Nordmende ve Atmaca Elektronik (MA) Hakkında Bilinmeyenler

OMEGA Çevrimdışı

OMEGA 

Aktif Üye
22 Ocak 2020
384
57
selamlar adem hocam, madem bu kadar ilgili davranmaya karar vermiş sayın mehmet atmaca, ve Nortmende ayağında yeni bir vizyon açmak istiyorlarsa türk tv panel meraklıları adına, tümleşik uydu tuneri ayağında çalışma yapsınlar, çünkü tüketicilerin tv kullanım alışkanlığı %99 dahili uydu alıcısı olduğu için, bu ara yüze çok daha akıcı ve görselliği bol olan arayüz entegre edilebilir, tıpkı harici uydu alıcılarında olduğu gibi bir LİNUX ara yüz üzerinden çalışabilecek bir dahili tuner çok zor olmazsa gerek diye düşünüyorum ? şayet Nortmende ile bir çığır açmak istiyorlarsa işte fırsat, maliyet açısında en fazla bir dolar 10TL lik bir maliyet İle piyasanın en çok satan tv leri kadegorisinde 1 numara OLMAK ÇOK KOLAY, yeter ki aklı başında biri bu yazdıklarımın ne anlama geldiğini anlayarak bir değerlendirme yaparlarsa bu söylediklerim çok gerçekçi bir yaklaşımdır, maliyetsiz yazılım AE-GE sini biraz kafa yorarak yapacağı bir işlem sorasında büyük satış rekorları kıracaktır...

ayrıca Zaten atmaca bu hususta bu işi yapabilecek en üst düzeyde geçmişe dayalı uydu piyasasından gelmedir atmaca elektronik uydu sektöründe tedarik yazılım ve satışı ile bu işin öncülerindendir, dolayısı ile çok rahatlıkla ürettikleri tvlerde Linux ara yüz bir uydu tüner kullanmaları onlar açısından çok sorun olmayacaktır, bunun yanı sıra kullanıcıların çok,çok büyük bir ilgisi ile karşılanacaktır...

dolayısı ile linux veya android tabanlı bir dahili uydu alıcılı TV üreten hangi firma olacaksa piyasadaki bir numaralı firma kategorisine Geçeceğine hiç şüphe yok. bakalım bu konuda öncülüğü hangi firma yaparak start verecek çok merak ediyorum...

OMEGA Çevrimdışı

OMEGA 

Aktif Üye
22 Ocak 2020
384
57
Sony gibi, Philips gibi gerçek Android tv işletim sistemli tvler yapsalar çok iyi olur. Çakma, lisanssız Android ile bilinçli hiç bir tüketici tercih etmez kendilerini.
ülkemiz için söylemiş olduğunuz şey çok soyut kalıyor, piyasadaki tüm model ve marka uydu alıcıları ister linux, ister androıd olsun tamamı 10 larca yıldır lisansız kullandırılıyor... dolayısı ile yeter ki yapılsın da varsın lisansız olsun, Sony gibi, Philips gibi kendini buğday ambarında gören firmalar ne zaman TR kullanıcılarını insandan gördüler ki böyle bir talebi, isteği onlardan bekleyelim veya umalım, dediğiniz şey asla olmaz söz konusu bile değil.
Hürmetler

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Sevgili OMEGA OMEGA , linux zaten açık kaynak kodlu yazılımdır, androidin de açık kaynak olanı var diye biliyorum,hatta bizdeki ve dünyadaki tvlerin tamamına yakını AOSP ile üretilirler(android açık kaynak kod) ,belki de bazı programların bu tvde çalışmamasının nedeni de budur ,açık kaynak .Bu tvler çok fazla ileri gitmezler bence ,1.5 gb ram ,8gb rom ile ancak "tv aldım ama android" denmek için alınır bana göre ,var mı var misali :)

OMEGA Çevrimdışı

OMEGA 

Aktif Üye
22 Ocak 2020
384
57
Sevgili OMEGA OMEGA , linux zaten açık kaynak kodlu yazılımdır, androidin de açık kaynak olanı var diye biliyorum,hatta bizdeki ve dünyadaki tvlerin tamamına yakını AOSP ile üretilirler(android açık kaynak kod) ,belki de bazı programların bu tvde çalışmamasının nedeni de budur ,açık kaynak .Bu tvler çok fazla ileri gitmezler bence ,1.5 gb ram ,8gb rom ile ancak "tv aldım ama android" denmek için alınır bana göre ,var mı var misali :)
sevgili teraspy dostum söylediklerine katılmak ile birlikte, şunu bilerek yazdım evet malumun ilamı hepimiz donanımsal açıdan ana plaketler üzerindeki donanımların yetersiz ve var mı var cinsinden olduğunu biliyoruz, lakin bu demek değildir ki öyle devam edecek, nihayetinde cesareti olan gözü pek bir firma pekala da çıkıp alın size 4x4 8 çekirdekli işlemci, 4 gb ram ,16gb rom, ve tümleşik olan uydu tüner in bağımsız Linux ara yüzden çalışan bir panel ile hizmetinize sunduk derler mi ? neden olmasın yeter ki bilinçli ne istediğini bilen tüketicileri çoğul yapma noktasında hep birlikte çaba gösterelim, hayal etmek değerlidir bu hayalin gerçeğe dönüşmesi adına bizler seslendirebilmeliyiz, amasız fakatsız, lakin siz olursa yol alabiliriz, tekile değil birlikte yol alınır

hürmetlerimle sevgili dostum...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt