Onvo OV32150 Android tv için yazılım varmı arkadaşlar?

macfixer Çevrimdışı

macfixer

Yeni Üye
15 Tem 2022
4
36
IMG_20230201_212725.jpg

TV elektrik gelip gidince boot logo da takılı kaldı saatlerdir bu şekilde dönüyor fişini çekip baya bekledik olmadı yazılımını bulup yüklersem olacak ancak yardımcı olabilecek varmı dır arkadaşlar teşekkürler

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Firmadan yazılım desteği istedik ancak olası yaşanabilecek sorunları gerekçe gösterip yazılım paylaşmak istemediler ne yazık ki.

N Çevrimdışı

NBKpro 

Aktif Üye
15 May 2021
191
Onvo'dan soğutan bir olay bu yazılımı devlet sırrı gibi tutmaları.

Firmayı arayıp durumu anlatsanız size yazılım göndermesini isteseniz diyeceğim fakat, sanki otomatik bir cevap verip servise yönlendirecekler gibi.

Windows'taki gibi imaj alma programı bulsam ilk yapacağım iş kendi yazılımımı çekip yedeklemek olur. Lazım olunca da takar yüklerim. Hatta farklı yazılımlar farklı sürümler de denerim.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Büyük ihtimalle kullanıcının yazılım atamayabileceğini düşünüyorlardır ,lahavleeee :)
Alo abi aslında sorun, çalışan ürünlerinde MERAKTAN dolayı kurcalamalar yapıp sonra da tv çökünce ''kendiliğindne bozuldu'' diyerek ücretsiz hizmet almak isteyenlerin sayısal çokluğundan kaynaklanıyor.

Zamanında Vestel yazılımlarında DH de neler çektik biz de biliyorsun.

Yazılım paylaştığımız vatandaş gelip bizi de suçlamadı mı yıllarca? Biz yazılım payaşmak dışında ne yaptık ki? Adam MB9X e hatalı yazılımı yükleyince anakart cort, sonra suçlu biz. :)

macfixer Çevrimdışı

macfixer

Yeni Üye
15 Tem 2022
4
36
aynen hocam müşteri hizmetlerini aradım ben size yakın yetkili servisin numarasını atıyorum dedi yazılım verme gibi bir durum yok ama tv normale dönsün rootlayıp imajını alıyorum direkt kendini ne zannediyorlar ki bunlar hem ürünün ayıplı hem destek vermiyosun olacak işmi bir elektrik kesildi geldi diye tv bootloopmu olur

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,072
Video işe yararmı bilmiyorum ?
Videodaki işlem yapılması durumunda sorumluk kabul edilmez .

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
Alo abi aslında sorun, çalışan ürünlerinde MERAKTAN dolayı kurcalamalar yapıp sonra da tv çökünce ''kendiliğindne bozuldu'' diyerek ücretsiz hizmet almak isteyenlerin sayısal çokluğundan kaynaklanıyor.

Zamanında Vestel yazılımlarında DH de neler çektik biz de biliyorsun.

Yazılım paylaştığımız vatandaş gelip bizi de suçlamadı mı yıllarca? Biz yazılım payaşmak dışında ne yaptık ki? Adam MB9X e hatalı yazılımı yükleyince anakart cort, sonra suçlu biz. :)
Haklısın ,bana dahi demişlerdi ,unutmuşum :)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
Gençler,bu tv'lerde kurtarma moduna girme olayı yok mu,cep telefonları gibi, hani ses+ ses- vesaire :alala

M Çevrimdışı

mrtgc58

Yeni Üye
20 Ocak 2023
18
49
aynen hocam müşteri hizmetlerini aradım ben size yakın yetkili servisin numarasını atıyorum dedi yazılım verme gibi bir durum yok ama tv normale dönsün rootlayıp imajını alıyorum direkt kendini ne zannediyorlar ki bunlar hem ürünün ayıplı hem destek vermiyosun olacak işmi bir elektrik kesildi geldi diye tv bootloopmu olur

Benim kullandığım Hi Level 55UIL402 tv de aynı sorun oldu. Atmaca elektroniğin ürettiği hi level awox onvo sunny benzer yazılımı kullanıyor.... Tv nin fişini çek 10 15 saniye bekle fişini tak logonun alt kısmındaki açma kapama düğmesini basılı tut bende düzelmiş.​

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt