Otomobil aküsü

T Çevrimdışı
8 May 2019
48
34
Arac da park farı yok zaten. Normal farları açık unutsam ötüyor. Bunlardan eminim..
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bu sabah marsa bastım. 6 ocak akşam 11 den beri hiç ellemedim. Sabah tek marsta aldı araba. Dışarısı 6 derece. Bence kaçak olsa bu araç bu soğukta çalışmazdi

devrimeren Çevrimdışı

devrimeren 

Aktif Üye
1 Mar 2019
279
Eğer hiç bi türlü olmuyosa sağlam aküyü takın araca gece eve giderken kutup başlarını sökün çalıştıracağınız zaman tekrar takıp çalıştırın. Eğer sorun olmazsa bir yerde şase vardır ama araç çalışmazsa demekki akü soğukta kendini boşaltıyor

E Çevrimdışı

Ertanpel 

Aktif Üye
9 Nis 2019
394
[SUP]Aracınızda kaçak yok üzerinden yük gecmesiyle lamba tepki veriyor fakat sadece + + olduğu için yanması gereken tam randımanda yanmıyor[/SUP]

[SUP]yük kesildiğinde zaten sönüyor[/SUP]

[SUP]ışık yanmasının sebebi direnç görevi görerek iletmesi yani elektirik yüküne tepki vermesi[/SUP]

[SUP]aracınızda kaçak olsa çalışmayan bir aksamın olması gerekir örneğin kontak yok iken çalısan aksamlar[/SUP]
[SUP]Çakmaklık,saat,park lambalarınız farlarınız, tavan lambanız çalışmıyor önemsemiyorsunuz bunu kontrol ettirin cunkü zaten sigortası atmıştır kaçak ihtimali yok[/SUP]

[SUP]Ancak su olabilir teyp kontak vermeden çalısıyorsa bunun aküyü bitirme ihtimali var [/SUP]

Son düzenleme:
S Çevrimdışı

SSBMAN

Aktif Üye
16 Ocak 2020
55
44
Hocam araçta kaçak olacağını sanmıyorum. Kaçak ölçmek basit. Avometreyi amper konumuna alıp artı ve eksi kutup ölçülecek. Yani Araç kapalı artı kutupus kötük, avometrenin bir probunu akünün artısına diğer probu aracın + kutup başına değidirip bakılacak. Çekilen bir amper var mı diye. Kapıları açıp kapattığınızda ampulun yanması normal. Muhtemelen kiliti aç kapa yapınca iç ışıklarda yanıp sönüyordur.
Sıfır akü bile bozuk çıkabilir. Garantisi vardır. Bence aldığını yere götürüp durumu anlatın işlem yapsınlar. Sorun olursa incinin genel merkezine yazın. Yokuşa sürerlerse ilçenizde ki hakem heyetine garanti ve fatura ile başvurun.Başvuru işlemi kısa ve kolay. İş ciddiye bindiği zaman firmalar çözüm üretmeye daha istekli oluyorlar.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Edit yapamadığım için tekrar yazmak zorunda kaldım kusura bakmayın. Siz çevrenizde iyi bir elektrikçi araştırabilirsiniz. Yada speedy(benzer başka şirketlere var) gibi daha kurumsal yerlere bakabilirsiniz. İşini iyi yapan yerlerde genelde dinamo ve akü test cihazı vardır. Bağlayıp bakarlar.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt