Nordmende ve Atmaca Elektronik (MA) Hakkında Bilinmeyenler

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Reklam vs yapılmadan şu haliyle toplumun yarısında tanınırlık var... Diğer türlü, binlerce lira para harcayacaksın ve bu sektörde yeni marka olarak kalacaksın...

İki ürünü yan yana koyalım içeriği aynı olsun birisinde reklamı çok iyi yapılmış Qwerty markası diğerinde Nordmende, Blaupunkt, Saba, ITT gibi markalar olsun otomatikman toplumun yarısı tarafından tercih edilir, kalan yarısı da az biraz araştırınca tercih edecektir...
Mesela ben 2006 da Saba marka bir tv aldım 82 geniş ekran, tüplü ve tam olarak çocukluğumda evde olan Alman malı çok iyi televizyon olan Saba algısıyla aldım ve sadece ismi kullanan kalitesiz bir Çin malı olduğunu anlamamla hayal kırıklığım büyük oldu. Kaliteli marka isimlerinin böyle heba edilmesi çok üzücü bana kalırsa

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Mesela ben 2006 da Saba marka bir tv aldım 82 geniş ekran, tüplü ve tam olarak çocukluğumda evde olan Alman malı çok iyi televizyon olan Saba algısıyla aldım ve sadece ismi kullanan kalitesiz bir Çin malı olduğunu anlamamla hayal kırıklığım büyük oldu. Kaliteli marka isimlerinin böyle heba edilmesi çok üzücü bana kalırsa
Muhtemelen TELRA tesislerinde üretilmiş bir tv almışsın özgürüm :(

Profilo Telra, hey gidi o da gitti artık.

Bundan 30 yıl sonra PROFİLO markasını tv grubunda yine ''Eskilerden kaliteli marka'' diye kullanacaklar mesela.

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
hatırlıyorum ıkc2 şase diye geçer tamircileri terleten bir şaseye sahipdi.

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Muhtemelen TELRA tesislerinde üretilmiş bir tv almışsın özgürüm :(

Profilo Telra, hey gidi o da gitti artık.

Bundan 30 yıl sonra PROFİLO markasını tv grubunda yine ''Eskilerden kaliteli marka'' diye kullanacaklar mesela.
Doğrudur abi, yazılar boğaz köprüsü gibi eğimli geçiyordu bende de düz takıntısı vardı, bir kere değiştirdiler tv yi aynı olunca, beraber çalıştığımız arkadaşıma hediye etmiştim çok sevdi diye

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Kaliteli marka isimlerinin böyle heba edilmesi çok üzücü bana kalırsa
Herkesin karşı çıktığı ama global pazar şartlarında yenik düştüğü bir nokta maalesef... Hepimiz kişisel olarak çok güzel şeyler düşünüyoruz, istiyoruz ama iş toplumsal boyuta geldiğinde ortaya çıkan manzaraya şaşırıyoruz... Bu kadar rahatlık içinde de şikayet edebilen insanoğlu, kendi elleriyle kendi sonunu hazırlıyor farkında değil.

Kötünün iyisi konumundalar artık, Qwerty markanın 3 yıl ömrü varsa bunların 5 yıl gibi...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt