ONVO TV Youtube Sorunu - SmartTubeNext

N Çevrimdışı

NBKpro 

Aktif Üye
15 May 2021
191
Play Store muhtemelen belli bir tarihten sonraki üretimlerde yok. Ben play store olmasına rağmen " " isimli uygulamayı kullanıyorum. Normal Aptoide uygulamasının TV için olan versiyonu oldukça kullanışlı. "Android Hidden Settings" isimli bir uygulama ile uygulama ayarlarına girip oradan Google Play Hizmetleri'ni aktif edince youtube'da oturum açılıyor fakat belli bir süre sonra kendiliğinden Google Play Hizmetleri yine devre dışı konuma gelebiliyor. Benzer sorun Philips Android TV'de de var onda da manuel olarak Play Himzetleri'ni devre dışı - etkin yapmak gerekebiliyordu. Chrome ile de Youtube'da oturum açma yöntemi varmış fakat denemedim.

Android Hidden Settings dediğim uygulama, yazılımın bize sunduğu basit ayarlar menüsü yerine bir androidde ne kadar ayar varsa onları listeleyen bir uygulama. Benzer şekilde android settings, android setting for tv gibi uygulamalar var. Tabi bu uygulama cihaza göre değil ezbere yazılmış olduğu için NFC'den tutun da Sim kart ayarlarına kadar her şey yazıyor orda kafa karıştırmasın zaten onlara tıklayınca da girilmiyor. Ayrıca bunun gibi benzer isimle üç dört uygulama denedim, TV'ye uyumlu olmadığı için aşağı yukarı ok tuşlarıyla sayfa kaymayabiliyor. Kumanda mouse modunda da sürükleme özelliği olmadığı için USB mouse veya Air Mouse'lı kumanda ile aşağı yukarı kaydırmanız gerekebilir. Tabi mouse ile üzerine tıklayınca da tıklanmayabiliyor, bu durumda da illaki kumandadan OK tuşu ile seçiliyor. Ben oturum açmayı gerekli bulmuyorum belki abonelikler vs için olabilir fakat zaten normalde kullandığım google hesabım ile TV'de kullandığım farklı, ne olur ne olmaz TV'ler yarım yamalak bir yazılımla emaneten çalışıyor. Biraz destek bulabilsem aslında örneğin A Adem Helvacı hocamdan, bu TV'lerle ilgili birçok ayar düzenleme videoları çekmeyi düşünüyorum :clap En azından Onvo'dan yazılım bulabilirsek, her türlü ayarları bozup TV'yi mahvetme ihtimaline karşı bir Yazılım/ROM dosyası mesela.

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt