Ortak Yayında Bağış Miktarı 100 Milyar TL'yi Aştı

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
Bu yardımlar vergiden düşülecek mi düşülmeyecek mi. Burası önemli. Eğer ki vergiden düşülecekse bu, yardım, bağış değil şovdur. Zaten kendisinden çıkacak parayı bağış yapıyormuş gibi göstermektir. Esas yüce gönüllülük yine her zamanki gibi ülkemin gariban insanının davranışıdır.

A Çevrimdışı

aeronics 

Süper Üye
15 Kas 2020
581
44
Benim de görmeyi eklediğim acaba bu kadar bağış yapan eli açık işadamlarımızın kaç tanesi yaptıkları bağışları vergi muafiyetinde kullanacak.

Üstadım bence bu kurumlarda görev almaya çalış, olmadı gönüllüsü ol içlerindeyken gözünle görür elinle dağıtır içini rahatlatırsın... Haluk Levent bile Ahbab olarak Afad ile protokol imzalamış bu kurumlarla ortak çalışıyor. O bile güveniyorken neden bu güvensizlik oluşuyor?
O protokolü yapmak zorundaydı. Yapmasa sonu büyük ihtimal pandemi zamanında bağış hesaplarına el konan belediyelere dönecekti.
Yani protokolü imzalamak güvenmekten ziyade zorunluluktan.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,236
bir de bu olayın başka yönüne dikkat çekeyim,zira hükümet yalakası işler den ben bıktım gari!

Türk milleti zaten hep böyledir ve böyle olacaktır,bundan kimsenin şüphesi olmasın ama
özellikle hükümete bundan pay çıkarmasın!

Gelelim asıl mevzuya;sen fay hatının tam üstüne adeta "meydan okurcasına" hem rabbine
hemde onun fıtratına kafa tut yetmedi örneğin dere yatağına veya Gölü kurut(Amik gibi)
imara aç!!! yetmedi osuruk dan imar mevzuatı diye bir şey yaz-çiz ve yetmemiş gibi buna uygun
denetim yapma,yetmedi bir alay çakal "yap-satçıya" (Müteaahit demiyorum dikkat ederseniz!)
izin ver denetimden kaçır,kısaca ortada bir alay yolsuzluk varken,ön önemlisi ise adeta Allaha
kafa tutar gibi(gibisi fazla aslında!) işler çevir o bit kadar beyninle....

sonra kader-fıtrat de,millet den para topla!

Bakınız bu işin bir de öte tarafı var,gidenler gitti ama bunların tamamı şimdi masum yere
katledilen insanlar olarak gittiler ve bunun hesabını kendileri sormayacak yüce Rabbim!
onları katledenlere azapların en büyükleri verecektir,kimse merak etmesin!
Din adamları da bu konuda küllüm hikaye kaldılar,daha onlara sıra gelmedi!

Dün TV ler de SHOW yaparlarken ülen bir tana dini bilen adam yokmu yaw bu memleket de
diye düşündüm!
Sakın bana işin İslamı boyutunu yazmasın birisi çok fena girişirim alim Allah

Zaten bir çok deprem yedik,hadi bunlar "eski devirlerdi" diyelim ama son 30 yıla bakarsak
öyle eski devir diyemeyiz! yeni Deprem yönetmeliği var ama hikaye! şimdi bir daha revize
edilecek ama ben yine güvenmiyorum! sonra İstanbul depremi gelecek sonra revize edilecek illa ki
kısaca biz akıllanmıyoruz,çünkü böyle dandik idareciler ile;Ayasofya da dilenip,SultanAhmet de sadaka
dağıtmaya benzer oluyor sonuç da

TÜRK milletinin necip ve asil olmaları başka ki buna zaten kimsenin itirazı da olamaz
lakin yorum yaparken sapla-samanı karıştırmayın bir zahmet!

Rabbimin verdiği akıl-fikri doğru kullanmak öncelikle bir Müslüman olarak bize farzdır
Ölenlere rahmet,kalanlara sağlık ve şifalar dilerim
Allah daha beterlerin den bizleri sakınsın ama daha da önemlisi izan-feraset ve vicdanlı
ve de ahlaklı yöneticiler ile toplum yöneltilsin

Ekonomistleri dinledim aklım almadı yaw,87,5 milyar dolar diyeni duydum ama ülen bu rakamı
nasıl hesap ettinde bir de "buçuk" ekledin,birisi 100 kağıdı bulur diyor(Dolar tabiki!)
birisi en fazla 50 kağıt gider diyor! bir başkası ...abi 100 kağıdı kesin aşar... dedi!
ülen şunun ederini birisi çıkıp söylesin???

"Deprem vergisi" vardı ve çıkmıştı ama akibeti ne oldu?
illa ki şimdi de belki adı farklı bir şeyle çıkacak!
TV de show yaparak bu rakamlar asla çıkmaz!

Ancak bu millet HARP etseydi de bir yardım(nakdi)o zaman gerçek manada çıkardı
o yastık altı denen döviz-altın o zaman harbiden çıkardı! ve o zaman zaten gerekirdi ve bu millet
onuda seve seve çıkarır verirdi!

TV den Show yapmaya da gerek yoktur o zaman!

haşa bazan rabbimle konuşuyorum tabi kendi kendime ama yüzüm kızararcasına
çünkü onun fıtratına aykırı o kadar yalnış v.s işler yapıyoruz ki,yi de bunları kim ödeyecek
veya ona ne cevap vereceğiz????

Sana isyan ettik(haşa)ama gerçek adeta bu,sonra yetmedi,şimdi yardım diye para topluyoruz...
yaw oratada ciddi bir Dini sıkıntı var(bizden de kaynaklı,kimse kendisini tamamen masum göstermesin)
çok kötü bir yönetim var,bir de her devirde olan "çakallar" var dini-imanı para olanlar v.s

kısaca nereden tutsam elimde kalıyor yaw

ve bütün bu olan biteni kadere-fıtrata bağlayıp,işin içinden sıyrılmaya çalışıyoruz

Allah ne diyeyim akıl-fikir versin desem bu da yerine hiç oturmuyor;ya kulum ben sana
bunu verdim ama sen kullanamadın diyecek kesin hem de!
Beni affet desem bu da tutmayacak!

Ülke olarak bir şeylere mutlaka öncelikle "Ahlaklı" olarak başlayıp sil baştan yenilenmemiz gerekiyor!

A Çevrimdışı

aeronics 

Süper Üye
15 Kas 2020
581
44
Bağışların vergiden düşülmesi yeni bir olay değil bu arada.
Mesela bizim şirkette bilgisayarlar teknolojik ömürlerini yitirdiklerinden yaklaşık 4 yılda bir değiştirilir. Hala tabiri caizse at gibi makineler bunlar. Eskiden çıkan bu makineler üniversitelere bağışlanırdı. Sonrasında bu tür bağışların dahi vergisini almaya kalktı devlet. Bizimkiler de artık bu makineleri kullanan kişilere cüzi bir miktar karşılığından satıyor.
Hatta bu satış kararı alınmadan önce nice taş gibi makineler kırıma gitti.

Son düzenleme:
eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
bir de bu olayın başka yönüne dikkat çekeyim,zira hükümet yalakası işler den ben bıktım gari!

Türk milleti zaten hep böyledir ve böyle olacaktır,bundan kimsenin şüphesi olmasın ama
özellikle hükümete bundan pay çıkarmasın!

Gelelim asıl mevzuya;sen fay hatının tam üstüne adeta "meydan okurcasına" hem rabbine
hemde onun fıtratına kafa tut yetmedi örneğin dere yatağına veya Gölü kurut(Amik gibi)
imara aç!!! yetmedi osuruk dan imar mevzuatı diye bir şey yaz-çiz ve yetmemiş gibi buna uygun
denetim yapma,yetmedi bir alay çakal "yap-satçıya" (Müteaahit demiyorum dikkat ederseniz!)
izin ver denetimden kaçır,kısaca ortada bir alay yolsuzluk varken,ön önemlisi ise adeta Allaha
kafa tutar gibi(gibisi fazla aslında!) işler çevir o bit kadar beyninle....

sonra kader-fıtrat de,millet den para topla!

Bakınız bu işin bir de öte tarafı var,gidenler gitti ama bunların tamamı şimdi masum yere
katledilen insanlar olarak gittiler ve bunun hesabını kendileri sormayacak yüce Rabbim!
onları katledenlere azapların en büyükleri verecektir,kimse merak etmesin!
Din adamları da bu konuda küllüm hikaye kaldılar,daha onlara sıra gelmedi!

Dün TV ler de SHOW yaparlarken ülen bir tana dini bilen adam yokmu yaw bu memleket de
diye düşündüm!
Sakın bana işin İslamı boyutunu yazmasın birisi çok fena girişirim alim Allah

Zaten bir çok deprem yedik,hadi bunlar "eski devirlerdi" diyelim ama son 30 yıla bakarsak
öyle eski devir diyemeyiz! yeni Deprem yönetmeliği var ama hikaye! şimdi bir daha revize
edilecek ama ben yine güvenmiyorum! sonra İstanbul depremi gelecek sonra revize edilecek illa ki
kısaca biz akıllanmıyoruz,çünkü böyle dandik idareciler ile;Ayasofya da dilenip,SultanAhmet de sadaka
dağıtmaya benzer oluyor sonuç da

TÜRK milletinin necip ve asil olmaları başka ki buna zaten kimsenin itirazı da olamaz
lakin yorum yaparken sapla-samanı karıştırmayın bir zahmet!

Rabbimin verdiği akıl-fikri doğru kullanmak öncelikle bir Müslüman olarak bize farzdır
Ölenlere rahmet,kalanlara sağlık ve şifalar dilerim
Allah daha beterlerin den bizleri sakınsın ama daha da önemlisi izan-feraset ve vicdanlı
ve de ahlaklı yöneticiler ile toplum yöneltilsin

Ekonomistleri dinledim aklım almadı yaw,87,5 milyar dolar diyeni duydum ama ülen bu rakamı
nasıl hesap ettinde bir de "buçuk" ekledin,birisi 100 kağıdı bulur diyor(Dolar tabiki!)
birisi en fazla 50 kağıt gider diyor! bir başkası ...abi 100 kağıdı kesin aşar... dedi!
ülen şunun ederini birisi çıkıp söylesin???

"Deprem vergisi" vardı ve çıkmıştı ama akibeti ne oldu?
illa ki şimdi de belki adı farklı bir şeyle çıkacak!
TV de show yaparak bu rakamlar asla çıkmaz!

Ancak bu millet HARP etseydi de bir yardım(nakdi)o zaman gerçek manada çıkardı
o yastık altı denen döviz-altın o zaman harbiden çıkardı! ve o zaman zaten gerekirdi ve bu millet
onuda seve seve çıkarır verirdi!

TV den Show yapmaya da gerek yoktur o zaman!

haşa bazan rabbimle konuşuyorum tabi kendi kendime ama yüzüm kızararcasına
çünkü onun fıtratına aykırı o kadar yalnış v.s işler yapıyoruz ki,yi de bunları kim ödeyecek
veya ona ne cevap vereceğiz????

Sana isyan ettik(haşa)ama gerçek adeta bu,sonra yetmedi,şimdi yardım diye para topluyoruz...
yaw oratada ciddi bir Dini sıkıntı var(bizden de kaynaklı,kimse kendisini tamamen masum göstermesin)
çok kötü bir yönetim var,bir de her devirde olan "çakallar" var dini-imanı para olanlar v.s

kısaca nereden tutsam elimde kalıyor yaw

ve bütün bu olan biteni kadere-fıtrata bağlayıp,işin içinden sıyrılmaya çalışıyoruz

Allah ne diyeyim akıl-fikir versin desem bu da yerine hiç oturmuyor;ya kulum ben sana
bunu verdim ama sen kullanamadın diyecek kesin hem de!
Beni affet desem bu da tutmayacak!

Ülke olarak bir şeylere mutlaka öncelikle "Ahlaklı" olarak başlayıp sil baştan yenilenmemiz gerekiyor!

Üstat
Müsadenle bir şeyler söylemek istiyorum, yorumuna ilave olsun diyerek.

İşi dine bağlamak isteyenlere, bize vatan haini, zındık diye bakan avanaklara Nisa Suresi 58. Ayeti’ne bakmalarını tavsiye ederim. Hem ayet hem sünnet olarak gerçek müslüman olanların en başta yaptıkları iş ‘İşi ehline vermek’tir.

Fatih Sultan Mehmet, İstanbul un fethinde kullanacağı toplar için, istihbaratının kendisine ulaştırdığı Macar Urban ustadan haberdar olur. O dönemde Urban usta bizansın zindanında hapistir. Ustalığı kendisine bildirilen Urban Usta yı zindandan kaçırtır. Bunu yapmasının tek sebebi, Urban Ustanın dökümcülükteki maharetidir. Gerçi Urban Usta tam verimli olamaz ama Fatih Sultan Mehmet, bu bizden değil, bizim cemaatten de değil, sallayın bunu dememiş, işindeki ehilliğine değer vermiştir. Bu da devlet yönetimi bakımından bir derstir.

İşin özeti yaşadığımız toprakların deprem bölgesi olması kaderimiz, o depremlerde bu kadar can, mal, para kaybetmemiz de açgözlülüğümüz, gerzekliğimiz ve işi bilmeyenleri bizden diye kayırmamızdandır.

Ders alınır mı, hiç zannetmiyorum.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,744
Üstat
Müsadenle bir şeyler söylemek istiyorum, yorumuna ilave olsun diyerek.

İşi dine bağlamak isteyenlere, bize vatan haini, zındık diye bakan avanaklara Nisa Suresi 58. Ayeti’ne bakmalarını tavsiye ederim. Hem ayet hem sünnet olarak gerçek müslüman olanların en başta yaptıkları iş ‘İşi ehline vermek’tir.

Fatih Sultan Mehmet, İstanbul un fethinde kullanacağı toplar için, istihbaratının kendisine ulaştırdığı Macar Urban ustadan haberdar olur. O dönemde Urban usta bizansın zindanında hapistir. Ustalığı kendisine bildirilen Urban Usta yı zindandan kaçırtır. Bunu yapmasının tek sebebi, Urban Ustanın dökümcülükteki maharetidir. Gerçi Urban Usta tam verimli olamaz ama Fatih Sultan Mehmet, bu bizden değil, bizim cemaatten de değil, sallayın bunu dememiş, işindeki ehilliğine değer vermiştir. Bu da devlet yönetimi bakımından bir derstir.

İşin özeti yaşadığımız toprakların deprem bölgesi olması kaderimiz, o depremlerde bu kadar can, mal, para kaybetmemiz de açgözlülüğümüz, gerzekliğimiz ve işi bilmeyenleri bizden diye kayırmamızdandır.

Ders alınır mı, hiç zannetmiyorum.
imza...

Geri
Üst Alt