirPlay Pro programını indireceğiz.

dan arama yerinden Airplay değince son versiyonunu indireceğiz. İndirdiğimiz proramı USB disk ekliyoruz. Sonra ES dosya yöneticisi açıyoruz.

IMG_0702.jpg

buradan USB disk seçip pogramı yüklemek kalıyor. Eğer bilinmeyen kaynak hatası verirse bilinmeyen kanak yükleyi seçebilirsiniz.

www.youtube.com/watch?v=uRTaRKNI5yM --> Kullanma videosu

bu bir deneme olsun. Bir sonraki yazımdan USB olmadan bulut üstünden ES Dosya yöneticisiden nasıl yükleme yapacağımızı anlatacağım.

Son düzenleme:
E Çevrimdışı

em1r. 

Aktif Üye
25 May 2018
183
49
Merhaba,

Daha önce söylediğim gibi .apk yüklemeyi anlatacağım. Bir kaç konuda bilgi vermek istiyorum. Antroid TV'de Google Play'de Android TV için yapılan programları yükleyebiliriz. Ama bazı programlar Google Play'de yok ve dışarıdan yüklememiz gerekecek. Örnek vermek gerekirse Chrome web tarayıcısı gibi... Bu program Andoid TV'deki Google Play'de bulunmuyor. Android TV ile gelen web tarayıcıları çok hoşunuza gitmezse, ki benim hoşuma gitmediği için bu yolu izlemiştim. Ama tabi tam Android TV bazen denklik olmayabiliyor. Denemek gerekiyor.

Progam yüklemek için en iyi programlardan biri ES dosya yöneticisi. Bu programı Android TV den yükleyebiliriz.

Öncelikle Android TV'de Google Play girip, Buradan ES dosya yöneticisi seçeceğiz.

IMG_0701.jpg

veya

gibi bir yerden indiriceğiz. İsterseniz İphone ekrana yasıtmak için AirPlay Pro programını indireceğiz.

dan arama yerinden Airplay değince son versiyonunu indireceğiz. İndirdiğimiz proramı USB disk ekliyoruz. Sonra ES dosya yöneticisi açıyoruz.

IMG_0702.jpg

buradan USB disk seçip pogramı yüklemek kalıyor. Eğer bilinmeyen kaynak hatası verirse bilinmeyen kanak yükleyi seçebilirsiniz.

bu bir deneme olsun. Bir sonraki yazımdan USB olmadan bulut üstünden ES Dosya yöneticisiden nasıl yükleme yapacağımızı anlatacağım.
Teşekürler hocam.show yapmaya devam.tv sayende gelişmeye devam ediyor

E Çevrimdışı

em1r. 

Aktif Üye
25 May 2018
183
49
Merhaba,

IMG_0701.jpg

veya

IMG_0702.jpg

Es dosya yöneticisini yükledim.fakat apk yüklemeya çalışırken şöyle ekran geliyor izin ver diyorum.hiç bir hareket yok .philips bu durumu engellemiş herhalde yükleme yapmıyor.
20181123_002622.jpg

Bilinmeyen kaynaklarda açık.

M Çevrimdışı

Madatruk

Yeni Üye
5 Haz 2018
26
44
Es dosya yöneticisini yükledim.fakat apk yüklemeya çalışırken şöyle ekran geliyor izin ver diyorum.hiç bir hareket yok .philips bu durumu engellemiş herhalde yükleme yapmıyor.
20181123_002622.jpg

Bilinmeyen kaynaklarda açık.

Emir, Chrome başka bir versiyonu bir dene istersen. Ben bir ara yükledim ama hangi versiyondu aklımda değil.

M Çevrimdışı

Madatruk

Yeni Üye
5 Haz 2018
26
44
Emir, birde yüklenen programlar ana ekranda görünmez. En alttan "uygulamları" kısmı var. Oraya girip açman lazım. Olmadı Google Ekran yönet programı var. onuda bir ara denerim. o zaman bu gibi programları ana ekrana kısa yolunu ekleyebiliriz.

E Çevrimdışı

em1r. 

Aktif Üye
25 May 2018
183
49
M Madatruk,
Chorme.taraftartv.birde home luncher denen apk ları yüklerken dediğim aşamada ekran kalıyor.netten araştırdım aynı sorunu başkalarıda yaşamış.güncel yazılımla philips kısıtlamış deniyor.es dosya yönetici üstünden bir örnek yapabilirseniz bende deneme yapayım

M Çevrimdışı

Madatruk

Yeni Üye
5 Haz 2018
26
44
M Madatruk,
Chorme.taraftartv.birde home luncher denen apk ları yüklerken dediğim aşamada ekran kalıyor.netten araştırdım aynı sorunu başkalarıda yaşamış.güncel yazılımla philips kısıtlamış deniyor.es dosya yönetici üstünden bir örnek yapabilirseniz bende deneme yapayım

Emir, bulut üstünden az önce yükledim. Şunu bir denermisin;

Bunu USB indir, sonra bir yükle istersen. Bende USB içinde birlocker olduğu için Andoid TV de açamıyorum. Google one Drive attıyorum. ES dosya yöneticiden "Ag" üstünden kuruyorum.

Chrome kendisi önce SD üstünden açacak, sonra yükle yazısı çıkıncak. Yükleme bittiğide "Bitti" tıkla. Sonra uygulama yönete gidip açmayı bir dene, olmazsa tekrar bakalım.

IMG_0736.jpg

IMG_0738.jpg

IMG_0739.jpg

A Çevrimdışı

amonhotep

Yeni Üye
30 Nis 2018
44
47
Merhaba arkadaşlar, bende de pus7803 var. Sizin TV lerin kumandasında Air mouse özelliği ve ya klavyenin ortasındaki boş bölümde mouse özelliği var mı?

M Çevrimdışı

Madatruk

Yeni Üye
5 Haz 2018
26
44
Merhaba arkadaşlar, bende de pus7803 var. Sizin TV lerin kumandasında Air mouse özelliği ve ya klavyenin ortasındaki boş bölümde mouse özelliği var mı?

Merhaba,

7503 bu özellik bulunmuyor. Onun için ilk msj yazdığım küçük klavye mouse seti var. Onu kullaıyorum. USB ile taktığında direkt görüyor. Kumanda daki ortadaki boş bölüm pil için :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt