Nordmende ve Atmaca Elektronik (MA) Hakkında Bilinmeyenler

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Dostlar Herkese Merhaba;

Malumunuz A101 satışı NORDMENDE televizyon konusu ile ilgili yayınladığım video sonrası firma benimle irtibat kurdu ve BİLİNMEYENLER hakkında karşılıklı görüşmelerimiz neticesi detay vermeyi kendileri teklif ettiler, çok sevindik ve kendileri ile (Sn Yakup Polat) yaptığım görüşmede merak ettiklerimi samimiyetle cevapladı.

Sadece soru cevaplamak ile kalmadı ve büyük bir cesaret örneği sergileyerek bana özel olarak sistemlerine erişim imkanı da sağladı.

Bu doğrultuda edindiğim tüm bilgiler ile sizlere, SUNNY AXEN ATMACA NORDMENDE ayrıldı barıştı Hızır idi Yunus idi gibi sektörde dolaşan ve benim dahi bu firma ve sahipleri/üretimleri hakkında yanlış bildiğim (Akrabalık düzeyi) konularda tüm bilgileri paylaştı.

Aslında normalde bir video çekip yayınlayacaktım ancak sizlerden uzun zamandır bir CANLI YAYIN beklentisi de vardı o nedenle hem biraz sohbet eder hem de NORMDENDE markası, bu markanın üreticisi, hedefleri ve üretimdeki genel durum hakkında bilgi paylaşımı için yayın açmayı düşündüm.

Aklımda 20.12.2020 yani Pazar günü (Yarın) saat 13:00 ar ancak siz ne dersiniz?

Ayrıca bunu bilerek şimdiden bildiriyorum zira soruları forumda bu başlık altında sorduğunuz sıralama ile cevaplandıracağım.

becerebilirsem premier açıp, orada konu linki paylaşıp (Oluyorsa) youtube takipçilerimden sorusu olanları da bu konu başlığında buluşturmuş olurum diye düşünüyorum.

Youtube da canlı sohbet çok hızlı akıyor soruları yakalamak zor oluyor, bizim forumun altyapısı bunun için daha uygun ortam bana göre :ok

Yazıyı yukarıda bırakıp oluyor mu diye baktım, İleri tarihli canlı yayın açtım, linki aşağıda :ok

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Sevindim abi ben yarına bı yer ayırayim

adorium.jpg

:kiskis

dtyakup Çevrimdışı

dtyakup 

Aktif Üye
4 Kas 2020
279
37
sadece onvo saba ve nordmende mi atmaca elektroniğin. morio kimin?

servis ağları ne durumda her ilde var mı?

2 gün önce gelen 43pus7505 tvmi an itibariyle paketledim iade edeceğim. takılıyor donuyor bırak web tarayıcı performansını cihaz kendi menüsünden geri çıkamıyor. philips bile bu haldeyken kendileri ürünlerinde bu sorunları nasıl aşmayı düşünüyor. (tamam philips bir sony bir samsung değil ama bir axen de değil yani o yüzden philips bile yazdım).

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Hatırlatıcı oluşturuldu. İlk sorum şu olsun, özgün bir marka adı yerine neden eski bir markayı canlandırmışlar.
Qwerty isminde yeni bir marka oluşturup, tanıtıp parlatmak yerine toplumun yarısından fazlası (özellikle de satın alma gücü olanların) bir kesiminde Nord demeden Nordmende markası Çağrışım yapıyorsa veya Saba denilince "çok iyi tilivijyon" reklamı (Toni Schumacher) gözümüzün önüne geliyorsa, uyguladıkları strateji yüzde yüz doğrudur...

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Qwerty isminde yeni bir marka oluşturup, tanıtıp parlatmak yerine toplumun yarısından fazlası (özellikle de satın alma gücü olanların) bir kesiminde Nord demeden Nordmende markası Çağrışım yapıyorsa veya Saba denilince "çok iyi tilivijyon" reklamı (Toni Schumacher) gözümüzün önüne geliyorsa, uyguladıkları strateji yüzde yüz doğrudur...
Ben farklı düşünüyorum yaşı bizim gibi olanlarda karşılığı var belki bu isimlerin ama yeni nesilde ufak bir araştırma sonucu aa eski markayı kullanmışlar diye olumsuz bir algı oluşuyor bana kalırsa. Pırıl pırıl yeni bir marka çalışması yapmak zordur ama daha iyi sonuç verir bana kalırsa

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Ben farklı düşünüyorum yaşı bizim gibi olanlarda karşılığı var belki bu isimlerin ama yeni nesilde ufak bir araştırma sonucu aa eski markayı kullanmışlar diye olumsuz bir algı oluşuyor bana kalırsa. Pırıl pırıl yeni bir marka çalışması yapmak zordur ama daha iyi sonuç verir bana kalırsa
Reklam vs yapılmadan şu haliyle toplumun yarısında tanınırlık var... Diğer türlü, binlerce lira para harcayacaksın ve bu sektörde yeni marka olarak kalacaksın...

İki ürünü yan yana koyalım içeriği aynı olsun birisinde reklamı çok iyi yapılmış Qwerty markası diğerinde Nordmende, Blaupunkt, Saba, ITT gibi markalar olsun otomatikman toplumun yarısı tarafından tercih edilir, kalan yarısı da az biraz araştırınca tercih edecektir...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt