Philips 43PUS6262 - Farklı Ülke Yazılımı

selfmachine Çevrimdışı

selfmachine

Aktif Üye
9 Eki 2018
59
41
Selamlar,

Başlıkta da belirttiğim üzere sahip olduğum 43PUS modeline İngiltere versiyonundaki ( ) yazılımı yüklemek istiyorum. Bunun sebebi de Türkiye versiyonunda smart uygulamalarında ülke değiştirsen de bazı uygulamalara (BBC iPlayer, ITV Hub, All 4, Demand 5, UKTV Play..) erişemiyorsun. Bu paylaştığım linkteki yazılımı USB ile tv'ye taksam bu yazılım ile uygulamalara erişmem mümkün mü?

Teşekkürler,

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
philips hakkında benim bilgim yok ama şöyle örnek vermek isterim.
bazı yurtdışı üretimleri ihraç fazlası olarak türkiyeye sokan vestel cihazlarında örnek: mb130 ana kart dediğimiz vestelin en iyi diyebileceğimiz karttır. Bu karta türkiye için ayrı yurt dışı için ayrı patentleri bulunuyor. Karşımıza bazı kullanıcılar çıkıyor ve netfilix olmadığını belirtiyor. türkiye üretimi olan 3.62.35 versiyon yazılımını veriyoruz yüklüyor türkiye üretiminde var ama o kullanıcıda çıkmıyor. geçiyoruz 2. çözüme modlama dediğimiz yöntem ile tv içinde gömülü olan profil dosyalarını arıyoruz ve deniyoruz yine çıkmıyor. Yani vestel için bu işlem olmuyor. Diğer markalarda dediğim gibi olurmu bilgim yok, televizyonunun orjinal yazılımları var ise deneyebilirsin olmassa tekrar kendi orjinal yazılımına dönersin. tabi bu işlem sorun çıkarırmı bilemiyorum.

Son düzenleme:
S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
Bir şekilde o uygulamaları açsanız bile pek çalışmayacaktır, zira bu uygulamalar Türkiye'de olduğunuzu ip no üzerinden anlayıp engelleyecektir (yayın hakları, yasal izinler vb nedeniyle). Tv üzerinde veya harici vpn de deneyebilirsiniz ama verimli olmayacaktır. Belli başlı vpnleri tespit edebiliyorlar.

Philips konusunda bilgim yok ama bazı cihazlarda (LG mesela) kuruluş ekranında seçilen ülkeye göre uygulamalar yükleniyor. Bunu da deneyebilirsiniz.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,366
64
Bir şekilde o uygulamaları açsanız bile pek çalışmayacaktır, zira bu uygulamalar Türkiye'de olduğunuzu ip no üzerinden anlayıp engelleyecektir (yayın hakları, yasal izinler vb nedeniyle). Tv üzerinde veya harici vpn de deneyebilirsiniz ama verimli olmayacaktır. Belli başlı vpnleri tespit edebiliyorlar.

Philips konusunda bilgim yok ama bazı cihazlarda (LG mesela) kuruluş ekranında seçilen ülkeye göre uygulamalar yükleniyor. Bunu da deneyebilirsiniz.
Açılsa da izliyemezsin,ben vestelde yapmıştım ,mesela BBC tıkladığımda ülke hatası vermişti :) Yani sevgili Swift'e katılıyorum :ok

selfmachine Çevrimdışı

selfmachine

Aktif Üye
9 Eki 2018
59
41
Ücretli bir DNS servisi kullanıyorum, o yüzden yapabilirsem coğrafya engelini de aşmış olacağım.

selfmachine Çevrimdışı

selfmachine

Aktif Üye
9 Eki 2018
59
41
İlgili yazılımı USB'ye atıp televizyona taktım ama maalesef bir yazılım olarak algılamadığı için yükleme olmadı. farklı bir yolu var mı bunu yapmanın?

S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
Ücretli bir DNS servisi kullanıyorum, o yüzden yapabilirsem coğrafya engelini de aşmış olacağım.

Dediğiniz yöntemi Netflix için bir dönem kullandım, ama onlar o yöntemi de çözdüler. BBC, ITV vb gibi İngilizce içerik üretip yayınlayan büyük markaların buna önlem almayacağını hiç sanmıyorum. Zira içerikleri dünyanın her yerinde para ediyor, telif haklarını azami şekilde koruyorlardır.

Umarım başarırsınız ama biraz nafile bir çaba olduğunu düşünüyorum.

selfmachine Çevrimdışı

selfmachine

Aktif Üye
9 Eki 2018
59
41
Kullandığım DNS servisiyle Netflix ( toplam 10 ülke içeriğine), HBO, Showtime, Hulu ve tabii ki BBC iPlayer'e telefon, web ve Mi Box'tan sorunsuzca erişebiliyorum. Şu an benim en büyük problemim televizyonun yazılmını değiştirebilmek :)

S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
Kullandığım DNS servisiyle Netflix ( toplam 10 ülke içeriğine), HBO, Showtime, Hulu ve tabii ki BBC iPlayer'e telefon, web ve Mi Box'tan sorunsuzca erişebiliyorum. Şu an benim en büyük problemim televizyonun yazılmını değiştirebilmek :)

Valla Mi Box S var bende. Cihaz biraz yeni. Bence detayları paylaşın biraz, sakıncası yoksa.

Elimde Mi Box varken TV 'yi zorlar mıydım bilemiyorum. :)

selfmachine Çevrimdışı

selfmachine

Aktif Üye
9 Eki 2018
59
41
Valla Mi Box S var bende. Cihaz biraz yeni. Bence detayları paylaşın biraz, sakıncası yoksa.

Elimde Mi Box varken TV 'yi zorlar mıydım bilemiyorum. :)

BBC iPlayer'in henüz Android TV uygulaması yok. Normal Android uygulamasını kullanmak oldukça sıkıntılı (mouse kullanmak, ekranın yan açılması... vs)

Kullandığım DNS bu:

14 günlük deneme sürümüyle sen de test edebilirsin. Zaman zaman Netflix'te ülke değiştirdiğimde sıkıntı (proxy hatası...vs) oluyor ama genelde istediğim ülkeyi stabil şekilde izleyebiliyorum.

U Çevrimdışı

Uğurbar

Yeni Üye
10 Şub 2020
2
36
BBC iPlayer'in henüz Android TV uygulaması yok. Normal Android uygulamasını kullanmak oldukça sıkıntılı (mouse kullanmak, ekranın yan açılması... vs)

Kullandığım DNS bu:

14 günlük deneme sürümüyle sen de test edebilirsin. Zaman zaman Netflix'te ülke değiştirdiğimde sıkıntı (proxy hatası...vs) oluyor ama genelde istediğim ülkeyi stabil şekilde izleyebiliyorum.
Merhaba özelden görüşelim istersen benimde aynı düşüncem var

selfmachine Çevrimdışı

selfmachine

Aktif Üye
9 Eki 2018
59
41
Bununla ilgili hala çözüm bulamadım. Tv'ye uzun zamandır da güncelleme gelmiyor. Yardımcı olabilecek birileri var mıdır?

Geri
Üst Alt