Optik Çıkış Çevirici

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Arkadaşlar Merabalar Samsung Marka Yeni TV aldımda Yalnız bu yeni olan Tvlerde Kulaklık Çıkışı Bulunmuyor maalesef adamlar onların yerine Optik çıkış koymuşlar Bizim burda paracı bir Televizyoncu var onu aradım 100 Tl lik Masraf çıkardı 5+1 i optiye çeviren kablo ve adaptör almam lazımmış Sizlerin tavsiyeleri nelerdir bana acilen yardımcı olurmusunuz ? Şuan Foto paylaşacam
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Tv.jpg
Bu tvnin arkadaki Portları AUDIO yazan kısıma RCA kablo koyup RCA TO JACK dönüştürücü Koydum Ses Sistemin içinden çıkıyor ses gelmedi Tv ayarlarına gittim ses ayarlarına optik çıkış veya tv hoparlörü var 2 seçenekten başkası yok 5+1 Ses Sistemimde 3 Adet Jack Kablosu Var Şu aşağıdaki resme bakınız

tb.jpg
nasıl yapacam ne yapcam kitlendim kaldım ya :tara:tara

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Sana şundan lazım;

5-1-decoder.jpg

Bir de şu kablolardan 3 tane alman lazım;

Bu dönüştürücüler eskiden revaçtaydı. Türkiye'de bir firma hatta bu üründen getirtiyordu kendi markasını bastırıp ama adını hatırlayamadım.

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Sana şundan lazım;

5-1-decoder.jpg

Bir de şu kablolardan 3 tane alman lazım;

Bu dönüştürücüler eskiden revaçtaydı. Türkiye'de bir firma hatta bu üründen getirtiyordu kendi markasını bastırıp ama adını hatırlayamadım.
Sevgili umut seni tebrik ediyorum 1 elektronikçi bir televizyoncu bu işi çözemediyse ne mutlu sana ve tabiki BANA :hihi:hihi:hihi

Sevgili umut seni tebrik ediyorum 1 elektronikçi bir televizyoncu bu işi çözemediyse ne mutlu sana ve tabiki BANA :hihi:hihi:hihi
Umut bende başka bi aparat var kardeşim onu sana göstereyim belki o 3 kabloya gerek kalmaz

S Çevrimdışı

stoopidbeast 

Yeni Üye
27 Kas 2019
30
39
Selamlar,

Ses sisteminizin optik bağlantısı olmadığından 5+1 ses almanız benim bildiğim mümkün değil. Ama en azından stereo ses alabilirsiniz.

O fotodaki 3 adet 3,5mm jack girişlerinden 1 tanesi stereo ses veriyor olması lazım. Muhtemelen yeşil olan. Ben de 4+1 ses sistemini tv'ye bağladım. Bende sizde 3 tane olan 3,5mm girişlerden 2 tane var ve sadece yeşil olanı tv'ye takarak stereo ses alabiliyorum.

Sonuç olarak ihtiyacınız olan şey 1 adet dijital analog dönüştürücü (bunun elektik ihtiyacı var. tv usb'lerinden birini kullanabilirsiniz) 1 adet ise üründen. Bu şekilde hoparlörlerinizi tv'de kullanabileceğinizi düşünüyorum. En altta ise bir youtube videosu gönderdim. Nasıl yapacağınız konusunda bir fikir verir.

Kolay gelsin.

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Değerli forum ailesi ilginiz için Hepinize Teşekkür Ederim Umut Barış Umut Barış Kardeşim bahsettiğin cihaz çok çok çok pahalı ya necip bilgisayarda daha uygununu buldum

WhatsApp-Image-2019-11-28-at-09.55.05.jpg
Sağlıkçı olduğumdan biraz yazım kötü idare edin Benim kafamdaki bağlantı şeması bu Sizler Ne dersiniz teraspy teraspy Bu işlerin Has Adamı Emmi :haha1:haha1

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Değerli forum ailesi ilginiz için Hepinize Teşekkür Ederim Umut Barış Umut Barış Kardeşim bahsettiğin cihaz çok çok çok pahalı ya necip bilgisayarda daha uygununu buldum

WhatsApp-Image-2019-11-28-at-09.55.05.jpg
Sağlıkçı olduğumdan biraz yazım kötü idare edin Benim kafamdaki bağlantı şeması bu Sizler Ne dersiniz teraspy teraspy Bu işlerin Has Adamı Emmi :haha1:haha1
6 kanal ses istiyorsan öyle bir dönüştürücü alman lazım. O resimdeki ile anca 2 kanal sesi 6 kanala dağıtırsın. Öyle yapacaksan boşuna para verme optik çeviriciye. TV'nin stereo kulaklık çıkışını çoklayan kablo al geç;

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
6 kanal yani 5.1 sistemin olayı surround (çevresel) ses almaktır. Filmlerde, konser kayıtlarında hatta bazı maçlarda 5.1 kayıt varsa o kadar hoparlör işinize yarar. Onun haricinde 2 kanal (stereo) sesi 6 kanala dağıtmanın yaratacağı etki yapay olur. Burada asıl önemli olan soru siz 5.1 sistemi ne amaçla kullanacaksınız? Stereo içerik tüketen biriyseniz 5.1 sistem gereksiz olur sizin için.

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
6 kanal ses istiyorsan öyle bir dönüştürücü alman lazım. O resimdeki ile anca 2 kanal sesi 6 kanala dağıtırsın. Öyle yapacaksan boşuna para verme optik çeviriciye. TV'nin stereo kulaklık çıkışını çoklayan kablo al geç;

Kafam çorba gibi sanırım tam anlamadım seni AUX girişi mevcut bu sana bahsettiğim üründe şu kablodan faydası olurmu alırsak

6 kanal yani 5.1 sistemin olayı surround (çevresel) ses almaktır. Filmlerde, konser kayıtlarında hatta bazı maçlarda 5.1 kayıt varsa o kadar hoparlör işinize yarar. Onun haricinde 2 kanal (stereo) sesi 6 kanala dağıtmanın yaratacağı etki yapay olur. Burada asıl önemli olan soru siz 5.1 sistemi ne amaçla kullanacaksınız? Stereo içerik tüketen biriyseniz 5.1 sistem gereksiz olur sizin için.
Müzik dinleyecem arada filim izleyecem öyle işte

sidar2000 Çevrimdışı

sidar2000 

Aktif Üye
3 Ocak 2019
311
38
Umut Barış Umut Barış hocam Vestel 49ub8300tv var.
buna dün sba 400 sound bar aldım. Bugünde hdmı kablo aldım. Nasıl bağlantı yapacam. Bilginiz varmı ?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Kafam çorba gibi sanırım tam anlamadım seni AUX girişi mevcut bu sana bahsettiğim üründe şu kablodan faydası olurmu alırsak

Müzik dinleyecem arada filim izleyecem öyle işte
Filmerindeki ses dosyası 2 kanal mı 6 kanal mı o önemli. 6 kanalsa eğer o senin çizdiğin şema işe yaramaz.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt