Önemli Önemli linkler ve adreslerim (Herkes için)

G Çevrimdışı

gsever

Yeni Üye
19 Tem 2020
16
60
Kusura bakmayın fakat sorularımı nereye yazmalıyım
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Merhaba teraspy bey.Arkadaş bana gx6605s cihazlar hakkında yardımcı olabilirmisin.Konu şöyle 4.96mb yazılımlar normal yükleniyor 3.12mb yazılımlar yüklenmiyor bende yazılımı dump olarak yapıyorum ve yüklüyorum cihaz açılışta s/n hatası veriyor usb den yükleme uyarısı geliyor ve son sürüm oynanmamış yazılımı yüklüyorum ama cihaz açılınca s/n uyarı devam ediyor bu s/n uyarısının çözüm yolu nedir acaba.İyi akşamlar

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64

Merhaba teraspy bey.Arkadaş bana gx6605s cihazlar hakkında yardımcı olabilirmisin.Konu şöyle 4.96mb yazılımlar normal yükleniyor 3.12mb yazılımlar yüklenmiyor bende yazılımı dump olarak yapıyorum ve yüklüyorum cihaz açılışta s/n hatası veriyor usb den yükleme uyarısı geliyor ve son sürüm oynanmamış yazılımı yüklüyorum ama cihaz açılınca s/n uyarı devam ediyor bu s/n uyarısının çözüm yolu nedir acaba.İyi akşamlar
Dump olarak nasıl ayarlıyorsun acaba?
Ayrıca sn hatasının şimdilk çözümü yok maalesef,son sürüm oynanmamış dediğin yazılımı bir yere upload edersen kontrol ederim,bir hata olabilir belki.Bu arada cihaz ne var 6605s olarak?

G Çevrimdışı

gsever

Yeni Üye
19 Tem 2020
16
60
Dump olarak nasıl ayarlıyorsun acaba?
Ayrıca sn hatasının şimdilk çözümü yok maalesef,son sürüm oynanmamış dediğin yazılımı bir yere upload edersen kontrol ederim,bir hata olabilir belki.Bu arada cihaz ne var 6605s olarak?
gx6605s botech 600 plus fakat ben 4mb söküp 8 ve 16mb taktım MX25L128 .Spider Vısıon Mediyastar Starsat IC2 Satintegral Next v.s. bunların hesini yüklüyorum 4mb artı bir sürü 8mb yazılımlar yüklüyorum 8mb s/n hatası hiç olmadı.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64

Ek olarak sorayım,yazılımı rs232 ile mi atıyorsun (sn hatası olduğuna göre cevap evet olmalı :) ,ama yine de sordum)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
O zaman şöyle yapalım,bana yüklenmeyen 3.mblik yazılımı upload edersen bu yazılıma bakayım ,çünkü benim de atmadığım yazılım kalmadı ,şu an qmax kullanıyorum,funcam 1.32 qmaxta.iptv kullanmıyorum botekte,ama diğer cihazda var (dönüşüm yaptığım montage işlemcili sungate yazılımlı korax v4 )

G Çevrimdışı

gsever

Yeni Üye
19 Tem 2020
16
60
Usta örnek bir konu Spider_F1_V2.36 dump yazılımı yükledim peşinden netten güncelleme uyarı geliyor yada usb den - F1_V2.45 bun yükleyince s/n hatası veriyor ve usb uyarı çıkıyor ekrana bende normal bir eski - F1_V2.43 yüklüyorum busefer normal çalışıyor tekrar- F1_V2.45 yükleyince yine hata veriyor bende - F1_V2.43 geri dönüyorum ve normal çalışıyor.

Usta bende bunlar var yumatu 1512 - yumatu 1506g/f - homtech g/f - Moonstar DSR-6500 - taplin wodex - SUNGATETITTAN

Her türlü yükleme kablosu var evet rs232 loaderle yüklüyorum

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Usta örnek bir konu Spider_F1_V2.36 dump yazılımı yükledim peşinden netten güncelleme uyarı geliyor yada usb den - F1_V2.45 bun yükleyince s/n hatası veriyor ve usb uyarı çıkıyor ekrana bende normal bir eski - F1_V2.43 yüklüyorum busefer normal çalışıyor tekrar- F1_V2.45 yükleyince yine hata veriyor bende - F1_V2.43 geri dönüyorum ve normal çalışıyor.
Hımmm,şimdi tam anladım :)
funcam 1.32 üstünde olan yazılımlarda SN hatası veriyor,eğer funcamın versiyonu 1.32 altında ise qmax tavsiye ederim(update etmeden kullanacaksın ama),yok illa funcam 1.34 olsun dersen pikonun orjinal yazılımını kullanmalısın , çözemedim daha SN hatasının nedenini ,çok uğraştım ama olmadı ,tek tek bin dosyalarını değiştire değiştire yükledim ve sorunun KERNEL.bin içinden geldiğini buldum,ne varsa KERNEL.bin içinde var,bir şey arıyor ,bulamayınca SN hatası veriyor,dikkat edersen yazılımların kendi update serverlerinde ayrıca bir dosya var ama cihaz bunu kabul etmiyor ,yükle dediğinde hata veriyor ve yüklemiyor :)

G Çevrimdışı

gsever

Yeni Üye
19 Tem 2020
16
60
Usta ben bir sitede şöyle bir şey gördüm gx6605s cihaza pc den s/n no artı şifre yazarak direkt cihaza ıptv v.s. uygulamalar yükleniyor Sungate TITTAN gibi bu uygulamayı kullanıyormusunuz

Usta çok teşekkür ederim %100 katılıyorum Funcam sürümü olabilir inşallah yarın bu işlemleri yaparım ve sonuçlarını sana yazarım.İyi geceler

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Usta ben bir sitede şöyle bir şey gördüm gx6605s cihaza pc den s/n no artı şifre yazarak direkt cihaza ıptv v.s. uygulamalar yükleniyor Sungate TITTAN gibi bu uygulamayı kullanıyormusunuz
Hımm,link ver, inceliyeyim bakayım ,ilk kez duyuyorum sevgili gsever bunu :)
Öyle bir şey olsa kesin yayınlardım burada gerçi ama merak ettim şimdi :)

G Çevrimdışı

gsever

Yeni Üye
19 Tem 2020
16
60
Usta kusura bakma seni çok yordum son bir iki sorum olacak.Sunplus 1512 8mb Yumatu Kamosoniç cihazlara rus yazılım var fakat anten ayarlarına giriş yapılamıyor ukraynadan orjinal kamanda aldım yine olmuyor birde arab yazılımı var ondada aynı sorun oluyor bunun çözümü varmıdır.Bide tedline g40 cihazlarda Protech uyarı yazısı gibi bir rus yazılım var gx6605s için 8mb uyarı şoyle (unauthorized) (yetkisiz) bu uyarı kapatılabilinirmi.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Usta kusura bakma seni çok yordum son bir iki sorum olacak.Sunplus 1512 8mb Yumatu Kamosoniç cihazlara rus yazılım var fakat anten ayarlarına giriş yapılamıyor ukraynadan orjinal kamanda aldım yine olmuyor birde arab yazılımı var ondada aynı sorun oluyor bunun çözümü varmıdır.Bide tedline g40 cihazlarda Protech uyarı yazısı gibi bir rus yazılım var gx6605s için 8mb uyarı şoyle (unauthorized) (yetkisiz) bu uyarı kapatılabilinirmi.
Anten ayarlarına giriş yapılmaması şifreden kaynaklanıyordu sanırım ,emin değilim ,şifreyi istiyor ama girilmiyordu yanılmıyorsam ,yetkisiz uyarısını kapatmak zor ,tıpkı SN hatası gibidir

G Çevrimdışı

gsever

Yeni Üye
19 Tem 2020
16
60
Anten ayarlarına giriş yapılmaması şifreden kaynaklanıyordu sanırım ,emin değilim ,şifreyi istiyor ama girilmiyordu yanılmıyorsam ,yetkisiz uyarısını kapatmak zor ,tıpkı SN hatası gibidir
Bu gx6605s 8mb uyarı veren (unauthorized) kumada çalışıyor çalışmasada editliyorum ! bu cihazın 2019 yılında bir yazılım vermiştiler (unauthorized) kapatılmıştı Not:G40 PROTECH uyarısını kapatan arkadaşım var fakat (unauthorized) uyarısınla uğraşmak mı istemedi bilmiyorm ama olmuyor dedi meraktan rusyadaki satıcıya mesaj yoluyla sordum oda cihazı gönder hallederiz diyor ama o sanıyorki bende orjinal cihaz var.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt