Pasta cila öneriniz var mı

O Çevrimdışı

oksijen

Yasaklı Üye
9 Nis 2022
35
39
Merhaba beyaz aracım için pasta cila almayı düşünüyorum internette şu iki ürünü gördüm birini de çizik alıcı olarak geçiyor diğerinin yorumlarına da baktığımda yine küçük çizikleri aldığını söylüyor ikisi arasındaki bariz fark konusunda kararsız kaldım aramızda ikisinin birbirinden farkı nedir kullananlar varsa yorumlarını rica ederim

mavi.jpg
kirmizi.jpg

Son düzenleme:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,433
Çizik giderici olanı önceki gün Mersin Çetinkaya mağazasında aldım, Henüz deneme fırsatım olmadı. Metal kutuda geliyor içi tam dolu değil %50 anca dolu sayılır.

Hızlı Cila olarak yıkama sonrası Meguiars kullanıyorum. Hem parlıklık veriyor hemde kirlenmesini geciktiriyor.

ultimate-quik-wax-hizli-sprey-wax-cila-v2-meguiartt2s-trkiye-1040-53-B.png

O Çevrimdışı

oksijen

Yasaklı Üye
9 Nis 2022
35
39
Çizik giderici olanı kullandıktan sonra uygulama şeklini ve aldığınız sonucu paylaşırsanız sevinirim teşekkürler

O Çevrimdışı

oksijen

Yasaklı Üye
9 Nis 2022
35
39
Sayın Sota Sota kırmızı rengi ile mavi rengi arasında ciddi bir özellik farkı var mı? Kırmızıda da çizikleri giderir yazıyor mavide de yazıyor. Ben maviden sipariş verdim henüz daha gelmedi kırmızının işini görür mü mavi yoksa kırmızıyı ayrıca sipariş vermem gerekiyor mu kararsız kaldım internette yaptığım araştırmalarda da ikisi arasında fark ile ilgili bir yorum bulamadım.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,433
Sayın Sota Sota kırmızı rengi ile mavi rengi arasında ciddi bir özellik farkı var mı? Kırmızıda da çizikleri giderir yazıyor mavide de yazıyor. Ben maviden sipariş verdim henüz daha gelmedi kırmızının işini görür mü mavi yoksa kırmızıyı ayrıca sipariş vermem gerekiyor mu kararsız kaldım internette yaptığım araştırmalarda da ikisi arasında fark ile ilgili bir yorum bulamadım.
Aynı ibareyi bende gördüm macunun kalınlığını kontrol etmek istedim ama seffaf makaronla kapaklar mühürlenmişti.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,880
aynen hocam önceki çizik pastası almıştım.
Daha önce denemek için aldım. İçeriği bayağı su gibi geldi bana. Hatta kullanmadım. Çizik giderme konusunda gözle görülmeyen kılcal çizikleri gideriyorsa birşey diyemem ama ben bir sonuç alamadım. Hatta hem manuel hem pasta cila pediyle makinayla denedim.

O Çevrimdışı

oksijen

Yasaklı Üye
9 Nis 2022
35
39
Daha önce denemek için aldım. İçeriği bayağı su gibi geldi bana. Hatta kullanmadım. Çizik giderme konusunda gözle görülmeyen kılcal çizikleri gideriyorsa birşey diyemem ama ben bir sonuç alamadım. Hatta hem manuel hem pasta cila pediyle makinayla denedim.
Siz hangisini almıştınız

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,433
amaçım ince çizikleri almak değil, bazen bir bakıyorsun kırmızı,siyah,mavi sürtünme lekesi oluyor. Bunları temizleme amaçlı aldım.

E Çevrimdışı

edward 

Yeni Üye
9 Şub 2019
45
amacınız küçük br bölgede oluşan çizikleri mi almak yoksa komple pasta cila mı?

komple pasta cila yapacaksanız polisaj makinesi şart.

Demir tozu temizligi+kil uygulaması+ kalın pasta+orta pasta+hare giderici+ cila işlemi ile uygulama biter. Yine polisaj makinesine uygun keçe+ sünger (sert+orta+yumuşak) gerekli.

Pasta olarak menzerna gibi silikonsuz pastalara bakın. Ben flowey almıştım.

Bu işlemler yorucu olur ve 1 günde zor biter.

Turtle wax ptfe etkili cilasını yada daha iyi markalar var onların cilasını alın el ile uygulayın. Boyanızı korur biraz parlaklık kazandırır çizikleri gidermez.

konuda ki autokit ürünlerini pek iş yapacak ürünler degil. Hem pasta hem cila görevi görecek tek ürün arıyorsanız 3d speed,menzerna all in one gibi ürünler var ama bu ürünler çizikleri doldurup maskeler bir süre sonra çizikler tekrar geri gelir.

Özetle komple arabayı hakkıyla pasta cila yapmak maliyetli ve yorucu bir iş. Sıradan yerlerde yapılan pasta cilaları hiç yaptırmayın daha iyi hakkıyla yapan yerlerde pahalı. Alın kaliteli bir cila el ile cila atın geçin.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt