ÖNEMLİ! Homatics Box R Plus - Alttaki Type-C Çıkışı Kullanmayın !!!

F Çevrimdışı

FlashX

Aktif Üye
16 Haz 2020
151
24
Arkadaşlar daha yeni satin aldım bu cihazdan ikinci el forumdaki bir arkadaştan. Type c ne için av ne için hic bilmiyorum HDMI ile TV ye bağlayıp izlememde bir sorun yoksa beni ilgilendirmiyor değil mi bu durum? Siz av ve type c çıkışını ne için kullanıyorsunuz ?
Cihazda 2 adet Type-C girişi bulunmakta .Cihazın arkasındaki DVB Tuner(4Ktuner ) diğeri cihazın altında Bonus olarak verilen firma yeni ses sisteminin bağlantı yeri olarak belirlemiş.Ama görünen o ki yeni üretimlerde bu çıkış olmayacak.Sizi ilgilendirmiyor.Şu anlık..

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Kullanıcıların zararını nasıl karşılayacaklar peki :alala Kullanım klavuzunda "kullanmayın" diye yazı var mı acaba :alala

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Haklısın altta Bonus yazıyor .USB takılmaz yazmıyor .12 V 1 A TYPE -C desteğini olmadığını nasıl ispat edersiniz.Lütfen değerler sunun..
Türkçe'ye çevirdim biraz bekleyin bonus giriş diyor. 12v1a olduğu bilgiside var firma açıklama yapmış kullanıcı dikkat etmemiş denemiş uyarılar var. Burada firmanın suçu yok .

Screenshot_2023-04-30-09-54-22-612_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg
IMG_20230430_095209.jpg

teraspy teraspy Emmi Firma uyarı yapmış bekleyin demiş girişin 12v1a olduğunu belirtmiş hemen görünüyor. Zarar varsa k.hatası

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Türkçe'ye çevirdim biraz bekleyin bonus giriş diyor. 12v1a olduğu bilgiside var firma açıklama yapmış kullanıcı dikkat etmemiş denemiş uyarılar var. Burada firmanın suçu yok .

IMG_20230430_095209.jpg
Pazarlama stratejisi çerçevesinde yapılmış bir uygulama. Ancak uluslararası düzeyde ve kullanıcı profili çok geniş (Bilen-bilmeyen) bir pazara ürün temin eden bir firmanın, en azından bu sürpriz bildiriminin altına ya da kullanım kılavuzuna ya da her ikisine küçük puntolarla da olsa "Attention. It is dangerous to add any device to the interface other than the one specified as a surprise." gibi bir ibare eklenmesi çok daha sağlıklı olurdu.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Pazarlama stratejisi çerçevesinde yapılmış bir uygulama. Ancak uluslararası düzeyde ve kullanıcı profili çok geniş (Bilen-bilmeyen) bir pazara ürün temin eden bir firmanın, en azından bu sürpriz bildiriminin altına ya da kullanım kılavuzuna ya da her ikisine küçük puntolarla da olsa "Attention. It is dangerous to add any device to the interface other than the one specified as a surprise." gibi bir ibare eklenmesi çok daha sağlıklı olurdu.
Bunun inceleme videoları var her yerde o girişi kullanmayın diyoruz.
12v1a yüksek güç uyarısı var hemen yanında.
Bu giriş kullanmaması gerektiğini bildiği halde deneme yapanlar var.
Biliyorum uyarı yapıldı ama denemek istedim diyende var şaka gibi :kiskis
12v1a görmek yeterli kullanıcı için uyarı var .
Bekleyin demişler .
Türkiyede satış yapan satıcılar o uyarı etiketini söküp öyle satıyorlar ürünü ne akılla söküyorlar belli değil.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Bunun inceleme videoları var her yerde o girişi kullanmayın diyoruz.
12v1a yüksek güç uyarısı var hemen yanında.
Bu giriş kullanmaması gerektiğini bildiği halde deneme yapanlar var.
Biliyorum uyarı yapıldı ama denemek istedim diyende var şaka gibi :kiskis
12v1a görmek yeterli kullanıcı için uyarı var .
Bekleyin demişler .
Türkiyede satış yapan satıcılar o uyarı etiketini söküp öyle satıyorlar ürünü ne akılla söküyorlar belli değil.
Bizlerin bilmesi, internette takip edilmesi v.s. bunların hepsini bırakarak, dikkat ettiyseniz global pazardan ve herhangi bir kullanıcıdan bahsediyorum. Hiçbirimizden haberi olmayan birinin doğrudan siteden alışveriş yapıp ürünü aldığını düşün.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Bizlerin bilmesi, internette takip edilmesi v.s. bunların hepsini bırakarak, dikkat ettiyseniz global pazardan ve herhangi bir kullanıcıdan bahsediyorum. Hiçbirimizden haberi olmayan birinin doğrudan siteden alışveriş yapıp ürünü aldığını düşün.
Yurtdışı Satış Sitesi burası binlerce kişi aldı bu ürünü.
Alan herkes araştırmış ürünle ilgili bilgisi vardır.
Firmanın daha açıklayıcı bir uyarı yapması gerektiğini biliyorum.
Biz sorduk firmaya 12v1a yüksek volt uyarısı var.
Hemen girişin yanına koyduk dikkat çeksin diye diyor firma.

albanez Çevrimiçi

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,232
Ben bir zamanlar uzun süre Rockchip Box lar kullandım,daha doğrusu çıkan tüm RK lı Box ları alıp kullandım
bunların bazıların da(yıl da 2015/16/17 gibiydi!) hem Type-C port vardı+AV port+SD port hepsi vardı
ve hepsini de bir şekilde kullandık birlikte veya ayrı ayrı diye aklımda kalmışdı

ama ben sadece ext.HDD yi veya Flashdiski kullanmak için daima Type-C a takıyordum
+bazı cihazlar da 2 tane de USB3.0 oluyordu!

ama bir ara hangi üretici unuttum şimdi herifler RK lı Boxa "Telefon kartı"(SIM) port takmışlardı yaw :haha1
ülen bu nedir diyorduk o zaman
ama sonra kutunun içine bakınca bir gördük ki içeride phone-card yeri yok yani BOŞ orası:hihi
kimisi telefon SIM kartını oraya sokmuş ama kutunun içine düştüğü için mecburen kutuyu açınca
manzarayı çakıyor,üle tam komedi yaw

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Yurtdışı Satış Sitesi burası binlerce kişi aldı bu ürünü.
Alan herkes araştırmış ürünle ilgili bilgisi vardır.
Firmanın daha açıklayıcı bir uyarı yapması gerektiğini biliyorum.

Biz sorduk firmaya 12v1a yüksek volt uyarısı var.
Hemen girişin yanına koyduk dikkat çeksin diye diyor firma.
:mutlu Aynı konudan bahsediyoruz. Sadece basit bir öngörü, biz üretsek, mavi yazıyı varsaysak bizce doyurucu bir çalışma olur mu? Kırmızı yazının gerekli olduğunu biz biliyoruz.
:clap2

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64

IMG_20230430_095209.jpg

teraspy teraspy Emmi Firma uyarı yapmış bekleyin demiş girişin 12v1a olduğunu belirtmiş hemen görünüyor. Zarar varsa k.hatası
Hımmm, belki de orası telefon şarj çıkışıdır ,telefonu bağlayan varmıdır acaba :)

Geri
Üst Alt