Netflix Görüntü Kalitesi Sorunu

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
Netflix'in yüksek çözünürlükleri daha düşük band genişliğinde verebilme sevdası yüzünden yaptığı aşırı sıkıştırma bu duruma sebep oluyor. Ben 12 mbit'teyken (arada dalgalanma olsa da) Netflix'te 4K içerikleri izleyebiliyordum. Ve karanlık sahnelerde aynı karelenme ve artifact'ler görünüyordu.

Şimdi 100mbit'e geçtimama Netflix aboneliğini iptal ettirdiğim için bire bir karşılaştırma imkanım olmadı.

Olitos Çevrimdışı

Olitos 

Aktif Üye
16 Şub 2019
218
Netflix'in yüksek çözünürlükleri daha düşük band genişliğinde verebilme sevdası yüzünden yaptığı aşırı sıkıştırma bu duruma sebep oluyor. Ben 12 mbit'teyken (arada dalgalanma olsa da) Netflix'te 4K içerikleri izleyebiliyordum. Ve karanlık sahnelerde aynı karelenme ve artifact'ler görünüyordu.

Şimdi 100mbit'e geçtimama Netflix aboneliğini iptal ettirdiğim için bire bir karşılaştırma imkanım olmadı.
Evet doğru cevap burda. Çözünürlük yüksek olsa da bitrate düşük geliyor o yüzden özellikle karanlık sahnelerde bu dalgalanmalar belli oluyor.

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Konu netflix ise 5megabit hız 1080 p için yeterli bir hızdır. 6 megabit internet paketim vardı bana gelen hız 5 megabitdi ve 1.5 sen gayet sağlıklı bir şekilde 1080 p izledim. şimdiki internet paketim 24 megabit, bana gelen hız 14-18 megabit 4 k filmleri gayet sağlıklı ve 4k çözünürlükte izliyorum.

Netflix ayrı bir olay bilgisayardan açın bir film, görev yöneticisinden anlık ne kadar ağ (kaç megabit internet kullanılıyor) görün. Örnegin 8 megabit paketiniz varsa netflixte film izliyorsanız bu hız bazen 10 megabite kadar bile çıkıyor nasıl oluyorsa, sadece netflixte oluyor bu, netflix son zerresine kadar sömürüyor interneti ve o görüntüyü size veriyor. Netflix in sunucusundanmıdır, nedendir, bilmiyorum ama youtubeden bile daha verimli kullanıyor internetinizi.

S Çevrimdışı

senolbsrn 

Yeni Üye
1 Eyl 2020
8
46
100mbps hızım var bende de oluyor. Netflix in görüntüsüyle alakalı. Düşük hızda izlerseniz zaten sadece belli bir yerde değil bütün ekranda görüntü bozulması olur.

G Çevrimdışı

galantus 

Aktif Üye
20 Ara 2020
83
24
100mbps hızım var bende de oluyor. Netflix in görüntüsüyle alakalı. Düşük hızda izlerseniz zaten sadece belli bir yerde değil bütün ekranda görüntü bozulması olur.
Evet alıştım artık.Televizyonum yeni olduğundan ona kusur bulma eğilimim vardı ama temize çıktı ?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri