ONVO 55351 TV Alınır mı?

I Çevrimdışı

iboozel

Yeni Üye
6 May 2023
5
42
Merhaba arkadaşlar şuanda a101'de satışda olan Onvo Ov55351 tv cok dikkatimi çekti fiyatı çok uygun ama panelle ilgili hiçbir bilgi yok herhangi bir inceleme videosuda bulamadım bu tv hakkında bilgisi olan varmı şimdiden teşekkür ederim.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,572
Merhaba arkadaşlar şuanda a101'de satışda olan Onvo Ov55351 tv cok dikkatimi çekti fiyatı çok uygun ama panelle ilgili hiçbir bilgi yok herhangi bir inceleme videosuda bulamadım bu tv hakkında bilgisi olan varmı şimdiden teşekkür ederim.
Samurai Unforgotten üstat size yardımcı olabilir kendisini etiketledim foruma giriş yaptığında yazışmayı görecektir.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,318
39
I iboozel Bu modelle ilgili bilgim yok ama OV55350 modeli ile aynı ise şayet; BOE üretimi IPS panel ve 6 adet COF var. Beklenti yüksek değilse alabilirsiniz. 1.5 GB Ram ve 8 GB Rom bana biraz az geldi. 2x8 W hoparlör koymuşlar küfür eder gibi.

Ben olsam ONVO tercih etmezdim, servisi sıkıntılı diye hatırlıyorum. Fakat illa ONVO alacak olsaydım üzerine biraz daha koyar, CSOT VA panele sahip 55F950 modelini alırdım. Tabi özellikle IPS almak istiyorsanız o başka.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,880
I iboozel Bu modelle ilgili bilgim yok ama OV55350 modeli ile aynı ise şayet; BOE üretimi IPS panel ve 6 adet COF var. Beklenti yüksek değilse alabilirsiniz. 1.5 GB Ram ve 8 GB Rom bana biraz az geldi. 2x8 W hoparlör koymuşlar küfür eder gibi.

Ben olsam ONVO tercih etmezdim, servisi sıkıntılı diye hatırlıyorum. Fakat illa ONVO alacak olsaydım üzerine biraz daha koyar, CSOT VA panele sahip 55F950 modelini alırdım. Tabi özellikle IPS almak istiyorsanız o başka.
Sayın Samurai Unforgotten üstad birkaç bilgide ben eklemek isterim. Özellikle ONVO TV' lerde (Hepsi olmayabilir) Wisdom Share adı verilen AOSP tabanlı ve düzgün destek verilmeyen, lisans problemleri olan bir yazılım kullanılıyor. Böyle birşeye denk gelirse kullanıcımız, Ram Rom miktarları da (Zaten yeterli değilken) iyice hesaptan çıkacaktır. Tavsiye konusunda bahsettiğiniz modeller daha mantıklı seçeneklerdir.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,318
39
Sayın Samurai Unforgotten üstad birkaç bilgide ben eklemek isterim. Özellikle ONVO TV' lerde (Hepsi olmayabilir) Wisdom Share adı verilen AOSP tabanlı ve düzgün destek verilmeyen, lisans problemleri olan bir yazılım kullanılıyor. Böyle birşeye denk gelirse kullanıcımız, Ram Rom miktarları da (Zaten yeterli değilken) iyice hesaptan çıkacaktır. Tavsiye konusunda bahsettiğiniz modeller daha mantıklı seçeneklerdir.
Teşekkür ederim katkın için. Bu tv’yi alacaksa eğer, yanına bir tane de box almak gerekebilir.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,880
onvonun servisi ücretli kuruyor ilgisiz ve bilgisiz müşteri hizmetleri kötü kısacası uzak durun derim ama karar sizin.
Tamamen kişisel bir yorum olacak (Forum geneli ile hiçbir ilgisi yoktur. Ayrıca moderatör yetkisinden de uzak tamamen kişisel yorumdur.) dün markette biraz yaşlı bir amca ve teyze ile karşılaştım. Söz konusu marka TV' yi alıyorlardı. Birkaç kez göz göze geldik, tam kasadalardı. İçimden keşke almasanız demek geçti, diyemedim. Ama bayağı bir düşündüm.

I Çevrimdışı

iboozel

Yeni Üye
6 May 2023
5
42

Çok teşekkür ederim hocam illa onvo olması şart değil android webos farketmez benim için tek kriter düzgün bir paneli olsun bide çercevesiz olsun tv'de canlı renkler seviyorum ips ilk tercihim aslında güzel bir va panelde olur 8000 lira bütçem var bu fıyata siz alacak olsanız ne alırdınız bana birkaç model yazarsanız araştırırım ilginiz için cok teşekkür ederim.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,880
Çok teşekkür ederim hocam illa onvo olması şart değil android webos farketmez benim için tek kriter düzgün bir paneli olsun bide çercevesiz olsun tv'de canlı renkler seviyorum ips ilk tercihim aslında güzel bir va panelde olur 8000 lira bütçem var bu fıyata siz alacak olsanız ne alırdınız bana birkaç model yazarsanız araştırırım ilginiz için cok teşekkür ederim.
Şu konuda H Halit95 üyemizle paylaştığımız modelleri bir inceleyebilirseniz, kendisinin bütçesi yakındı sanırım. Bir fikir verebilir;

I Çevrimdışı

iboozel

Yeni Üye
6 May 2023
5
42

Hocam onvo 55f950 almaya karar verdim ama kullanılan panelin yan açı performansı nasıldır tv'yi izleyeceğim yerde takriben bi 60 derecelik izleme açısı olan yer var ordan nasıl görünür hiç bilginiz varmı.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,880
Hocam onvo 55f950 almaya karar verdim ama kullanılan panelin yan açı performansı nasıldır tv'yi izleyeceğim yerde takriben bi 60 derecelik izleme açısı olan yer var ordan nasıl görünür hiç bilginiz varmı.
VA panellerde yan açıdan, hele ki 60 derecelik bir açıdan bahsediyorsak izleme mümkün olmayabilir. VA panellerde tam karşıdan izleme uygundur.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
kesinlikle onvoya bulaşma çok pişman olursa 10 gün kullandım 4-5 kere cihaz kilitledi ancak tvnin fişini çıkarıp takınca düzeliyordu kazayla panelde kırlınca ne servis ne müşteri hizmetleri yardımcı olmadı uzak durun başınızı yakmayın.benim tv onvo f900 dü.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
onvo servis ve müşteri hizmetleri 10 günlük tvnin paneli yok diyor düşünün artık firmanın ne kadar kötü olduğunu.kendi hatam yüzünden kırıldığı için ücretli panel değişimi yaptırmak istediğim halde 10 gün kullandığım tvnin paneli yokmuş ellerinde.

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt