Oppo Realme Powerbank 2 İncelemesi

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
neyse arkadaşlar fazla uzamasın kıçıkırık powerbank yüzünden birbirimizi kırmayalım konu uzamasın tadımız kaçmasın kusurum olduysa af ola hayırlı bayramlar diliyorum herkese ☺️

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
telefon boşta iken ampere böyle gösterecek tabi bak aydınlatmayı full açtım arkada müzik açtım tel kullanıma göre desarj olur çok kullanırsan tel pili çabuk biter hızlı desarj olur 3.7 hesabı yanlış

WhatsApp-Image-2021-05-13-at-17.20.19.jpg
WhatsApp-Image-2021-05-13-at-17.20.19-5.jpg
WhatsApp-Image-2021-05-13-at-17.20.19-1.jpg
WhatsApp-Image-2021-05-13-at-17.20.19-2.jpg
WhatsApp-Image-2021-05-13-at-17.20.19-3.jpg
WhatsApp-Image-2021-05-13-at-17.20.19-4.jpg

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

WhatsApp-Image-2021-05-13-at-17.55.39-1.jpg
WhatsApp-Image-2021-05-13-at-17.55.39.jpg

desarj çekilen akıma dirence göre değişkenlik gösterir
Çok güzel ama gene de 4 v altında bütün değerler, dolayısıyla telefon içindeki pil üreticinin yazdığı değere çok yakındır bence yani 5000 mah dediyse en kötü 4900 çıkar gerçek değeri ama iş bir powerbankle şarj etmeye geldiğinde ihtiyacımız 5v olduğu için doğal olarak powerbank içinde yer alan pil 10000 mah olsa da bunu 3.6 v de sağlayabildiği için pratikte bize bu değer yansımıyor. Ben sabah uyanıklık derken hile ifadesini kullanmadım özellikle çünkü adam içine 10000 koymuş burada mesele yok ancak standart bir kullanıcı bilemez onun gerçek kapasitesinin 6200 olduğunu, çok basit bir şey dedim aslında bu markaların üstünde bir yorum çünkü her marka bunu kendisine tanınan yasal hak doğrultusunda uyguluyor, uzun zaman sonra konuyu yeniden canlandıran arkadaşa bunun gayet normal olduğunu da ifade ettim.

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
hocam şarj ve deşarj prosüdürleriyle ilgili biraz araştırın bir iki video izleyin. eğer siz haklıysanız ilk gerçekten sorun varsa ilk işim samsungu dava etmek olacak. ama şarj ve deşarj prosüdürlerini doğru anladığınıza bildiğinize eminmisiniz?
Nasıl bir video izlememi önerirsiniz ortada samsungu dava edecek bir durum yok ama gerçekten izlemek isterim eksiğim varsa öğrenmek için

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Çok güzel ama gene de 4 v altında bütün değerler, dolayısıyla telefon içindeki pil üreticinin yazdığı değere çok yakındır bence yani 5000 mah dediyse en kötü 4900 çıkar gerçek değeri ama iş bir powerbankle şarj etmeye geldiğinde ihtiyacımız 5v olduğu için doğal olarak powerbank içinde yer alan pil 10000 mah olsa da bunu 3.6 v de sağlayabildiği için pratikte bize bu değer yansımıyor. Ben sabah uyanıklık derken hile ifadesini kullanmadım özellikle çünkü adam içine 10000 koymuş burada mesele yok ancak standart bir kullanıcı bilemez onun gerçek kapasitesinin 6200 olduğunu, çok basit bir şey dedim aslında bu markaların üstünde bir yorum çünkü her marka bunu kendisine tanınan yasal hak doğrultusunda uyguluyor, uzun zaman sonra konuyu yeniden canlandıran arkadaşa bunun gayet normal olduğunu da ifade ettim
O farkın sebebi 3.6 v, 5v ikilemi telefonlar 5v istiyor adamlar 3.6 ya göre 10000 mah diyor aslında hileli bir durum

Tamam işte onu diyorum ben de üreticiler uyanıklık yapıyor nasılsa karışan görüşen yok
tamam sen haklısın :krokop

%20 %30 arası fire normal

kopyala yapıştır yaptım :kiskis

Artık telefonlarımızın yanında bir ihtiyaç haline gelen powerbank'lerde belirtilen batarya kapasitesinin doğru olup olmadığını anlatıyoruz.

Akıllı telefonlar her geçen gün daha uzun batarya ömrüyle karşımıza çıksa da ne yazık ki çoğu zaman günlük kullanımda bile akıllı telefonlarımızın şarjı bize yetmiyor ve bu nedenle telefonlarımızı şarj etmek için powerbank'lere (taşınabilir şarj cihazlarına) ihtiyaç duyuyoruz.
Ancak bir powerbank ile telefonumuzu şarj ederken genellikle powerbank'in kutusunda belirtilen batarya kapasitesi kadar telefonları şarj etmediğini fark ederiz. Peki neden böyle bir sorunla karşılaşıyoruz ve powerbank'lerin belirtilen batarya kapasitesi yalan mı?
Kısaca bu konuya açıklık getirecek olursak aslında powerbank'lerin üzerinde belirtilen batarya kapasiteli yalan değil ancak bu kapasiteler powerbank'in içerisinde bulunan akım depolama kapasitesini gösteriyor. Genellikle powerbank'lerin içindeki piller 3,6 volt gerilime sahipken akıllı telefonların USB ile şarj edilmesi için buradaki gerilimin 5.1 volta yükseltilmesi gerekiyor. Haliyle bu gerilim arttığı için, powerbank'in içindeki pilin amperi de azalıyor.

Peki powerbank'lerin gerçek kapasitesini nasıl anlarız?​

Açıkçası hesaplama açısından bu sonuca varmak için kesin bir yöntem yok ancak en basit şekilde telefonunuzu %0'dan şarj etmeye başlayarak toplamda kaç kez doldurduğunuzu inceleyerek powerbank'inizin kullanılabilir kapasitesini kullanabilirsiniz. Örneğin, 2500mAh batarya kapasitesi olan bir telefonu 10000mAh kapasiteli bir powerbank ile şarj ediyorsanız ve telefon iki kez tam şarj, bir kez de %80 şarj olduysa bu powerbank'in kullanabileceğiniz kapasitesi 7000mAh'dir.
Ya da bu tarz bir işlemle uğraşmadan kaba taslak bir hesap yapmak istiyorsanız bir powerbank satın alırken o powerbank'in kapasitesini %20 - %30 daha düşük şekilde hesaplayarak telefonunuzu tam dolu bataryayla toplamda kaç kez şarj edebileceğini anlayabilirsiniz. Ayrıca her powerbank için bu değerlerin değişebileceğini de hatırlatalım.
kaynak;

işi hesaba vuracaksak olursak iyi verim almak istiyorsak 20.000 - 30.000 mah'lık powerbank almak lazım

Moderatör tarafında düzenlendi:
Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
tamam sen haklısın :krokop

%20 %30 arası fire normal

kopyala yapıştır yaptım :kiskis

Artık telefonlarımızın yanında bir ihtiyaç haline gelen powerbank'lerde belirtilen batarya kapasitesinin doğru olup olmadığını anlatıyoruz.

Akıllı telefonlar her geçen gün daha uzun batarya ömrüyle karşımıza çıksa da ne yazık ki çoğu zaman günlük kullanımda bile akıllı telefonlarımızın şarjı bize yetmiyor ve bu nedenle telefonlarımızı şarj etmek için powerbank'lere (taşınabilir şarj cihazlarına) ihtiyaç duyuyoruz.
Ancak bir powerbank ile telefonumuzu şarj ederken genellikle powerbank'in kutusunda belirtilen batarya kapasitesi kadar telefonları şarj etmediğini fark ederiz. Peki neden böyle bir sorunla karşılaşıyoruz ve powerbank'lerin belirtilen batarya kapasitesi yalan mı?
Kısaca bu konuya açıklık getirecek olursak aslında powerbank'lerin üzerinde belirtilen batarya kapasiteli yalan değil ancak bu kapasiteler powerbank'in içerisinde bulunan akım depolama kapasitesini gösteriyor. Genellikle powerbank'lerin içindeki piller 3,6 volt gerilime sahipken akıllı telefonların USB ile şarj edilmesi için buradaki gerilimin 5.1 volta yükseltilmesi gerekiyor. Haliyle bu gerilim arttığı için, powerbank'in içindeki pilin amperi de azalıyor.

Peki powerbank'lerin gerçek kapasitesini nasıl anlarız?​

Açıkçası hesaplama açısından bu sonuca varmak için kesin bir yöntem yok ancak en basit şekilde telefonunuzu %0'dan şarj etmeye başlayarak toplamda kaç kez doldurduğunuzu inceleyerek powerbank'inizin kullanılabilir kapasitesini kullanabilirsiniz. Örneğin, 2500mAh batarya kapasitesi olan bir telefonu 10000mAh kapasiteli bir powerbank ile şarj ediyorsanız ve telefon iki kez tam şarj, bir kez de %80 şarj olduysa bu powerbank'in kullanabileceğiniz kapasitesi 7000mAh'dir.
Ya da bu tarz bir işlemle uğraşmadan kaba taslak bir hesap yapmak istiyorsanız bir powerbank satın alırken o powerbank'in kapasitesini %20 - %30 daha düşük şekilde hesaplayarak telefonunuzu tam dolu bataryayla toplamda kaç kez şarj edebileceğini anlayabilirsiniz. Ayrıca her powerbank için bu değerlerin değişebileceğini de hatırlatalım.
kaynak;

işi hesaba vuracaksak olursak iyi verim almak istiyorsak 20.000 - 30.000 mah'lık powerbank almak lazım
Bunu ben de okudum ve tam olarak bunu ifade ediyorum, powerbank içindeki pil 10000 değildir diye bir iddiam başından beri olmadı zaten, ben otoriteler yerine olsam 3.6 v üzerinden yapılan hesaba izin vermem yani neden son tüketici yazanın %20-30 aşağısını hesaplamak zorunda olsun ki, üretici 13000 koyup 10000 yazsın biz de 5000 mah telefon pilini iki kere doldurur bu diye alalım daha mantıklı değil mi böyle

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
...............

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
işin ölçüsü standardı teknolojisi bu kardeşim bas parayı al 20.000'lik bak keyfine 2-3 kere şarj et karşımda Aktrol var sanmaya başladım senin 3.6v ne kast ettiğini biliyorum hileli durumda yok uyanıklıkta yok uyanık olan sensin kardeşim köylü kurnazlığı yapma ne kadar köfte o kadar ekmek 13.000'lik 15.000.'lik 20.000'lik 30.000'lik hepsi var sana ne lazımsa onu alırsın o zaman niye 13 koyacak 13 de satıyorlar sen git 13 olanı al teknolojiden anlamıyorsun deyince birde alınganlık yapıyorsun koskoca internet arşivi var olmadı bak burada Tavsiye forumu ailesi var açaydın bir konu 5000'lik telefonum var 2-3 defa sarj etmek istiyorum kaç binlik powerbank almalıyım deseydin çözerdik senin işi şunu al derdik :ok

5'litre su 5 kg geliyor 5'litre sıvı yağ 4.5 kg civarı geliyor sıvı yağ niye 5 kg gelmiyor ile senin sorduğun sorunun cevabı aynı sana göre onlarda uyanıklık yapıyor orada da hileli bir durum var :hihi
Çok boş adammışsın boşuna alttan almışım okuduğunu anlamayacak kadar kibirlisin bundan sonra bana yazsan da ben görmeyeceğim hadi selametle

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
işin ölçüsü standardı teknolojisi bu kardeşim bas parayı al 20.000'lik bak keyfine 2-3 kere şarj et karşımda Aktrol var sanmaya başladım senin 3.6v ne kast ettiğini biliyorum hileli durumda yok uyanıklıkta yok uyanık olan sensin kardeşim köylü kurnazlığı yapma ne kadar köfte o kadar ekmek 13.000'lik 15.000.'lik 20.000'lik 30.000'lik hepsi var sana ne lazımsa onu alırsın o zaman niye 13 koyacak 13 de satıyorlar sen git 13 olanı al teknolojiden anlamıyorsun deyince birde alınganlık yapıyorsun koskoca internet arşivi var olmadı bak burada Tavsiye forumu ailesi var açaydın bir konu 5000'lik telefonum var 2-3 defa sarj etmek istiyorum kaç binlik powerbank almalıyım deseydin çözerdik senin işi şunu al derdik :ok

5'litre su 5 kg geliyor 5'litre sıvı yağ 4.5 kg civarı geliyor sıvı yağ niye 5 kg gelmiyor ile senin sorduğun sorunun cevabı aynı sana göre onlarda uyanıklık yapıyor orada da hileli bir durum var :hihi
Basit bir kimya özgül ağırlık hesabı ile aynı kefeye koyduğun işe bak gerçekten çok bilgiliymişsin sen yav

lemon Çevrimdışı

lemon

Aktif Üye
31 Eki 2020
416
37

Basit bir kimya özgül ağırlık hesabı ile aynı kefeye koyduğun işe bak gerçekten çok bilgiliymişsin sen yav

sizin amacınız nedir?

lemon Çevrimdışı

lemon

Aktif Üye
31 Eki 2020
416
37
Arkadaş çok hazır cevap sıvıyağ hesabını mecazen yazdım onuda tersten alıyor zaten bende onu yok saydım oldu bitti konuyu kapatalım yeter diyorum yine yazıyor ister istemez cevap hakkı doğuyor altan almaya çalıştım olmadı 13 koysunlar mış 10 yazsınlarmış uyanıklık hileli durum iğreti oldum bunlara yazmayı seviyor argon bilip bilmediği her konuya yazıyor burasını chat sayfası sanıyor canı sıkılıyor stres atacak yer arıyor :kiskis
hocam boşverin onu. powerbankları uğraşıp emek verip paylaştışınız için ben teşekkkür ederim. geçen farkettim deximin bir powerbankı vardı, onuda alıp içini açıp paylaşmışsınız. bende alıcaktım onu ama vazgeçmiştim. elinize sağlık hocam güzel paylaşım

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
The End

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Arkadaş çok hazır cevap sıvıyağ hesabını mecazen yazdım onuda tersten alıyor zaten bende onu yok saydım oldu bitti konuyu kapatalım yeter diyorum yine yazıyor ister istemez cevap hakkı doğuyor altan almaya çalıştım olmadı 13 koysunlar mış 10 yazsınlarmış uyanıklık hileli durum iğreti oldum bunlara yazmayı seviyor argon bilip bilmediği her konuya yazıyor burasını chat sayfası sanıyor canı sıkılıyor stres atacak yer arıyor :kiskis
Belki tavrınız tarzınız sürekli bu dur bilemiyorum lakin bahsi geçen arkadaşa yazdığınız üslupla bana mesaj yazsanız ben çok daha ağır cevaplar veririm size.

2 ürün inceleyip gelip burada fikir beyan edenlere veya anlamadığı konuda soru soranlara seviyesi düşük cevaplar yazmak gerçek bir forumculuk anlayışı değildir bana göre. Biz donanımhaberde dahi katlanmadık bunlara.

Sizinki blog yazarlığı. ''Ben yazdım oldu'' mantığı. Görüşünüze karşı görüş yazılamıyor mu burada? Eğer karşıt görüşleri yediremiyorsanız kendinize, Blog açın yazın kimse size cevap yazamasın.

Forum burası kardeşim, vatandaş senin fikrine karşı bir fikir sunmuş, sen ona karşı fikir sun, o sana yeniden 'O öyle değil böyle olması lazım'' desin ne oluyor ki bunları yazınca? Siz tezlerinizi sunun, dışarıdan okuyan kararını kendisi versin.

Ne siz burada ticari bir amaç güdüyorsunuz veya mal satmak gibi bir kaygınız var, ne de Aragorn Aragorn un sizin ticari faaliyetinizi sekteye uğratmak gibi bir derdi var.

İmalı yazılar, laf sokma çabaları, karşılıklı alaycı gülmeler vs nereye kadar sessiz takip ederim dedim ama yeter yani 2 gündür anlamsız anlamsız giydirme mesajları hoş olmuyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt