Philips 49PUS7503 Ultra İnce 4K UHD LED Android TV İncelemesi

M Çevrimdışı

Madatruk

Yeni Üye
5 Haz 2018
26
44
Merhaba,

KODI konusunda tekrar abasit bir bilgilendirme yapmak isterim. KODI hakkında daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Kısaca bizlerin en çok kullandığı işlevi Film,Dizi...vs media uygulamaları kullanma ve IPTV özelliğini faydalanmamızdır.

Bugün KODI'yi Philips 49PUS7503 serisinde kullandığım için nasıl yapılacağını anlatacağım. Sonrada IPTV denemeleri yaptıkdan sonra onu paylaşacağım.

KODI programını Google Play Store indireceksiniz. Ara "Search" kısmına KODI yazdıktan sonra program çıkınca "Yükle" demeniz yeterli olacaktır. Eğer kayıt olmanız gerekiyorsa, .gmail adresiniz varsa kolayca giriş yapabilisiniz.

Indiğinde ise KODI açıyoruz. Olay bundan sonra başlıyor. KODI kütüphane eklememiz gerekecek.

Neptune Rising Kodi video Addon beraber yükleyelim.

1…Kodi'yi açtıkdan sonra "System Settings" ikonuna tıklıyoruz.

How-To-Install-Kodi-17-17.6-Addons-and-Builds-Step-1.jpg

2… Sonra File Manager giriyoruz

How-To-Install-Kodi-17-17.6-Addons-and-Builds-Step-2.jpg

3… Sonra "Add Source" kaynak eklemek için giriş yapıyorsunuz.

How-To-Install-Kodi-17-17.6-Addons-and-Builds-Step-3.jpg

4… Açılan pencerede "NONE" tıklıyoruz.

How-to-Install-Flixnet-Add-on-Kodi-17.1-Krypton-step-4.jpg

5… Sonr açılan bar kısmına yazıp okey diyoruz.

How-to-Install-Neptune-Rising-Kodi-Addon-2018-Step-555.jpg

6… Isim kısmına ise Blamo yazabilirsiniz. isterseniz başka isimde yazabilirsiniz. Ama kolay takip için Blamo kalabilir.

How-To-Install-Death-Streams-Kodi-Addon-17-17.6-Step-6.jpg

7… Tekrar kaynak adresi ve ismi kontol ettikten sonra en altaki OK tıklıyoruz.

How-to-Install-Neptune-Rising-Kodi-Addon-2018-Step-777.jpg

8… sonra geri çıkıp ana dizindeki "Add-ons" giriyoruz.

How-To-Install-Vortex-Addon-Kodi-17-Krypton-Step-8.jpg

9… Girdikten sonra en üst sol kısımdaki "Package Installer Icon" tıklıyoruz.

How-To-Install-Vortex-Addon-Kodi-17-Krypton-Step-9.jpg

10…Burada "Install from zip file" kısmına giriyoruz.

How-to-Install-Watch-5S-Add-on-Kodi-17.1-Krypton-step-10.jpg

11… Açılan pencerede ise "Blamo" tıklıyoruz.

How-To-Install-Squad-Control-Kodi-Addon-Step-11.jpg

12… Açlan bölümde repository.blamo-0.1.3.zip tıklıyoruz.

How-To-Install-Mre-Blamo-1.3-Repso-May-19-Step-12.jpg

13… biraz bekleyeceğiz ve sağ üst kısmında "Blamo Repo Installed" görmemiz gerekecek.

How-To-Install-Death-Streams-Kodi-Addon-17-17.6-Step-13.jpg

14… Sorasında ise "Install from Repository" bölümüne giriyoruz.

How-to-Install-Watch-5S-Add-on-Kodi-17.1-Krypton-step-15.jpg

15… Açılan bölümde Blamo Repo bulup tıklayacağız.

How-To-Install-Squad-Control-Kodi-Addon-Step-15.jpg

16… Video Add-ons klasörüne giriyoruz

How-To-Install-Aragon-Live-Kodi-Addon-Step-16.jpg

17… Neptune Rising bulup tıklıyoruz.

How-To-Install-Blamo-Repo-and-Neptune-rising-Kodi-Addon-2018-Step-17.jpg

18… Install seçiyoruz ve yüklyoruz.

How-To-Install-Blamo-Repo-and-Neptune-rising-Kodi-Addon-2018-Step-18.jpg

sonra ana dizine gelip Add ons kısmında Neptune Rising tıklyacağız. ve movies kısmından istediğiniz video, film..... izleyebilirsiniz. Yeni film olur, eski film olur rahatca izleyebilirsiniz.

How-To-Install-Neptune-Rising-Addon-Kodi-17-17.6-Overview.jpg

video olarak örnek bir kütüptane yüklemesi

Birden fazla kaynak isteyen arkadaşlar ekteki diğer 2 kaynağıda yükleyebilirler.

Placenta

Genesis Reborn

daha fazla yüklemeye gerek yok. 3 adet aktif olan kütüphane (server) yeterli olacaktır.

Umarım yardımcı olmuşumdur iyi film seyretmeler :clap2:clap2

M Çevrimdışı

Madatruk

Yeni Üye
5 Haz 2018
26
44
M Madatruk,
Hocam sayende neptün ü yükledim.
Bu film ve dizilerde türkce alt yazı yapılabilirmi.birde kodi arayüzünü türkçe yapabilirmiyiz.neyse siz zaten bilgilendirme yapacaksınız.aklınıza sağlık.

em1r merhaba,

Evet alt yazı ekleyebiliriz ama her video'da değil. Neden ise paylaşım yapılan videoların formatlarının farklı olmasından dolayı.

Çoğuna yükleyebilirsin, video açtıkdan sonra kumandaki "Options" kısmına basıp en attaki sol köşede olan settings bölüne tıklayacaksın. Buradan "Audi ve subtitle settings" bölüme girip Browse for subtitle girip alt yazı dosyasını seçeceksin.

IMG_7018.jpg

Alt yazı dosyasını internetten indirmen gerekecek. İndirdiğin dosyayı USB disk'e yükleyip bu dediğim bölümden gösterecekesin.

IMG_7020.jpg

E Çevrimdışı

em1r. 

Aktif Üye
25 May 2018
183
48
M Madatruk,
Hocam teşk.ederim ben biraz kurcaladim.genel ayarlardan subtitle kısmindan türkce yaptim film ve diziler türkçe alt yazılı geldi şasırdim valla hemde yazılar cuk diye oturuyor.sistem otomatikmi bulup çekiyor yazıyı anlamadım.dizilerimi çok rahat izledim.birde su internet hızımız iyi olsa tadı fena.sizden maç linkleri felan bekliyecem ona göre

E Çevrimdışı

eros68

Yeni Üye
16 Haz 2018
4
55
Merhaba, 49pus7503 100hz mi 50 hz mi ? Eğer 50hz ise 50pus7303 ile bunun arasında hangisini tercih etmek lazım. Sanırım ikisi de va panel ama pus7303 direkled olduğu için ışık sızma riski daha az değil mi.

E Çevrimdışı

eros68

Yeni Üye
16 Haz 2018
4
55
Bu arada bir de 43pus6503 varmış, o da va direct led. Ben aslında 43pus6501 sahibiyim ve çok memnunum, tek eksiği ips olduğu için karanlık sahne performansı biraz zayıf. Bunun yerine 6503 veya 7503 alsam bu sefer de 50hz oldukları için bana 100hz panelli pus6501 i aratır mı? Tek kriterim yüksek görüntü kalitesi ve akıcılık...

emre.koc Çevrimdışı

emre.koc

Yeni Üye
22 Mar 2018
21
32
Bu arada bir de 43pus6503 varmış, o da va direct led. Ben aslında 43pus6501 sahibiyim ve çok memnunum, tek eksiği ips olduğu için karanlık sahne performansı biraz zayıf. Bunun yerine 6503 veya 7503 alsam bu sefer de 50hz oldukları için bana 100hz panelli pus6501 i aratır mı? Tek kriterim yüksek görüntü kalitesi ve akıcılık...
Hocam 49pus7502 ye bak istersen birde

M Çevrimdışı

Madatruk

Yeni Üye
5 Haz 2018
26
44
Merhaba, 49pus7503 100hz mi 50 hz mi ? Eğer 50hz ise 50pus7303 ile bunun arasında hangisini tercih etmek lazım. Sanırım ikisi de va panel ama pus7303 direkled olduğu için ışık sızma riski daha az değil mi.

eros68 merhaba,

49PUS7503 ve 50PUS703 ikiside 50hz. 7303 dediğin gibi direct led, 7503 ise edge led, yanlız 7503 400cd/m2 iken 7303 350cd/m2 parlaklık PPI arasıdna ufak bir fark avr. Arada panel'den dolayı farklar var. 100hz ararsın her türlü piyasada IPS ekranlar var. tabi televizyonu ne için kullandığınada bağlı. Benim sana önerrim; 6501 aslında çok eski bir model değil, 1 yıl daha seni rahat idare eder. SOnrasında oled alman daha iyi olur. UHD TV den direkt oled terfi etmiş olursun derim. Ama yeni televizyon alcaksan VA olsun 50hz olsun dersen 7503 öneririm. 100hz istiyorsan şuan piyasa VA varmı çok görmedim. olan IPS ise 100hz oda seninkinle aynı. Yani 7502 IPS ekrana baksan çok 6501 ile arada çok fark olacağını zannetmiyorum. yinede ustalara sormanda yara var.

E Çevrimdışı

eros68

Yeni Üye
16 Haz 2018
4
55
eros68 merhaba,

49PUS7503 ve 50PUS703 ikiside 50hz. 7303 dediğin gibi direct led, 7503 ise edge led, yanlız 7503 400cd/m2 iken 7303 350cd/m2 parlaklık PPI arasıdna ufak bir fark avr. Arada panel'den dolayı farklar var. 100hz ararsın her türlü piyasada IPS ekranlar var. tabi televizyonu ne için kullandığınada bağlı. Benim sana önerrim; 6501 aslında çok eski bir model değil, 1 yıl daha seni rahat idare eder. SOnrasında oled alman daha iyi olur. UHD TV den direkt oled terfi etmiş olursun derim. Ama yeni televizyon alcaksan VA olsun 50hz olsun dersen 7503 öneririm. 100hz istiyorsan şuan piyasa VA varmı çok görmedim. olan IPS ise 100hz oda seninkinle aynı. Yani 7502 IPS ekrana baksan çok 6501 ile arada çok fark olacağını zannetmiyorum. yinede ustalara sormanda yara var.

Aslında ben de aynı paralelde düşünüyorum. Yeni 4ktv alacaksam 50 hz olmasını hiç istemiyorum. 100hz Va ise sadece 1 tane var Sony 49xf8577 o da 5800 tl yani çok pahalı. Belki de bekleyip oled e terfi etmek en mantıklısı.

X Çevrimdışı

xxfatal

Yeni Üye
29 Ağu 2018
1
34
Merhaba arkadaşlar bugün 49pus7803 aldım yarın kuracaklar bu model IPS panel mis acaba 7503 ile değiştirsem mi diye düşünüyorum çok fark var mı ? Genel olarak 4k film izleyecegim bu arada

A Çevrimdışı

AzorAhai

Yeni Üye
9 Eyl 2018
7
38
Konu sahibi arkadaş ve diğer bu tv yi kullanan arkadaşlar cevaplayabilirse sevinirim;
bende yakın zamanda 49pus7503 modelini aldım , tv hakkında pek bilgi sahibi değilim genel olarak nasıl bi tv
genel görüntü ayarları nasıl olmalı ve bu tv de 4k filmleri nasıl izleyebilirim ?

M Çevrimdışı

Madatruk

Yeni Üye
5 Haz 2018
26
44
herkese merhaba,

İş nedeniyle uzun zamandır yazamıyorum. Haftaya izinli olacağım, sormak istediğiniz bir konu varsa bu hafta boyunca yazabilirim.

BU hafta bilmeyen arkadaşlar için;
49pus7503 program (.apk) yükleme, (= USB ve bulut üstünden,)
Server kullanma IPTV yani,
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Konu sahibi arkadaş ve diğer bu tv yi kullanan arkadaşlar cevaplayabilirse sevinirim;
bende yakın zamanda 49pus7503 modelini aldım , tv hakkında pek bilgi sahibi değilim genel olarak nasıl bi tv
genel görüntü ayarları nasıl olmalı ve bu tv de 4k filmleri nasıl izleyebilirim ?

Merhaba,

Öncelikle TRT 4K başlayabilirsin. buradan izleyebilirsin veya USB üstünden dene derim. En kötü ilk sayfadaki KODI üstünden paylaşımdan da bulabilirsin.

Görüntü ayarlarında ben memnunum daha iyi olsun diye ince ayar yapanlar var ama ortamın ve ekranın ölçümü program ile test ettikden sonra çıkan grafilere göre ayar yapılıyor. ben denedim ama beni çok cezbedecek bir noktada değildi. genellikle standart ve Canlı (=sıcak) modda kullanıyorum. Ben çok memnunum, soracağın sorular varsa tekrar konuşalım.

Son düzenleme:
F Çevrimdışı

Frh91

Yeni Üye
12 Eki 2018
7
31
Merhaba M Madatruk hocam bayadir kullaniyosunuz nasıl memnunmusunuz bulutlanma vb. Sorunlarla karsilasanlar servisinden muzdarip olanlar var sizde bu sıkıntı oldumu malum tvler çok pahalandi 49pus7503 ile 49xf8577 isteklerimi karşılayan modeller ama sony 1200 lira daha pahali

M Çevrimdışı

Madatruk

Yeni Üye
5 Haz 2018
26
44
Merhaba M Madatruk hocam bayadir kullaniyosunuz nasıl memnunmusunuz bulutlanma vb. Sorunlarla karsilasanlar servisinden muzdarip olanlar var sizde bu sıkıntı oldumu malum tvler çok pahalandi 49pus7503 ile 49xf8577 isteklerimi karşılayan modeller ama sony 1200 lira daha pahali

Merhaba,

Ben baya memnumun. Şimdiye kadar bir problem olmadığı için servis konusunda birsey diyemeyeceğim. Bulutlanma kosunda bi deneyimim olmadı, dağılma falan görmedim.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Arkadaşlar merhaba,

Bugün Chromecast anlatacağım. Philips para verip bu programı almış. Android tv üstünde var nasıl kullanacağınızı size göstereceğim.

Öncelik bu özellik ne işe yaradığın anlatım. Chrome web tarayıcısı üstünde, o an web sayfasında ne varsa Philips Android TV yansıtabiliyoruz. Ben özellikle netten açtığım filmleri bu şekilde izleyebiliyorum. Android TV üstünde web tarayıcısı pek bana hitap etmediği için bu yolu izledim.

Şimdi, Chrome web tarayıcısından bir web sitesi açıyoruz. Açtıkdan sonra; Chromedan "yayınla" seçiyoruz.

Tavsiyeforum.jpg

Sonra ise bir ekran açılacak; oradan ise Philips TV ismini göreceksiniz. Onu seçtiğinizde PC ekranı direkt TV yansıyacak.

Tavsiyeforum2.jpg

artık web isteside film tam ekran yapınca direkt Andorid TV filmi izleyebileceksiniz. Tekrar kapatmak içinde yayınla kısmını tıkladıktan sonra durdur deyince tekrar normal televizyon ekranı gelecek. Network üstünden bağlandığından, kesitti falan bende olmadı. Eğer internetinizde iyiyse bu şekilde isterseniz filmleri izleyebilirsiniz.

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri