PC eski FAN ve bağlantı uçları bağlama YARDIM

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
ekran kartına faydası neden olmaz, kasa içini soğuturor dolayısı ile ekran karınıda soğutmuyormu

amd redon 4 gb üstündeki fan zaten küçücük taktığım büyük iyi üflüyor
ekran kartı fanı chipsetin tam üzerinde chipseti direk soğutur yakın olması lazım ekran kartı bozulunca anlarsın kartına uygun fan al sonra üzülürsün demedi deme :kiskis
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Siz belki de baya eskide kaldınız bilmiyorum, harici kart takıyorlar uzun zamandır?
Şimdilerde birkaç senedir Excalibur diye daha düzgün kasalar satmaya başladılar ama yine F/P değiller.
Dün ne ise bugün de aynı biraz. :hihi
ee bende eskiyi söyledim zaten :hihi

K Çevrimdışı

kabus22

Kayıtsız / Doğrulanmamış
valla ustalar şimdilik böyle kullanmak zorundayım bozulusa bozulur ,yeni kasa alma zamanı geldi dolar biraz düşene kadar idare edicem ,teşekkürler

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
valla ustalar şimdilik böyle kullanmak zorundayım bozulusa bozulur ,yeni kasa alma zamanı geldi dolar biraz düşene kadar idare edicem ,teşekkürler
bari o fanı ekran kartı fanın üstüne yapıştır tuttur yada ekran kartı fanını sök diş fırçası ile temizle bakım yap çalışır belki

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Senden kasa fotoları istenmiş,yarın kasayı çıkart yerinden, önce kapalı olarak bir foto çek,sonra sök yan kapağını ve bir de öyle foto çek 1-2 tane (anlaşılır biçimde olsun) ,sonra burada yayınla ,hem yardım istiyorsun hem de gerek yok diyorsun mubarek ,belki fan toz dolmuştur ,o fanı sök,etiketin olduğu yerdeki etiketi de sök ,milin olduğu yerde plastik rondela olacak,parmağınla bastırıp kanatları çıkartıp,temizle ve biraz gres yağı ile yağlayıp tekrar o plastik rondela kilitlene kadar bastırıp oturt o kanatları yerine,tak fişini bakalım,dönecek mi :),olmazsa zaten elindeki fanı takacaksın nasılsa :ok

K Çevrimdışı

kabus22

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Senden kasa fotoları istenmiş,yarın kasayı çıkart yerinden, önce kapalı olarak bir foto çek,sonra sök yan kapağını ve bir de öyle foto çek 1-2 tane (anlaşılır biçimde olsun) ,sonra burada yayınla ,hem yardım istiyorsun hem de gerek yok diyorsun mubarek ,belki fan toz dolmuştur ,o fanı sök,etiketin olduğu yerdeki etiketi de sök ,milin olduğu yerde plastik rondela olacak,parmağınla bastırıp kanatları çıkartıp,temizle ve biraz gres yağı ile yağlayıp tekrar o plastik rondela kilitlene kadar bastırıp oturt o kanatları yerine,tak fişini bakalım,dönecek mi :),olmazsa zaten elindeki fanı takacaksın nasılsa :ok
usta taktım fanı kullanıyorum şimdilik iyi ,sonrasına allah kerim

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Kasanınızın fotoğrafını çekip buraya eklermisiniz.iç dış kapaklar vs

Modeli ne?
Aygıt yöneticisi, görüntü bağdaştırıcıları kısmından bakar mısın?

Ben anladım kolay gelsin ?

K Çevrimdışı

kabus22

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Ekran kartını çıkarıp taktıp sadece tuhaf bir şekilde fan çalıştı, mantıksız bir durum :saskin

IMG_20201216_143112.jpg

K Çevrimdışı

kabus22

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Ekran kartının fanı çalışmazsa o şekilde kullanmayın karta zarar verirsiniz. Çalışmamasının sebebi muhtemelen fanların arkasında kalan tozdandır. Fanı elinizle hafif çevirmeyi deneyin katı bir şekilde mi duruyor.
yok, fan da katılık yok tu ,tuhaf bir şekilde sadece çıkarıp taktım çalıştı, nedenini anlamadım ama çok şükür düzeldi

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri