Netflix kısayolu olmayan kumandanıza netflix kısayolu ekleme

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Merhaba,Bildiğim kadarıyla kanalların hemen ardından radyolar gelir ve kumandada radyo tuşu yoktur, acaba resimdeki bilgiye göre radyolar için tuş ataması yapabiliyor muyuz sayın D Labnet ve ayrıca 0x000000FF olanlar FALSE gibi kapalı anlamına mı geliyor?
Cevap veriyorum ( D Labnet kusuruma bakma) :
FF ,kapalı değil YOK demek,yani boş anlamındadır rakamsal olarak 255 ifade etmesi lazım sanıyorum,atanmış tuş olsa rakamsal değeri olurdu mesela 1 nolu tuş için değer aşağıdaki gibidir :
Kod:
0x00000001
Yani cevap maalesef'tir ?

D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810
Merhaba,

Bildiğim kadarıyla kanalların hemen ardından radyolar gelir ve kumandada radyo tuşu yoktur, acaba resimdeki bilgiye göre radyolar için tuş ataması yapabiliyor muyuz sayın D Labnet ve ayrıca 0x000000FF olanlar FALSE gibi kapalı anlamına mı geliyor?

radyoooooo.jpg
teraspy teraspy 'ın da dediği gibi false anlamına gelmez resimdeki hexadecimal'in karşılığı ( 0x000000FF) decimal 255 dir yani tabiri caizce 255'inci yoldur ( tuşlar kart üzerine sıralanır kaç tane tuş varsa 16lık düzende kodlanır üzerinde yazan rakamlar semboller vs donanımsal özellik değil yazılımsaldır. ) kumanda da radio tuşu olsaydı bastığında 255.inci yola gidecekti yani radio açılacaktı.( tabi kumanda da 255 tuş olması gerekli ) Küçük bir örnek verecek olursam keyradio hex ini 0x0000001 yaparsan kumanda üzerinden 1 tuşuna bastığında radio açılacaktır ( tabi keyone hexini boşa çıkarman gerekir en doğrusu 0x000000FF yapmaktır. ) ama tunerin bunu destekliyor mu ? tuner radio ve kanalları ayrıştırma yapabiliyorsa tuşun çalışacaktır. Aynı şekilde kumanda üzerinde ki tüm tuşlara istediğin gibi yol verebilirsin

Son düzenleme:
geceninbirvakti Çevrimdışı

geceninbirvakti

Aktif Üye
21 Ara 2017
558
Merhaba sayın D Labnet yeni denemeleriniz var mı tv için kapalı olupta açmış olduğunuz yeni özellikler var mı? Bir çok klasörde FALSE olupta incelenmeyi bekleyen çok yer var gibi ?

S Çevrimdışı

Serkan2626

Yeni Üye
4 Kas 2019
2
43
Benim 47pf9090 televizyonumda netflix i tarayıcıdan girsemde izleyemiyorum mb91 versiyon çözüm önerisi varmı acaba

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
Hocam şimdi bişey fark ettim istersen yayın şebeke tuşuna ve hemen solunda ki youtube tuşuna ( yıldız olanlar ) hdmi ları atayabilirsin işlemde çok basit hdmi 1 i atamak istiyorsan hdmi1 de iken bir kaç saniye yayın şebeke tuşuna basılı tut uyarı verdiğinde işlem tamamlanmıştır aynısını istersen hdmi2 için youtube tuşuna da yapabilirsin youtube tuşunu da program rehbere ayarlayabilirsin.

Fav1 bölümünde youtube için yazan 0x0000003B kodu resimdeki program rehberi olan tuşa atadığım zaman kumandanın ayarları bozuluyor hiçbirşeye basmıyor.
fav1 tuşuna hdmi1 kumandadan basılı tutarak eklediğim zaman ve daha sonra profile dosyasından baktığımda buradaki kod değişmiş görünmüyor gene 0x0000003B olarak duruyor. Yani benim buradan anladığım burada fav1 yada fav 2 ekleme yaptığınız zaman tv bunu başka birde ayar olarak saklıyor. Siz youtube fav dışında başka bir tuşa ekleyebiliyor musunuz ?

Benim yapmak istediğim resimdeki

fav1 = tv
fav2 = hdmi1
teletex = youtube
Program Rehberi = Netflix

Youtube hariç hepsini atayabiliyorum. Fav1 tv atadığım zaman youtube kayboluyor. teletext kısmına 0x0000003B girdiğim zaman tuş çalışmıyor

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Fav1 bölümünde youtube için yazan 0x0000003B kodu resimdeki program rehberi olan tuşa atadığım zaman kumandanın ayarları bozuluyor hiçbirşeye basmıyor.
fav1 tuşuna hdmi1 kumandadan basılı tutarak eklediğim zaman ve daha sonra profile dosyasından baktığımda buradaki kod değişmiş görünmüyor gene 0x0000003B olarak duruyor. Yani benim buradan anladığım burada fav1 yada fav 2 ekleme yaptığınız zaman tv bunu başka birde ayar olarak saklıyor. Siz youtube fav dışında başka bir tuşa ekleyebiliyor musunuz ?

Benim yapmak istediğim resimdeki

fav1 = tv
fav2 = hdmi1
teletex = youtube
Program Rehberi = Netflix

Youtube hariç hepsini atayabiliyorum. Fav1 tv atadığım zaman youtube kayboluyor. teletext kısmına 0x0000003B girdiğim zaman tuş çalışmıyor
Hımmm, peki ,fav2 youtube yapıp, teletex tuşunu da hdmi1 atadığında da çalışmıyormu tuş acaba :alala

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
Hımmm, peki ,fav2 youtube yapıp, teletex tuşunu da hdmi1 atadığında da çalışmıyormu tuş acaba :alala

program ile youtube atayabildim şu anda fakat fav1 ve fav2 tuşlarının içeriğini değiştirdiğiniz anda bir daha atama yapamıyorsunuz. teletex ile youtube yer değiştirdim . Bu sefer fav1 teletex oldu bu şekilde daha kullanışsınız oldu çünkü fav1 tekrar atayamıyorum. Youtube default olarak fav1 de ayarlı iken hdm1 atanabiliyor kumandaya basılı tutularak .

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
program ile youtube atayabildim şu anda fakat fav1 ve fav2 tuşlarının içeriğini değiştirdiğiniz anda bir daha atama yapamıyorsunuz. teletex ile youtube yer değiştirdim . Bu sefer fav1 teletex oldu bu şekilde daha kullanışsınız oldu çünkü fav1 tekrar atayamıyorum. Youtube default olarak fav1 de ayarlı iken hdm1 atanabiliyor kumandaya basılı tutularak .
Fav tuşları öntanımlı atama tuşu olduğundan belki zor olur yer değiştirmesi ama diğer tuşlar yer değişir ,ben mesela sağ-sol ok tuşlarına volum+ volum- atamıştım(tabii orj tuşlar kayboldu) ,hanım istemeyince geri aldım.

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
Fav tuşları öntanımlı atama tuşu olduğundan belki zor olur yer değiştirmesi ama diğer tuşlar yer değişir ,ben mesela sağ-sol ok tuşlarına volum+ volum- atamıştım(tabii orj tuşlar kayboldu) ,hanım istemeyince geri aldım.

fav1 ve fav2 tuşlarına kumandan atama yapınca daha sonra bunun mb130_swprofile yedeğini alınca oradaki kodlar değişmiyor yani kumandan yapılan atamalar swprofile dosyasına kaydolmuyor televizyonda başka bir yere kaydediliyor

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
fav1 ve fav2 tuşlarına kumandan atama yapınca daha sonra bunun mb130_swprofile yedeğini alınca oradaki kodlar değişmiyor yani kumandan yapılan atamalar swprofile dosyasına kaydolmuyor televizyonda başka bir yere kaydediliyor
O konuda tvde bir (MB90) kayıt göremedim bende ,o yüzden yazdım zaten fav tuşu ile zor olur diye ,rc kod içinde hdmi tuşu var mı sizin tvnin hw içinde ,bendekinde yoktu ,yani sadece kodu belli olan tuş yer değiştirir ,hdmi tuş kodu olsa kesin olur :ok

EK:
Kart neydi bu arada :) unuttum

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
O konuda tvde bir (MB90) kayıt göremedim bende ,o yüzden yazdım zaten fav tuşu ile zor olur diye ,rc kod içinde hdmi tuşu var mı sizin tvnin hw içinde ,bendekinde yoktu ,yani sadece kodu belli olan tuş yer değiştirir ,hdmi tuş kodu olsa kesin olur :ok

EK:
Kart neydi bu arada :) unuttum

pardon yanlış yazmışım mb130_hwprofile.bin yedeğinde bu kodlar yok yazaktım . evet hdmi kodları malesef yok

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
kumanda kodlari hw de kumanda tipine göre siralaniyor, ana karta özel bir durum degil. Mevcut kumandalarin kodlari hw profilde var zaten.,Mb230 daki hw listesinde yeni kumandalarin sisteme girmesiyle biraz cesit artmis görünüyor.Normalde favori tuslarina basili tutarak zaten kaynak ve youtube, netflix atamasi yapabiliyoruz.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt