netflix bulutlanma sorunu

Y Çevrimdışı

yusufislam

Yeni Üye
8 Nis 2018
20
39
konuyu fazla uzatmadan şöyle bir detay paylaşayım. samsung servisi aramıştım bulutlanma oluyor diye sonradan vazgeçip iptal etmiştim televizyonu kurcalamasınlar diye. müşteri temsilcisi aradı. aktardığı aynen şöyle

parlaklığı açtığınızda bu sorun yaşanır normalmiş. iyide parlaklığı açmayınca bu sefer gündüz bir şey gözükmüyor. neyse artık bi 10 sene kullanıp değiştiririm bu televizyonu ben pek memnun kalmadım samsung 50nu7400 televizyonumdan. mağazada(mağaza modunda) verilen canlı ve parlak renkler evde malesef yok. vestel ile aynı kalitede. keşke 1000 tl az verip vestel alsaymışım.

mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
49
konuyu fazla uzatmadan şöyle bir detay paylaşayım. samsung servisi aramıştım bulutlanma oluyor diye sonradan vazgeçip iptal etmiştim televizyonu kurcalamasınlar diye. müşteri temsilcisi aradı. aktardığı aynen şöyle

parlaklığı açtığınızda bu sorun yaşanır normalmiş. iyide parlaklığı açmayınca bu sefer gündüz bir şey gözükmüyor. neyse artık bi 10 sene kullanıp değiştiririm bu televizyonu ben pek memnun kalmadım samsung 50nu7400 televizyonumdan. mağazada(mağaza modunda) verilen canlı ve parlak renkler evde malesef yok. vestel ile aynı kalitede. keşke 1000 tl az verip vestel alsaymışım.
Fotoğraf işlemede de bir görüntü dosyasını haddinden fazla açarsanız o görüntüdeki noise ler belirginleşmeye başlar,siz o görüntüyü tv nin varsayılan standart ayarında izlerseniz muhtemelen bir şey görmeyeceksiniz.
Netflix'deki bir çok film ve dizide çok fazla karanlık ve koyu sahne var o yüzden giriş ve orta segmentteki tüm televizyonlar bu sahnelerde gümler.O yüzden Sony Xf,Xg 900 gibi üst seviye nit ve contrast değerine sahip led televizyonlar çok daha başarılıdır ve bu sahneleri çok daha iyi gösterir.Ayrıca görüntü işlemedeki başarıları da cabası.Zaten o yüzden pahallılar.Kısacası kalite hiç bir zaman ucuza alınmaz.
Size tavsiyem görüntü ayarlarınızın varsayılan değerlerini çok az arttırarak seyretmeniz fazla olursa bozulmalar başlar.
+
Bir tavsiye de gündüz Netflix seyredecekseniz ve oda çok ışık alıyor ise ya perdeleri kullanarak ışığı kısmanız yada mümkün ise tv ekranına ışığın gelmesini engeleyecek şekilde tv nin yerini değiştirmek.

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri