Parkside marka akülü iş aletleri

Akigo35 Çevrimdışı

Akigo35 

Süper Üye
20 Tem 2020
1,124
43
Size parkside markasından bahsetmek istiyorum arkadaşlar. Almanya ve Hollanda'da ve tüm Avrupa ülkelerinde marketler zinciri olan Lidl marketinin kendi markasısir Parkside
Siyah renkli olan parkside performance ve yeşil renkli normal kullanim modelleri vardır. Performance yani siyah olanlar profesyonel kullanım içindir. Bu markadan neden bahsetmek istedim? .Hollanda'da consumentenbond adı altında bağımsız bir kuruluş hemen her şeyi diğer markalarla her koşulda kiyaslayarak, test ederek sonuçları paylaşır. Parkside performance akülü matkap, makita vb pahalı markalari testlerde geride bırakmıştır. Misal 300-400 euroluk marka bir akülü matkap yerine 70 euro değerindeki parkside birinci gelmiştir. Ben Türkiye'ye gelirken babama parkside set getirirken havalimaninda bütün 20volt akuleri çöpe atmışlar. Eve gittiğimde valizden akulerin atıldığında dair yazı çıkmıştı. Babama at bunları burda bu marka yoktur aküsüz ise yaramaz derken, İnternetse bu markanın Türkiye'de satıldığını gördüm. Matkap vb akülü araç gereç alacaksanız fiyat performans canavarı parkside kesinlikle tavsiyemdir. Türkiye'de gördüğüm Einhell markasını da kesinlikle tavsiye etmediğimi belirtertmek isterim.

1000008672.jpg
1000008673.jpg
1000008674.jpg

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,902
Bilgilendirme için teşekkür ederim. El aletleri çok seven biriyim yeni ürün alırken mutlaka bu firmayıda göz önünde bulunduracağım.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Özellikle hareketli aksamın dışındaki malzeme kalitesi görsellerde einhell v.b. ile kıyaslanabilir gibi görünmüyor. Ancak fiyat araştırması henüz yapmadım. Eğer astarı yüzünden pahalıya satılıyorsa Türkiye' de yine hayal olur gibi. :(

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
kisaca baktim markayi lidl icin einhell üretiyormus yani önermedigin marka önerdigini yapiyiyor kaynak google

bunlar basit ev aletleri agir ise gelmez bence

Akigo35 Çevrimdışı

Akigo35 

Süper Üye
20 Tem 2020
1,124
43
kisaca baktim markayi lidl icin einhell üretiyormus yani önermedigin marka önerdigini yapiyiyor kaynak google

Ben Google dan bakmıyorum bildiğimi söylüyorum. Parkside lidl markasıdır. Einhell Hornbach mağazasında satılır genelde ve burda kaliteli olarak görülen bir marka değildir. Özellikle belirttim parkside performance modeli ağır işlerde rahatlıkla kullanılabilir ki kullanıyoruz. Açıkçası kendim kalitesinden emin olmadığım şey hakkında yorum yapmam.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881

Gerçekten bu garip oldu işte. Bu kısmı sanki bosch yeşil seri mavi seri gibi oldu. Sağlam bir markanın tüm pazarlara (Ucuz, f/p, kaliteli-pahalı) penatüre olmak için birden fazla kalite bandında üretim yapması gibi. Ama işin ters olan tarafı ana markanın ürünlerinin yan markadan daha kalitesiz oluşu. (Tabii tamamen görsellere yönelik konuşuyorum. Yoksa ne hormonlu görüntülü çakma boschlar gördü bu gözler.) :haha

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Ben Google dan bakmıyorum bildiğimi söylüyorum. Parkside lidl markasıdır. Einhell Hornbach mağazasında satılır genelde ve burda kaliteli olarak görülen bir marka değildir. Özellikle belirttim parkside performance modeli ağır işlerde rahatlıkla kullanılabilir ki kullanıyoruz. Açıkçası kendim kalitesinden emin olmadığım şey hakkında yorum yapmam.
Quele üretimleri gibi mi?

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
ben ürün hakkinda bir fikir belirtmedim sadece agir isler yani profesyonel kullanimda süreklilik gerektiren montaj vs durumlarinda dayanikli olacagini düsünmedigimi söyledim bu bir deneyim degil düsünceydi ve bunu belirtmek icin "bence " dedim
ek olarak mesajin ana konusu o markayi baska bir markanin ürettigiydi ve üretici de senin önermedigin marka oldugunu ögrendigimi söyledim
ben de almanyada yasiyorum lidl,aldi.edeka,rewe vs gibi marketler taninmis markalarin ürünlerini sattigi gibi kendi isimleriyle yada belirlledikleri marka isimleriyle ürünlerde satarlar ve bunlari taseron firmalara ürettirirler
tabiki bu taseron firma bilinmeyene kücük bir firma olabilecegi gibi büyük firmalarda olabilir
ürünün icerigi ambalaji ve ismi farkli olsada bilinen bir markanin fabrikasinda ayni üretim bandinda üretiliyor genellikle
örnegin kisa bir süre henkel fabrikasinda calismistim dove vs bilinen bir cok sabun deterjan ayni makinalarda üretiliyordu simdi ismi aklimda olmasada lidl in x isimli sabunu dove ile ayni yerde üretilmis olabiliyor
bunun disinda lidl bir marketler zinciri ve arac gerec üretiminde bir arge yaptigini yada fabrika kurdugunu hic düsünmüyorum

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Farkettiyseniz yeşil ve siyah renkli 2 farklı üretimi var yeşil olan ev kullanıcılari için siyah yani performans modelleri ağır kullanım için. Ev kullanımı için olanlar bile Einhell den üstündür zira çok ağır koşullarda test ettim 🙃
Burada kullanıcı yorumlarıyla üretici ve supplier (Destek noktası) nın lidl olduğunu belirtiyor;

Burası da official parkside website;

:ok

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
ben ürün hakkinda bir fikir belirtmedim sadece agir isler yani profesyonel kullanimda süreklilik gerektiren montaj vs durumlarinda dayanikli olacagini düsünmedigimi söyledim bu bir deneyim degil düsünceydi ve bunu belirtmek icin "bence " dedim
ek olarak mesajin ana konusu o markayi baska bir markanin ürettigiydi ve üretici de senin önermedigin marka oldugunu ögrendigimi söyledim
ben de almanyada yasiyorum lidl,aldi.edeka,rewe vs gibi marketler taninmis markalarin ürünlerini sattigi gibi kendi isimleriyle yada belirlledikleri marka isimleriyle ürünlerde satarlar ve bunlari taseron firmalara ürettirirler
tabiki bu taseron firma bilinmeyene kücük bir firma olabilecegi gibi büyük firmalarda olabilir
ürünün icerigi ambalaji ve ismi farkli olsada bilinen bir markanin fabrikasinda ayni üretim bandinda üretiliyor genellikle
örnegin kisa bir süre henkel fabrikasinda calismistim dove vs bilinen bir cok sabun deterjan ayni makinalarda üretiliyordu simdi ismi aklimda olmasada lidl in x isimli sabunu dove ile ayni yerde üretilmis olabiliyor
bunun disinda lidl bir marketler zinciri ve arac gerec üretiminde bir arge yaptigini yada fabrika kurdugunu hic düsünmüyorum
Üstadlarım. İkinizin de haklı olduğu yönler vardır ancak özellikle düşünce bazında paylaşılan bilgileri geçmişten bilgilerle netleştirmek isterim.

Tabir yerindeyse dinozorlardan biri olduğum için bahsettiğim bazı markaları hatırlayabilir bilebilir, bazılarını hiç bilmeyebilirsiniz.

Yukarıda bahsettiğim quelle özellikle aldiler ve bir zamanlar hatırladığım kadarıyla yine ana ismi quelle olan marketlerde satılan ve yine aynı mağazaların üretimi, argesi ve detayıyla ilgilendiği bir markaydı. Halen olup olmadığı bilgisini sizler daha iyi bilirsiniz.

Miele de bir zamanlar yine aldi bünyesinde bulunan, hem satışının, hem servis hizmetinin aldi bünyesinde verildiği bir marka idi. Ancak şu anda hepinizin bildiği gibi özerk bir oluşum.

Krups markasını sizler bugün kahve makinaları ile biliyor olsanız da zamanında quelle ve aldi bünyesinde market markasıydı ve blender, mutfak robotu ürünleri ile hizmet veriyordu.

Dolayısıyla fason üretim mantığı her ne kadar Türkiye' ye benzese de bu kuralın dışında üretim bandına sahip market zincirleri uzun zaman önceden beri germen ülkelerinde (Almanya merkezli) mevcuttu.

Akigo35 Çevrimdışı

Akigo35 

Süper Üye
20 Tem 2020
1,124
43
Almanya'daki lidl bambaşka, ben Hollanda'da ki duruma göre yorum yaptım. Lidl başka firmalara belli standartlar altında ürün çıkartıp markasını veriyor ama bunlar gerçekten kaliteli oluyor. 5 de 1 fiyatına kaliteli ürün almak diyelimki bozuldu garantisi var garanti sonrası 1 tane daha almak sürekli ayni makineyi kullanmaktan iyidir bana göre tabi bu en kötü ihtimalle söylediğim şey. Ben isimde ağır koşullarda kullandım ve hiç yarı yolda bırakmadı.

Akigo35 Çevrimdışı

Akigo35 

Süper Üye
20 Tem 2020
1,124
43
Burada kullanıcı yorumlarıyla üretici ve supplier (Destek noktası) nın lidl olduğunu belirtiyor;

Burası da official parkside website;

:Tamam
Lidl(Hollanda) şubelerinds kendi markalarini satar gıdalar dahil ama her sattığı belli bir kalite standardının üstündedir aynı şekilde ev aletleri dahil. A firması b firması Çin firmasına ürettirebilir ki çok büyük markalar dahi çinde üretiliyor. Önemli olan üretilmesi istediği şeyin standardı lidl bu standardı düşük tutmuyor. Olay bu aslında 🙃

Geri
Üst Alt