OPPO Türkiye Fabrikası Kapanıyor mu? Mısır' da fabrika açılıyor.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,739
Oppo Markasının Tuzla' daki fabrikasından 2022 yılında çıkartılan 500 işçiden sonra şimdi OPPO tarafından Mısır' da Fabrika açma hamlesinin olduğu duyuruldu. Oppo dışında Haier, LG' de Mısır' da yatırım yapmaya hazırlanıyor. Arçelik firmasının mevcutta Mısır' da üretim fabrikası bulunuyor.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,253
Zaten belli başlı kalemlerde ciddi üretimimiz vardı. Onları da kaybetme noktasına kadar geldik.

Mısır son zamanlarda üretim üssü olmayan yolunda ciddi emekler harcıyor. Konuşunca değil emek harcayınca bir şeyler ortaya çıkıyor.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,976
gençken torbalıda opel fabrikasında iş için sınava girmiştim. türkiyeden o bile kaçtı .yaşım genç olsa ben bile kaçacağım dün bisikleti tamire götürdüm orda bile suriyeli çalışıyordu telefonda arapça biriyle tartışıyordu ülkenin çivisi çıkmış.

T Çevrimdışı

topaz42

Aktif Üye
11 May 2020
103
54
Oppo, Türkiye’deki bazı şubelerini kapatıyor. Çekilme konusunda ise henüz resmi bir açıklama bulunmuyor.

Uzun süredir Oppo’nun Türkiye’den çekileceği iddiaları gündemde. Örneğin Oppo Türkiye’nin PR ajansı ile olan sözleşmesinin üç ay önce bitmesine rağmen bu sözleşmenin yenilenmediği ve yeni PR ajansı ile anlaşılmadığı söylentileri bulunuyor. Son zamanlarda satış anlamında da başarısız olan şirket, ülkemize yaptıkları büyük yatırımlara rağmen çekiliyor olabilir.

Son zamanlarda ülkemizde satışa çıkmayan Oppo amiral gemileri bulunuyor. Bunun yerine Türkiye’deki faaliyetlerine orta segment telefonlar ile devam eden şirket, bu cihazlar için rekabet ettiği diğer firmalara göre daha fazla ücret talep ediyordu. Özet olarak satış başarısızlığı, artan maliyetler ve kalifiye eleman bulunamaması nedeniyle fabrika üretiminin durdurulması gibi sebepler Oppo’yu ülkemizden çekilmeye itiyor gibi gözüküyor.

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,238
62
Ekonomide güven,istikrar olmazsa yabancı yatırımcılar daha uygun olan yerlere giderler.Bırak yabancıyı yerli yatırımcılar bile yabancı ülkelere yatırım yapıyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri