Petek Temizliği Yapılmalımı

P Çevrimdışı

pangirl

Yasaklı Üye
14 Ağu 2021
18
42
tesisat yapılırken oksijen bariyerli boru kullanılırsa tesisatın temizliğine gerek olmaz. türkiyede bu sistemler pek kullanılmadığı için sistemler birkaç yıl içerisinde kullanılamaz hale geliyor. çamurlaşmayı yapan sistem içine giren oksijendir. oksijen bariyerli boru kullanılırsa sisteme oksijen giremeyecektir.
ustam yerden ısıtma döşetmeyi düşünüyorum. Bu şekilde bir şey yapılmalı mı?

S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
Tam değil, biraz düzgün tesisatta bile, hele kombi tesisatı ise oldukça uzun süre gerek yoktur. Sudaki kirecin ve oksijenin miktarı bellidir. Tükenince paslanma ve kireçlenme durur. Bariyersiz boruda bile büyük ölçüde böyle. Bir de her sene temizlik diyenler olmuş. Temizliğe verilecek paraya 10 yıl kadar sonra komple sıfır petek seti takılır be :) Hem tamirden al hem de erkenden çürüyecek peteklerden malı götür. Tamam tamirci donut, francala vb yesin de bu kadar da vicdansızlık olmaz.

Otomotiv işi gibi bunda da bir akım yaratıp o temizliği bu temizliği diye para alma davası bu bence.

Hadi bir akım da ben başlatayım. Forumun yapısına uygun olacak şekilde “her yıl tv panel temizliği ve kart bakımı mutlaka yapılmalı” diyorum. Yoksa panelin içi çamur olur katmanlar yapışır yanar. Uzun ömür için şart. :p

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt