ÖNEMLİ! Homatics Box R Plus - Alttaki Type-C Çıkışı Kullanmayın !!!

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Av girişi ile Alt Type-c girişi aynı anda kullanılamaz sorun yatıyor.
Av aux girişini normalde kullanın onda birşey yok.
Alt Type-c de data çıkışı yok güç için 12volt1a verdiği için alttaki C girişine bağlanan donanım, 12v1a altında ise donanımı yakıyor, Box'u resetliyor
Alt Type-c için özel Ses sistemi üretilmiş sadece onda kullanılmak üzere özel tasarlanan giriştir.
Homatics X THX Home Click ses sistemi olmayan satın almayanlar Alt Type-C girişini kullanmıyor kullanım dışı.
The_SreT The_SreT'in dediği gibi o girişi unutun deneme yapmayın sakın.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Alt Type-c de data çıkışı yok güç için 12volt1a verdiği için alttaki C girişine bağlanan donanım, 12v1a altında ise donanımı yakıyor, Box'u resetliyor
Alt Type-c için özel Ses sistemi üretilmiş sadece onda kullanılmak üzere özel tasarlanan giriştir.
Homatics X THX Home Click ses sistemi olmayan satın almayanlar Alt Type-C girişini kullanmıyor kullanım dışı.
Aktardığım bilgiler yanlış olduğu için mesajı düzenliyorum.

Son düzenleme:
The_SreT Çevrimiçi

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,155
O ses sistemide kullanılamayacak bu cihazla, oraya ne takılırsa takılsın takılan ekipmana hasar veriyormuş. Yani takılacak olursa o ses siteminide bozma olasılığı yüksek. Yaptıkları testlerde AV çıkışı kullanılsın, kullanılmasın alt type c çıkışa takılan herşeyi bozmuş.

Bu yüzden o ses sitemini kullanabilmek için veya cihaz altındaki type-c çıkışını kullanabilmek için AV çıkışının kaldırıldığı Gold seri yeni Box R Plus satışa sunulacak.

IMG_20230429_102743_4053.jpg

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
O ses sistemide kullanılamayacak bu cihazla, oraya ne takılırsa takılsın takılan ekipmana hasar veriyormuş. Yani takılacak olursa o ses siteminide bozma olasılığı yüksek. Yaptıkları testlerde AV çıkışı kullanılsın, kullanılmasın alt type c çıkışa takılan herşeyi bozmuş.

Bu yüzden o ses sitemini kullanabilmek için veya cihaz altındaki type-c çıkışını kullanabilmek için AV çıkışının kaldırıldığı Gold seri yeni Box R Plus satışa sunulacak.

Üstadım, resmen "Biz bunu koyduk ama bil bakalım niye koyduk. Yahu abdurrahman gerçekten biz bunu niye koyduk?" gibi bir durum var ortada. :haha :deli1

O zaman benim yazdıklarım da yanlış.

The_SreT Çevrimiçi

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,155
Üstadım, resmen "Biz bunu koyduk ama bil bakalım niye koyduk. Yahu abdurrahman gerçekten biz bunu niye koyduk?" gibi bir durum var ortada. :haha :deli1

O zaman benim yazdıklarım da yanlış.
Aynen durum o 😂 , 2 laptop, 3 flash bellek in perte çıktığını biliyorum şuan, o alttaki çıkış yüzünden. Duymadıklarımda vardır illaki, sıkıntılı bir durum.

Yeni seri AV çıkışı kaldırılmış Box R Plus, bu ses sistemleri ile beraber satışa sunulacak. Şuan düşünülen bu.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış

Gold,lada çalışıyor pluslada çalışıyor sistem ,
Zaten tanıtım duyuru hepsi Box R Plusla yapıldı .
Box R Plus'ta yeni üretimde av girişi ve sd kart olmayacak Sd kart zaten yoktu yapılan açıklama buydu alt Type-c ye birşey takmıyoruz av girişi için sorun yok şimdilik alt Type C ye bişey takarsanız yanar.
Bunu bilmeden takanlar laptop da yaktı ssd ve flaş bellek vs yaktılar.
Firma yetkilisinin açıkalaması böyle oldu alt Type-c ile işimiz yok burada hem fikiriz .
Av aux girişinde sıkıntı yok şimdilik Alttaki Type-c yi kullanmadığmız sürece .

IMG_20230429_142328b44fed8de89f4442.jpg
IMG_20230429_145150f4486585c178700e.jpg
IMG_20230429_144446.jpg
IMG_20230429_144558.jpg

İki gün önce plus için üretilen ses sistemi olduğnu ve plus ile tanıtımını yaptılar Homatics Plus için olduğunu söyledi sistemin Ella Gao sadece güncel üretimde Plus+Gold av girişi ve sd kart olmayacak . Sorunlar oluyormuş.
IMG_20230429_1425378e7ceb67a704743e.jpg

IMG_20230429_145505.jpg

The_SreT Çevrimiçi

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,155
Gold,lada çalışıyor pluslada çalışıyor sistem ,
Zaten tanıtım duyuru hepsi Box R Plusla yapıldı .
Box R Plus'ta yeni üretimde av girişi ve sd kart olmayacak Sd kart zaten yoktu yapılan açıklama buydu alt Type-c ye birşey takmıyoruz av girişi için sorun yok şimdilik alt Type C ye bişey takarsanız yanar.
Bunu bilmeden takanlar laptop da yaktı ssd ve flaş bellek vs yaktılar.
Firma yetkilisinin açıkalaması böyle oldu alt Type-c ile işimiz yok burada hem fikiriz .
Av aux girişinde sıkıntı yok şimdilik Alttaki Type-c yi kullanmadığmız sürece .

IMG_20230429_142328b44fed8de89f4442.jpg
IMG_20230429_145150f4486585c178700e.jpg
IMG_20230429_144446.jpg
IMG_20230429_144558.jpg

İki gün önce plus için üretilen ses sistemi olduğnu ve plus ile tanıtımını yaptılar Homatics Plus için olduğunu söyledi sistemin Ella Gao sadece güncel üretimde Plus+Gold av girişi ve sd kart olmayacak . Sorunlar oluyormuş.
IMG_20230429_1425378e7ceb67a704743e.jpg

IMG_20230429_145505.jpg
Ben bana söyleneni ilettim, yeni tüm serilerde AV girişi kaldırılacakmış. Bakalım biri alıp takarsa öğreniriz 😂 mühendisler AV çıkışı ve alt type c çıkışının aynı anda cihazda bulunamayacağını söylemiş ve bu yüzdende kaldırılmış zarar verdiği için.

Madem ses sistemi çalışıyor, o zaman yeni bir seri yapıp AV çıkışını kaldırmanın bir manası yok bence.

Not: Yeni seri AV çıkışı olmayan cihazlarda, bu ses sistemlerini kullanabileceğimiz eski seride olmayan bir aygıt yazılımıda olacak.

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

Merlot 

Aktif Üye
26 Ara 2018
264
50
Bu nasıl bi cihazmış yahu üretim sırasında kimsede mi fark etmemiş
Eskiden genelde tahtakalede satılan abidik gubidik cihazlara benzemiş
type-c nin olduğu bölümün resmi var mıdır

Z Çevrimdışı

zubizaretta

Aktif Üye
3 Mar 2023
91
49
Bildiğim kadarı ile usb zaten taktığınız cihaza enerji vermeden önce bir "hanshake" denilen protokol yapar ve cihazın enerji ihtiyacını öğrenir, enerjiyi de ona göre verir. Type-C'de bildiğim kadarı ile özellikle bu var. Burada biraz ucuza kaçma durumu söz konusu olabilir. Ama açıkçası cihazın "alt tarafındaki" bir porta herhangi bir şey bağlamadan önce iki kere düşünürdüm. Aynısı zaten yan tarafta da var ise, neden bir tane de altına koymuşlar diye bi merak edip araştırırdım bir şey bağlamadan önce. O portun altına ya da yanına voltajı vs. yazılmış mı? Yazılmış ise tamam kabul. Ama eğer portu çakıp geçmişlerse biraz uyduruk bir imalat söz konusu bana göre.

BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
957
40
Arkadaşlar daha yeni satin aldım bu cihazdan ikinci el forumdaki bir arkadaştan. Type c ne için av ne için hic bilmiyorum HDMI ile TV ye bağlayıp izlememde bir sorun yoksa beni ilgilendirmiyor değil mi bu durum? Siz av ve type c çıkışını ne için kullanıyorsunuz ?

Geri
Üst Alt