Optik Çıkış Çevirici

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
HDMI CEC ile muhtemelen.
Bakalım inşallah
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Soundbar satmak amaçları demekki arkadaki rclarda dvd player vs bağlamak içinmiş onun sesini tvye aktariyormus elimde ses sistemim var kullanamiyorum malum soundbarlar pahali tv hoparlörü yetiyor ama bass hoparlörü olmadimi zevk alınmıyor
Bass olmasa olmaz ya İlla optik çıkışlı bir ses sistemi almak şart LOGİTECH Z906 Var mesela o güzel THX sertifikalı hoparlörün sesi ap ayrı ya

Elinizde bir dvd player ve ses sistemi varsa alirsiniz gümbürt gümbürt ses optik cikis yada 3 üçlu kirmizi beyaz sari tos kablo ile tv yi dvd pllayerin girislerine ki biri goruntu icin onu takmaniza gerek yok kolonlari da dvdnin cikislarina bagladiniz mi tamamdir kullanim tv yi aç dvd playeri ac ta taaaam gumbur gumbur stereo bass :mutlu
Hiç denemedim DVD player alsam nereye koyacam bilmiyorumki üniteyi ona göre kestirdim.Evet LG nin eski nesil Ses sistemleri güzel Gümbür gümbür bas veriyordu bende var evde aslında ama DVD player yok sadece.tv nin arkasındaki çıkışları fotoğraf çekmiştim bir bakıyım silmediysem pc den atarım şimdi.

Selamlar,

Ses sisteminizin optik bağlantısı olmadığından 5+1 ses almanız benim bildiğim mümkün değil. Ama en azından stereo ses alabilirsiniz.

O fotodaki 3 adet 3,5mm jack girişlerinden 1 tanesi stereo ses veriyor olması lazım. Muhtemelen yeşil olan. Ben de 4+1 ses sistemini tv'ye bağladım. Bende sizde 3 tane olan 3,5mm girişlerden 2 tane var ve sadece yeşil olanı tv'ye takarak stereo ses alabiliyorum.

Sonuç olarak ihtiyacınız olan şey 1 adet dijital analog dönüştürücü (bunun elektik ihtiyacı var. tv usb'lerinden birini kullanabilirsiniz) 1 adet ise üründen. Bu şekilde hoparlörlerinizi tv'de kullanabileceğinizi düşünüyorum. En altta ise bir youtube videosu gönderdim. Nasıl yapacağınız konusunda bir fikir verir.

Kolay gelsin.

Kardeşim Doğru 5+1 Ses sisteminden tamamiyle ses alamadım yani ses ortada olduğu halde böyle Doyurucu bir ses çıkmadı.

Allah kısmet ederse şöyle bişey almayı düşünüyorum nasıl sizce ?

Benim TVDE Bluetooth yok ama Dahili Wifi var ha bide İphone cihazımdan sesi rahatlıkla aktarabiliyorum. onuda ben keşfettim tesadüfen youtube müzik açmaya geldim iki seçenek çıktı 2.tıkladım key istedi tv yazdım onu bağlanıyorum şuan wifi açar açmaz otomatikmen telefondan müzik açacaksam aktarım yapabiliyorum.

Son düzenleme:
C Çevrimdışı

Chnsvr

Yeni Üye
28 Mar 2020
16
48
Merhaba evimde lg 50um7450 tv var ve vestel analog 5+1 ses sistemi var. Ses sistemini tv ye nasıl bağlarim. Teşekkürler.

IMG-20200406-WA0000.jpg

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Merhaba evimde lg 50um7450 tv var ve vestel analog 5+1 ses sistemi var. Ses sistemini tv ye nasıl bağlarim. Teşekkürler.

IMG-20200406-WA0000.jpg

5.1 olarak bağlamak istiyorsanız dekoder lazım, onu da ucuza Çin'de bulabilirsiniz.
Çin'den şu dönem ürün alırsanız gelir mi bilemem.

Stereo olarak bağlasam da olur diyorsanız eğer bir ucu 3.5 mm diğer ucu RCA olan kablolardan almanız lazım.
3.5 mm olan tarafı TV'nin kulaklık çıkışı varsa takarak kullanabilirsiniz.

C Çevrimdışı

Chnsvr

Yeni Üye
28 Mar 2020
16
48
5.1 olarak bağlamak istiyorsanız dekoder lazım, onu da ucuza Çin'de bulabilirsiniz.
Çin'den şu dönem ürün alırsanız gelir mi bilemem.

Stereo olarak bağlasam da olur diyorsanız eğer bir ucu 3.5 mm diğer ucu RCA olan kablolardan almanız lazım.
3.5 mm olan tarafı TV'nin kulaklık çıkışı varsa takarak kullanabilirsiniz.
Tv de kulaklık çıkışı yok. Nette araştırırken böyle bir ürün buldum. Çalıştırirmı.

Screenshot_20200405-234518_Hepsiburadac722650e4f39bc28.jpg

C Çevrimdışı

Chnsvr

Yeni Üye
28 Mar 2020
16
48
Evet ama 2 kanal ses alırsınız.
Film izlerken 5.1 ses duymak istiyorsanız bunun 5.1 olanını alacaksınız.
Link veya örnek atma imkanınız varmı.
2 kanal ses alırsınız derken kolonların hepsi çalışacak ses kalitesi 2 kanal olacak. Tv demi iki kanal çıkışlı ses veriyor. Teşekkürler.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Link veya örnek atma imkanınız varmı.
2 kanal ses alırsınız derken kolonların hepsi çalışacak ses kalitesi 2 kanal olacak. Tv demi iki kanal çıkışlı ses veriyor. Teşekkürler.

Netflix vs kullanıyorsanız oradaki 5.1 sesi alabilmeniz için dedim.
Yok TV yayını ve YouTube kullanıyorsanız sizin söylediğiniz parça işinizi görür.

C Çevrimdışı

Chnsvr

Yeni Üye
28 Mar 2020
16
48
Netflix vs kullanıyorsanız oradaki 5.1 sesi alabilmeniz için dedim.
Yok TV yayını ve YouTube kullanıyorsanız sizin söylediğiniz parça işinizi görür.
Umut bey netflix ve film izliyorum bu durumda ne yapman gerekiyor. Parca ile analog ses sistemi tv bağlasam tv den daha iyi ses verir mi yoksa tv nin sesi mi daha iyidir. Teşekkürler.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Umut bey netflix ve film izliyorum bu durumda ne yapman gerekiyor. Parca ile analog ses sistemi tv bağlasam tv den daha iyi ses verir mi yoksa tv nin sesi mi daha iyidir. Teşekkürler.

Ses sisteminden daha iyi ses alırsınız.
5.1 deneyimi için işte size 6 kanala dönüştürücü dekoder lazım.
O da şunun gibi;

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri