Petek temizliği zamanı

P Çevrimdışı

Pitbull

Kayıtsız / Doğrulanmamış
4yil ince yaptirmistim simdi kendim yaptim su basarak cikis vanasinida acarak devir daim yaprim her petegi Umut Barış Umut Barış yazdigi gibi tek tek. Ptc sendorunu sokup baktim biraz oksitlenmisti temizleyip taktim ama duzelmedi. Sicak suyu acinca hic tepki yok atesleme vs yapmiyor ariza kodu da yok
Kaloriferler de ateşleme sağlanıyor ve su ısınıyor sadece sıcak su da tepki vermiyor ateşleme yapmıyorsa su akış sensörü diger adıyla akış türbini arızalıdır.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
4yil ince yaptirmistim simdi kendim yaptim su basarak cikis vanasinida acarak devir daim yaprim her petegi Umut Barış Umut Barış yazdigi gibi tek tek. Ptc sendorunu sokup baktim biraz oksitlenmisti temizleyip taktim ama duzelmedi. Sicak suyu acinca hic tepki yok atesleme vs yapmiyor ariza kodu da yok

Elektrod çakıyor mu peki? Yanma odasını gösteren cam var mı?
Su akış sensörünün kablolarını kontrol edin. Belki elinizle fark etmeden bir kablo yerinden oynadı.
Ben tecrübeli değilim o yüzden şunu yapın bunu yapın diyemem.
Size de tavsiyem fazla kurcalamayın.
Paragöz olmayan bir servis çağırın o soruna bir çözüm bulsun.

P Çevrimdışı

Pitbull

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Su akış sensörü ortalama montaj dahil 300₺ dir.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,448
32
Viessmanda en son 200-250₺ ye takıyorduk. Bu zamlar olmadan önce.
Hocam yanlış anlamayın zira bende bir emekçi olarak bilginin , emeğin karşılığını çok iyi biliyorum.Kamu da işçiyim. Ancak 50 liralık veya 100 liralık parça niçin işçilik adında iki katı ücret alınıyor?Tanıdık kombicim dizayn dandik taiwan malı 1000 liralık kombinin n11 de 100 liralık sigma gaz valfini komşuma 300 liraya değiştirdi +40 lira servis ücreti aldı.Sizce bu etik mi ?

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
41
Hocam yanlış anlamayın zira bende bir emekçi olarak bilginin , emeğin karşılığını çok iyi biliyorum.Kamu da işçiyim. Ancak 50 liralık veya 100 liralık parça niçin işçilik adında iki katı ücret alınıyor?Tanıdık kombicim dizayn dandik taiwan malı 1000 liralık kombinin n11 de 100 liralık sigma gaz valfini komşuma 300 liraya değiştirdi +40 lira servis ücreti aldı.Sizce bu etik mi ?
her yerde aynı sorun yok mu zaten.

5 sene önce kombımızın beyni yanmıştı. değişmesi gerekli. aradım servisi kayıt acıldı. dediler elemanlar gün içerisinde gelip bakıcaklar... geldi bir eleman açtı guzelce kombıyı. "beyın arızalı degısmesı gerek" dedim " hadiiii canımmmmm :sopa1" :hihi:hihi.. bende onun icin aramıştım vs falan filan derken sordum
- ne kadara degişicek hocam beyni ..
( yanlış hatırlamıyosam ) o zaman 380 tl gibi bi rakam soylemişti....
- tamam degıstırelım . dedim yarın gelip degıstırcez dedıler ve gittiler..

ertesi gün servisten geldiler. kombıye ilk bakan arkadas gırdı içeri ve
-çırak gelıyo abı kapama kapıyı dedi.
1dk sonra çırak gözuktu ve BİNGOOOOO :yeah:yeah:yeah
benım kankardesım dedıgım kardesım dedıgım birsinin yeğeni :hoba1:hoba1
Sertaç abi senin kombi mi arızalıydı dedi
dedim evet yeğenim fln sohbet muhabbet.
ustası sordu - tanıdık mı arkadas
yegende evet usta abimin arkadası fln dedi
hmmm mıımmm homurtular çıkardı fln.
neyse taktılar beyni.. sıra geldi ödemeye :kiskis

bizim yeğen abi 50 tl beyın demez mi :saskin:saskin:saskin:saskin
dedim nooluyoz lan :kas
işçilikte 50 tl ver tamamdır dedi ustası
yanı 380 tl lik + işçilikte ne kadar alıcaktı kimbilir beyni 100 tl ye taktırmıştık o zaman ...

servis girince işin içine direk g...........r

P Çevrimdışı

Pitbull

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Viessman yetkili servisinde çalışırken fiyatlar böyleydi, parça ithal ve orijinaldir. 1 yıl da garanti verilir. Mercedes ile tofaş ın tampon fiyatlarının aynı fiyatta olmasını beklemek yanlışdır. 1500₺ lik kombi ile 3000₺ lik kombinin yedek parça fiyatının aynı olması beklenmez. Parça fiyatını viessmann belirler, servis üzerine servis ücreti koyar.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Viessman yetkili servisinde çalışırken fiyatlar böyleydi, parça ithal ve orijinaldir. 1 yıl da garanti verilir. Mercedes ile tofaş ın tampon fiyatlarının aynı fiyatta olmasını beklemek yanlışdır. 1500₺ lik kombi ile 3000₺ lik kombinin yedek parça fiyatının aynı olması beklenmez. Parça fiyatını viessmann belirler, servis üzerine servis ücreti koyar.

Sensörü dışarıdan almıyo mu normalde fabrika? Bir kalıp parça için mi bu ücreti belirliyor? :sirit

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
her yerde aynı sorun yok mu zaten.

5 sene önce kombımızın beyni yanmıştı. değişmesi gerekli. aradım servisi kayıt acıldı. dediler elemanlar gün içerisinde gelip bakıcaklar... geldi bir eleman açtı guzelce kombıyı. "beyın arızalı degısmesı gerek" dedim " hadiiii canımmmmm :sopa1" :hihi:hihi.. bende onun icin aramıştım vs falan filan derken sordum
- ne kadara degişicek hocam beyni ..
( yanlış hatırlamıyosam ) o zaman 380 tl gibi bi rakam soylemişti....
- tamam degıstırelım . dedim yarın gelip degıstırcez dedıler ve gittiler..

ertesi gün servisten geldiler. kombıye ilk bakan arkadas gırdı içeri ve
-çırak gelıyo abı kapama kapıyı dedi.
1dk sonra çırak gözuktu ve BİNGOOOOO :yeah:yeah:yeah
benım kankardesım dedıgım kardesım dedıgım birsinin yeğeni :hoba1:hoba1
Sertaç abi senin kombi mi arızalıydı dedi
dedim evet yeğenim fln sohbet muhabbet.
ustası sordu - tanıdık mı arkadas
yegende evet usta abimin arkadası fln dedi
hmmm mıımmm homurtular çıkardı fln.
neyse taktılar beyni.. sıra geldi ödemeye :kiskis

bizim yeğen abi 50 tl beyın demez mi :saskin:saskin:saskin:saskin
dedim nooluyoz lan :kas
işçilikte 50 tl ver tamamdır dedi ustası
yanı 380 tl lik + işçilikte ne kadar alıcaktı kimbilir beyni 100 tl ye taktırmıştık o zaman ...

servis girince işin içine direk g...........r

Karttaki bir komponent arızasıydı büyük ihtimal sizin kombinin sorunu.:sirit

P Çevrimdışı

Pitbull

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Sensörü dışarıdan almıyo mu normalde fabrika? Bir kalıp parça için mi bu ücreti belirliyor? :sirit
Almanyada üretilip Türkiyeye geliyordu. Biz ne lazımsa sipariş geçerdik parça bize il dağıtıcılarından veya istanbuldan gelirdi. Şunu da belirtiyim alman malı bakım yüzü görmemiş tesisatın içinde toprak kum kalmış olmasına ragmen 7 sene dayanmış. Parça için gidip bakıma da randevu verebiliyorduk.

Geri
Üst Alt